Nosidełko dla niemowlaka rzadko kiedy pojawia się na liście dotyczącej wyprawki dla noworodka czy nawet starszego dziecka. Zapewne nadal jest wielu rodziców, którzy w ogóle nie zdają sobie sprawy z istnienia podobnego wynalazku, chociaż dzieci w nosidełkach stają się coraz bardziej powszechnym widokiem. Niestety wybranie odpowiedniego nosidełka nie jest łatwe, ponieważ rynek oferuje dziesiątki modeli. Które są jednak najlepsze? I co tak naprawdę oznacza to słowo?

Nosidełko dla niemowlaka – ranking 2024, czyli bezpieczeństwo, wygoda i zadowolenie dziecka

Nosidełka dla dziecka to ciekawa alternatywa dla chust. Ciekawa o tyle, że nie wymagają znajomości specyficznych metod wiązania, przeszkolenia czy długotrwałych ćwiczeń w celu poprawienia własnej techniki. Nosidełka to rozwiązanie dla każdego rodzica i nieoceniona pomoc w codziennej opiece nad dzieckiem, a dla malucha – to idealny sposób, by spełnić co najmniej kilka potrzeb: bliskości rodzica, chęci poznawania i otrzymania pełni uwagi. Niestety nie każdy model jest bezpieczny dla dziecka czy wygodny dla niego. Poniższy ranking koncentruje się na tych najlepszych, ułatwiając rodzicom podjęcie decyzji, która zadowoli zarówno ich, jak i niemowlę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Babybjorn Original

9.9

Średni


Womar N22 Zaffiro

9.8

Średni


Lionello Margareet

9.7

Tani


Nosidełko MoMi Collet

9.5

Tanie

Nosidełko Biodrowe Siedzisko

9.5

Tanie

Tula Baby

9.4

Drogi


 

Chicco Easy Fit

9.3

Tani


 

Babybjorn One

9.3

Drogi


 

LENNYLAMB

9.3

Średni


Nosidełko jako alternatywna metoda usypiania

nosidełko dla niemowlaka ranking 2018

BABYBJORN NOSIDEŁKO ORIGINAL warte jest uwagi co najmniej z kilku powodów. To przede wszystkim starannie wykonane, lekkie nosidełko, dlatego dba o wygodę rodzica. Potwierdza to sam znikomy ciężar nosidełka, jak również system pasów i zapięć, który ma minimalizować obciążenie opiekuna i równomiernie rozkładać ciężar dziecka. Wielu rodziców docenia łatwe zapinanie pasów, dzięki czemu już po kilku próbkach można nabyć wyjątkowej biegłości w zakładaniu nosidełka. Docenią to nie tylko opiekunowie, ale również dzieci, które nie chcą cierpliwie czekać aż rodzice zdołają umieścić ich w nosidełku i zabezpieczyć pasami.

R

Prostota w użytkowaniu i wygoda dla rodziców to nie jedyne zalety BABYBJORN NOSIDEŁKO ORIGINAL. Spośród wielu modeli wyróżnia się także:

– dużą łatwością czyszczenia dzięki zastosowaniu materiałów odpornych na zabrudzenia; niezależnie od tego czy powodem czyszczenia będzie ulanie czy też ślinienie się, w większości przypadków nie istnieje potrzeba natychmiastowego prania nosidełka, co mogłoby wpłynąć na jego kształt,
– bardzo dobrym podtrzymywaniem dziecka, dzięki zastosowaniu systemu pasów i zapięć, a także sztywnemu i wysokiemu oparciu chroniącemu kręgosłup i szyję niemowlęcia,
– odpinaną częścią przednią, co sprawia, że nosidełko jest idealnym narzędziem do usypiania dziecka z problemami z zaśnięciem; aby wyciągnąć niemowlę z nosidełka, gdy to już śpi, wystarczy delikatnie odpiąć część przednią i przełożyć je do łóżeczka, co nie wymaga budzenia dziecka.
Q

BABYBJORN NOSIDEŁKO ORIGINAL to również istotne wady, które dla niektórych rodziców są absolutnie dyskwalifikujące. Należą do nich:

– fakt, że nosidełko nie jest ergonomiczne, co oznacza, że nie wspiera naturalnego ułożenia nóg i bioder niemowlęcia,
– zdecydowanie bardziej nadaje się dla starszych dzieci, które mogą docenić jego sztywne oparcie; jest absolutnie nieprzydatne w przypadku noworodków.

Ciekawe dodatki ułatwiające codzienne spacery

nosidełko dla niemowląt ranking

TULA NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE DISCOVER FREE TO GROW to model, w przypadku którego producent obiecuje, że będzie rosło wraz z dzieckiem. To oznacza, że można je stosować zarówno w przypadku noworodków, jak i znacznie starszych dzieci. Ta uniwersalność jest możliwa dzięki bardzo szerokiemu zakresu regulacji samego nosidełka w części dla dziecka. Odpowiednie dociągnięcie pasów zapewnia lepsze dopasowanie nosidełka zarówno do mniejszego, jak i większego niemowlęcia. W związku z tym, iż nosidełko ma w domyśle służyć przez lata, jego cena jest adekwatnie wyższa od innych modeli dedykowanym dla węższego zakresu wieku dziecka.

R

Uniwersalność i możliwość długotrwałego używania tego nosidełka to nie jedyne zalety Tuli. Dla wielu rodziców znaczenie ma również:

– ergonomiczność nosidełka, co gwarantuje prawidłowe, zalecane przez ortopedów ułożenie nóżek i bioder dziecka; zapewnia to odpowiedni rozwój fizyczny niemowlęcia, a także dobre ułożenie dziecka z punktu widzenia jego wygody,
– szybko ustawiana regulacja, która w ciągu dosłownie krótkiej chwili pozwala na dostosowanie nosidełka z drobnej kobiety do np. postawnego mężczyzny;
– odpowiednie rozłożenie ciężaru dziecka na biodrach rodziców, dzięki zastosowaniu szerokiego systemu pasa biodrowego; na uwagę zasługuje również kieszeń na pasie, która ułatwia codzienne zakupy czy spacery,
– kapturek chroniący dziecko przed deszczem czy wiatrem, a przy tym nie ograniczający pola widzenia.
Q

TULA NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE DISCOVER FREE TO GROW nie uniknęło jednak pewnych wad, o których często wspominają rodzice. Mowa szczególnie o:

– wysokiej cenie, nawet jak na nosidełko na lata stosowania,
– szorstkim materiale, który u dziecka może powodować otarcia, a do tego jest trudny w czyszczeniu,
– znacznie gorszym dopasowaniu do dziecka podczas jego rozwoju niż wcześniejsze modele tej firmy z dostępną wkładką.

Nosidełko zakładane równie łatwo co T-shirt

nosidełko dla dziecka ranking

CHICCO NOSIDEŁKO EASY FIT SANDSHELL znane jest przede wszystkim z zapewnień producenta o zakładaniu równie szybkim i prostym, co T-shirt. Jest to prawda, bo system pasów w tym modelu należy do zdecydowanie najmniej skomplikowanych spośród wszystkich nosidełek w tym rankingu. W rzeczywistości pasy wystarczy przełożyć przez głowę, by móc bezpiecznie korzystać z nosidełka. Również sama regulacja należy dzięki temu do bardzo prostych. Wszystko to sprawia, że CHICCO NOSIDEŁKO EASY FIT SANDSHELL jest modelem bardzo dobrym na samym początku korzystania z nosidełek.

R

Wiele przemawia za CHICCO NOSIDEŁKO EASY FIT SANDSHELL. Dla wielu rodziców najważniejszymi zaletami tego modelu są:

– niska cena plasująca go pod kątem cenowym zdecydowanie na najniższej półce nosidełek dla dzieci, na szczęście nie ma to wpływu na jakość nosidełka, która przedstawia się zdecydowanie ponad przeciętnie,
– opinia związku ortopedów dziecięcych potwierdzająca bezpieczeństwo dla bioder dziecka i zapobieganie dysplazji stawu biodrowego u niemowląt,
– możliwość uniesienia górnej części nosidełka wyżej, by dodatkowo stabilizować szyję dziecka,
– łatwe przechowywanie, dzięki możliwości złożenia nosidełka do małych wymiarów, gdy nie jest używane.
Q

CHICCO NOSIDEŁKO EASY FIT SANDSHELL nie jest jednak modelem idealnym, o czym świadczą poniższe wady:

– źle rozłożony ciężar dziecka na ciele rodzica; brak pasa biodrowego skutkuje w tej sytuacji bólem pleców i niewygodną pozycja dla opiekuna szczególne w przypadku nieco większych dzieci,
– zbyt sztywne oparcie na plecy, co nie sprzyja prawidłowej pozycji ciała niemowlęcia.

Nosidełko MoMi Collet to bardzo ciekawa propozycja, którą powinniśmy wziąć pod uwagę

Propozycja przygotowana przez firmę MoMi to świetne nosidło ergonomiczne, które przygotowane zostało dla dzieci w różnym wieku. Produkt charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem, a także świetnie dostosowanymi funkcjonalnościami. Warto pamiętać przy tym, że produkt jest nadzwyczaj uniwersalny ze względu na możliwość użytkowania już od 3 miesiąca życia aż do wagi wynoszącej nie więcej niż 20 kg.

Model Collet wyróżnia się kilkoma charakterystycznymi elementami jak, chociażby, 6 różnych punktów regulacji pozwalających na idealne dopasowanie nosidełka do naszej pociechy. Oprócz tego, zastosowano tutaj szeroki pas biodrowy poprawiający komfort noszenia, a także równie szerokie pasy naramienne. Oprócz tego, nosidełko wyposażony jest w podparcie dla główki dziecka, a także kieszonkę, w której zmieści się telefon czy inne akcesoria.

Produkt został pokryty tkaniną atestowaną, która spełnia europejskie standardy bezpieczeństwa. Jest ona hipoalergiczna, a także łatwa w utrzymaniu czystości. Producent zadbał o to, aby nosidło oferowało wsparcie dla malucha w utrzymaniu prawidłowej, naturalnej pozycji fizjologicznej. To natomiast wspomaga rozwój stawów biodrowych i kręgosłupa.

R

Zalety

• Kieszonka na telefon i inne akcesoria;
• Atestowana, hipoalergiczna tkanina;
• Wsparcie dla główki dziecka;
• Wysoki komfort noszenia.
Q

Wady

– Tylko dwie możliwości założenia nosidełka.

Ciekawym alternatywnym rozwiązaniem będzie też Nosidełko 15w1 Nosidełko Biodrowe Siedzisko 25kg

Jeśli potrzebujemy nadzwyczaj funkcyjnego rozwiązania, które umożliwi nam ogromną ilość możliwości założenia nosidełka, to w takim razie wybranie opcji od firmy Dexxer będzie rozwiązaniem idealnym. Propozycja charakteryzuje się bardzo dużą maksymalną dopuszczalną wagą dziecka, a ze względu na szereg opcji regulacyjnych możliwe jest też noszenie malucha w wieku do 48 miesięcy.

Zacznijmy jednak od najistotniejszej zalety, mianowicie nosidło biodrowe oferowane jest jako zestaw 15 w 1. Oznacza to, że produkt charakteryzuje się aż 15 różnymi ustawieniami i zastosowaniami. Ponadto, nosidełko jest bardzo wytrzymałe, bo maksymalny dopuszczalny ciężar dziecka to aż 25 kilogramów. Miejmy też na względzie fakt, że produkt dopasowany jest do dzieci w wieku do 48 miesięcy.

Jeśli chodzi o wykonanie, to tkanina przygotowana została z mieszanki bawełny i poliestru. Oprócz tego, zastosowano tutaj kilka zmyślnych i funkcjonalnych gadżetów. Przykładem jest tutaj, chociażby, pojemna kieszeń, która znajduje się na dole nosidełka. W niej mamy nie tylko sporą kieszonkę główną, ale też dodatkowe boczne przegródki. Produkt jest stosunkowo tani, aczkolwiek możliwości regulacyjne nie pozwalają na dostosowanie produktu do dzieci najmłodszych.

R

Zalety

• Bardzo wiele ustawień;
• Spora kieszonka z bocznymi przegródkami;
• Wysokie maksymalne obciążenie;
• Dosyć niska cena.
Q

Wady

– Ograniczone możliwości dostosowania nosidełka do mniejszych dzieci. 

Od noworodka do trzylatka

nosidełko dla niemowlaka opinie

BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE to model, którzy udowadnia, że może istnieć nosidełko odpowiednie zarówno dla noworodków, jak i znacznie starszych dzieci. To równocześnie jeden z nielicznych modeli dostosowanych nawet do potrzeb trzylatków, które wprawdzie wolą podróżować samodzielnie, ale w pewnych sytuacjach docenią ten sposób przemieszczania się. Bardzo duży zakres regulacji umożliwia dopasowanie nosidełka do każdego dziecka i każdej sylwetki opiekuna. Na uwagę zasługuje również sama łatwość, z jaką można dokonać regulacji i dopasować nosidełko.

R

Ogromna uniwersalność nosidełka to nie wszystko, o czym należy pamiętać, podejmując decyzję o wyborze tego modelu. Warto mieć również na uwadze inne zalety BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE, mianowicie:

– możliwość regulowania rozstawu nóg niemowlaka, co występuje wyjątkowo rzadko w nosidełkach dla dzieci,
– staranne wykonanie nosidełka, budzące zaufanie swoją trwałością i bezpieczeństwem,
– ergonomiczność modeli zapewniającą prawidłowy rozwój najmłodszych,
– szeroki pas biodrowy rozkładający dobrze ciężar niemowlęcia na ciele rodzica, a przy tym zdecydowanie ułatwiający spacery zarówno rodzicom jak i dzieciom,
– dobra wentylacja, dzięki czemu niemowlę nie poci się nawet w bardziej gorące dni.
Q

Dla niektórych rodziców istnieje kilka czynników dyskwalifikujących ten model jako nosidełko dla dziecka. W największym stopniu zniechęcają:

– wysoka cena, której nie jest w stanie złagodzić nawet świadomość, że nosidełko będzie rosło wraz z dzieckiem,
– materiał, z którego wykonano BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE, ponieważ bardzo łatwo się brudzi i pozostaje na nim coś w rodzaju meszku z innych tkanin widocznego szczególnie w przypadku ciemniejszych kolorów nosidełka.

Ergonomiczne nosidełko w dobrej cenie

nosidełko dla dziecka na brzuch

Ergonomiczne nosidełka od ich mniej bezpiecznych odpowiedników odróżnia przede wszystkim cena, jednak LENNYLAMB NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE MOJE PIERWSZE KOBALT BABY to bardzo dobre nosidełko w cenie, która nie odstrasza. Jakość, jaka jest oferowana w cenie nosidełka średniej klasy, zdecydowanie stanowi najważniejszy argument dla wielu rodziców, dokonujących wyboru dla siebie i swojego dziecka. Szeroki zakres regulacji umożliwia nie tylko dopasowanie do każdej sylwetki, ale również korzystanie z nosidełka w przypadku dzieci do 20 kg wagi. Dlatego też to nosidełko dla niemowląt uzupełnia ranking najlepszych modeli.

R

LENNYLAMB NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE MOJE PIERWSZE KOBALT BABY to szereg istotnych zalet, które sprawiają, że model ten jest wyjątkowo często polecany przez rodziców. Za najważniejsze z nich można uznać:

– szeroki pas biodrowy stanowiący idealne odciążenie dla pleców i ramion rodzica, a przy tym dbający o prawidłowe ułożenie nóg i bioder dziecka,
– wyjątkowo ciekawy design nie tylko ze względu na dostępne kolory i wzory, ale też z uwagi na rodzaj splotu, jaki zastosowano w przypadku materiału z którego uszyto nosidełko,
– potwierdzona ergonomiczność modelu, zapewniająca bezpieczny rozwój niemowlakom,
– kapturek dla dziecka dodatkowo dopasowywany do niemowlaka gumkami,
– ciekawy zakres dodatków do nosidełka, w tym np. osłony do pasów.
Q

Nawet temu modelowi nie brak jednak wad. Za najpoważniejsze uważa się:

– złe dopasowywanie nosidełka do rosnącego dziecka; pomimo dużej tolerancji wagowej nosidełka nie będzie ono odpowiednie dla większych dzieci,
– brak stabilizacji szyi niemowlęcia.

Nosidełko dla dziecka na brzuch – alternatywa dla chusty i wózka

Nie w każde miejsce dostęp z wózkiem jest w pełni swobodny. Wycieczki w góry, wakacje czy nawet zwyczajne wyjście po zakupy – to głównie w tych sytuacjach alternatywne sposoby przemieszczania się z dzieckiem są szczególnie ważne. Przygotowywanie wózka, by wyjść do najbliższego sklepu, zniechęca mniej zdeterminowanych rodziców, szczególnie jeśli oznacza to wyprowadzanie wózka z piwnicy czy któregoś piętra w bloku. Chusta wymaga umiejętności, a także niekoniecznie dobrze sprawdzi się w przypadku zimowych ubrań matki czy dziecka, bo nie umożliwi ścisłego przylegania ciała do ciała. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem wydaje się nosidełko, które zagwarantuje wolne ręce matki, bezpieczeństwo dla dziecka i szybkie zakładanie zależnie od wierzchniego okrycia opiekuna. Jednakże wybór nosidełka nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto skoncentrować się na pewnych cechach, którego powinno spełniać dobre nosidełko.

jakie nosidełko dla niemowlaka

Nosidełka dla niemowląt – opinie lekarzy są zgodne: nosidło a nie wisiadło

Nosidełko ergonomiczne to nie wymysł producentów, ale człon nazwy, którą można przypisać danemu modelowi wyłącznie w przypadku pozytywnej opinii związku pediatrów. Nosidło ergonomiczne to bowiem ten rodzaj, który gwarantuje prawidłowy rozwój ortopedyczny niemowląt i zapobiega dysplazji stawów biodrowych. To natomiast możliwe jest jedynie w sytuacji, gdy nosidełko wspiera właściwe ułożenie nóg dziecka, czyli tzw. pozycję żabki. Oznacza to obejmowanie nogami ciała opiekuna, a także kolana na nieco wyższej wysokości niż stawy biodrowe. To powinno być głównym kryterium podczas wyboru nosidełka dla dziecka niezależnie od jego wieku.

Równie ważne jest usztywnienie pleców dziecka. Prawidłowo oparcie nosidła powinno wspierać nieco zakrzywione ułożenie pleców, ponieważ odciąża ono kręgosłup niemowlęcia. Równocześnie oparcie powinno być usztywnione, by zapobiegało wykrzywianiu się dziecka na boku. Równie istotny jest boczny, specjalnie wyprofilowany panel, który dziecku służy do opierania główki, dzięki czemu nie przeciąża szyi, a po zaśnięciu główka niemowlęcia nie zwisa w niewygodnej pozycji.

Niektóre nosidełka mają również możliwość zmiany pozycji, w jakiej dziecko jest ułożone. Pozycja leżąca bokiem do opiekuna to bardzo dobry sposób na niemowlę śpiące w nosidełku, ponieważ odciąża kręgosłup i biodra, a przy tym dba o dobry sen dziecka.

Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

Ergonomiczność to nie wszystko – inne cechy dobrego nosidełka

Dobre nosidełko ergonomiczne od najlepszego nosidełka ergonomicznego można odróżnić po dodatkowych cechach czy też warunkach, które spełnia dany model. Początkowo się o nich nie myśli, ponieważ już sam zakup bezpiecznego nosidełka jest bardzo dużym wyzwaniem. Warto jednak sprawdzić czy wybrany model może poszczycić się również innymi cechami dobrego nosidełka.

Materiał nosidełka to bardzo istotna kwestia. Przede wszystkim musi być naturalny, bezpieczny dla dziecka, delikatny, a przy tym musi przepuszczać powietrze. Wszystko to wpływa na komfort dziecka, ponieważ przepocone niemowlę nie odczuje żadnej przyjemności w podróży w nosidełku. Podobnie drapiący materiał pozbawi niemowlę całej przyjemności, a może skutkować zadrapaniami czy uszkodzeniem delikatnej jeszcze skóry. W przypadku modelu idealnego materiał nosidełka jest również łatwy w czyszczeniu, a samo nosidełko można prać w pralce. Nie istnieje bowiem nic gorszego niż brudne nosidełko, które należy ręcznie doczyścić np. z obiadu jedzonego kilka godzin wcześniej.

Bardzo często nosidełko dla niemowlaka opinie rodziców ma nieciekawe z powodu braku komfortu opiekunów. Problem leży zazwyczaj w dwóch kwestiach: złego rozłożenia ciężaru ciała dziecka, a także z niewystarczającej regulacji. Tego pierwszego łatwo uniknąć: szeroki pas biodrowy zazwyczaj rozwiązuje większość problemow. Drugie natomiast można sprawdzić dzięki zerknięciu na ilość punktów regulacji i maksymalną możliwość wydłużenia pasów. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku bardziej postawnych opiekunów, dla których wąskie nosidełka będą niewygodne. W rzeczywistości nie tylko dla nich, bo i dziecko nie otrzyma tyle miejsca, ile potrzebuje.

Kupując nosidełko dla dziecka nie wie się tak naprawdę jak ono zareaguje na tą formę transportu. Podobnie nie wie się, jak długo zechce z niej korzystać, niemniej warto od razu sprawdzić od jakiego wieku można używać modelu i do jakiego maksymalnego ograniczenia wagowego. Obie te informacje szybko mogą stać się potrzebne.

Nosidełko dla wielu rodziców jest sposobem na uśpienie dziecka. W takiej sytuacji nieoceniona jest wiedza czy dane nosidełko posiada odpinaną część przednią. Dzięki temu możliwe jest wyciągnięcie niemowlęcia bez potrzeby budzenia go. Będzie to z pewnością lepszą alternatywą niż kontynuowanie spacerów do chwili przebudzenia dziecka.

Nauka używania nosidełka – potrzebna, ale łatwa i szybka

W przypadku nosidełek również warto nauczyć się, jak ich używać. Na czym owa nauka polega? Tak naprawdę na przećwiczeniu w domu, najlepiej z drugą osobą, sposobu zakładania nosidełka. Dzięki temu szybko nabierze się wprawy i wyjście na chwilę do sklepu po zakupy potrwa nie dłużej niż kilka minut. Równie istotne są próby chodzenia z dzieckiem w nosidle po mieszkaniu, ponieważ zmienia się wtedy nieco perspektywa. Miejsca na manewry jest mniej, dlatego warto poznać „dodatkowe centymetry”, by przypadkowo nie zrobić dziecku krzywdy np. przechodząc przez framugę.

Czy nosidełka są zdrowe?

Ze względu na fakt, że nosidełka bardzo często polecane są przez ortopedów i rehabilitantów, jak najbardziej można uznać ten sprzęt za bezpieczny i, co ważniejsze, zdrowy dla naszych małych pociech. Przebywając w nosidełku, które oferuje ergonomiczny kształt i świetne wykonanie, nasz maluch będzie zachowywał pozycję dla niego naturalną.

Jeśli wybierzemy prawidłowe nosidełko, to dziecko będzie mieć zapewnione prawidłowe ułożenie kręgosłupa i bioder. Ponadto, pasy wykorzystane do rozłożenia ciężaru malca nie będą obciążać krocza ani wżynać się w pachwiny. Jeśli więc zadbamy o prawidłowy zakup i będziemy mogli pochwalić się sprzętem, który przeszedł szereg badań i uzyskał bardzo dużo certyfikatów bezpieczeństwa, to jak najbardziej nosidełko okaże się zdrowym i wysoce rekomendowanym produktem.

Kiedy dziecko do nosidełka?

Nosidełka to urządzenia, które producenci przygotowują dla dziecka gdy ten nauczy się samodzielnie siadać. Oprócz tego, maluch musi być w stanie głowę w pozycji pionowej. Innymi słowy, dopiero po rozwinięciu mięśni dziecka i upewnieniu się, że nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo, możliwe jest korzystanie z nosidełka. Czas ten przypada na 7-9 miesiąc życia dziecka i zależy głównie od indywidualnego rozwoju pociechy.

Warto pamiętać, że istnieją też opinie, że dziecko już po nauczeniu się podtrzymywania główki samodzielnie może być noszone w nosidełku. Nie jest to jednak do końca prawda, bo jeśli dziecko nie jest w stanie robić tego przez długi czas i nie jest “sztywne”, a więc stabilne podczas noszenia w pionie, to możemy doprowadzić do nieszczęścia. Dlatego najlepiej jest poczekać te dodatkowe miesiące i rozpocząć korzystanie z nosidełka nie wcześniej niż w 7-9 miesiącu życia dziecka.

Co jest lepsze chusta czy nosidełko?

Oba rozwiązania mają swoje wady, ale też i zalety. Decyzja czy lepiej wybrać chustę czy specjalnie zaprojektowane nosidełko z ergonomicznym kształtem i innymi funkcjonalnościami zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od indywidualnego rozwoju dziecka i jego wieku. Nosidełko wymaga od naszego dziecka wysokiej stabilności i gwarancji, że dziecko będzie w stanie utrzymać głowę w pionie przez długi czas. Dlatego mówi się, że nosidełko to rozwiązania późniejsze, na przełom 8-9 miesiąca życia. Wcześniej natomiast lepszym wyborem będzie chusta.

Nieważne czy zdecydujemy się na wiązanie typu kangurek, kieszonkę, czy też wiązanie chusty kołkowej. W każdej z pozycji maluszek jest ułożony tak, że leży na rodzicu. A to oznacza, że kręgosłup malca jest zabezpieczony i nie grozi mu niebezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że z czasem chusty będą mniej wygodne i o wiele lepiej będzie trzymać dzieci w pozycji siedzącej. A na to pozwalają nosidełka.

Kiedy można zacząć nosić dziecko w pionie?

Wraz z kolejnymi miesiącami dziecko staje się stabilniejsze. Większa „sztywność” sprawia, że ryzyko uszkodzenia szyi czy też kręgosłupa maleje. Dlatego nierzadko zdarza się, że rodzice długo czekają z noszeniem dziecka w pionie. Warto jednak zauważyć, że z biegiem czasu powinniśmy nosić dziecko w coraz bardziej pionowej pozycji. Im jest ono starsze, tym pozycja powinna przyjmować bardziej pionową postać aż dojdziemy do sytuacji, w której dziecko będzie noszone w pełni pionowej pozycji.

Przyjęło się jednak, że noszenie w pozycji pionowej zalecane jest dopiero od 5-6 miesiąca życia z uwzględnieniem indywidualnego rozwoju każdego dziecka. Ponadto, noszenie dziecka w pionie powinno odbywać się za pomocą specjalistycznego nosidełka czy też przy użyciu chusty i właściwego wiązania.

Co to znaczy nosidełko ergonomiczne?

Aby znacznie ułatwić noszenie dzieci i nie doprowadzić do sytuacji, w której przez przypadek doprowadzimy do uszkodzenia szyi bądź kręgosłupa naszej pociechy, stosuje się odpowiednio zaprojektowane i skonstruowane nosidełka ergonomiczne. To produkty, które dostarczają nam wysokiej stabilności i dbałości o trwałość czy wytrzymałość. Aczkolwiek musimy pamiętać, że to nie wszystko.

Bardzo ważnym powodem, dla którego wielu rodziców decyduje się na nosidełka ergonomiczne, jest ich pozytywny wpływ na rozwój naszego dziecka. Bezpieczny transport malucha w połączeniu z utrzymywaniem prawidłowej postury sprawia, że każde dziecko, które skończy przynajmniej siódmy lub ósmy miesiąc życia, będzie mogło cieszyć się z łatwego i bezpiecznego, a także zdrowego transportu. Pamiętajmy też o tym, że nosidła ergonomiczne są miękkie i kompaktowe, przez co łatwiej jest zabrać je ze sobą w podróż. Co jest lepsze chusta czy nosidełko?

Chusta będzie zdecydowanie lepszym wyborem w przypadku noworodków i niemowlaków. Większość klasycznych więzów pozwala dzieci nosić w bezpiecznej, poziomej pozycji. W ten sposób nie ryzykujemy zdrowia i życia naszej pociechy i przez cały czas dbamy o to, aby dziecko było w bezpiecznej dla kręgosłupa i szyi pozycji. Jednakże, z czasem chusty mogą okazać się nieatrakcyjne ze względu na ich prostotę i czas, jaki wymagają do odpowiedniego przygotowania wiązania.

Dlatego jeśli nasze dziecko ma powyżej 6-7 miesięcy, to o wiele lepszym rozwiązaniem będą nosidełka. Szczególnie te oferujące nam niską wagę, kompaktowość, a także odpowiedni kształt i certyfikaty czy też zgodności z normami europejskimi. Potwierdza to ich bezpieczeństwo i daje nam znać, że jest to właściwie skonstruowany produkt do potrzeb naszej pociechy.

Jak przekonać dziecko do nosidełka?

Płacz dziecka w nosidełku to z pewnością bardzo popularny problem, który dotyka niejednego rodzica. Należy natomiast pamiętać, że niechęć dziecka bardzo często spowodowana jest kwestiami, które łatwo możemy rozwiązać. Dobrym przykładem jest tutaj poprawa pozycji dziecka czy też zadbanie o prawidłową temperaturę czy też wentylację.

Aby jednak cieszyć się z korzyści, jakie nosidełko nam oferuje, musimy przede wszystkim zadbać o to, aby dziecko nie obawiało się gadżetu i kojarzyło go z rzeczami dobrymi, przyjemnymi. Dlatego warto przy każdorazowym włożeniu dziecka do nosidełka przygotować zabawkę bądź smakołyk.

Oprócz tego, pamiętajmy o tym, że pierwsze dni z nosidełkiem będą najcięższe, dlatego najlepiej “przetestować” nosidełko w domowych warunkach i zanim ruszymy w dalszą czy dłuższą podróż, pozwolić maluchowi zapoznać się ze sprzętem w bezpiecznym otoczeniu.

Dlaczego dziecko płacze w nosidełku?

Płacz dziecka znajdującego się w nosidełku nie zawsze wiąże się z samym nosidełkiem czy też następstwami z nim związanymi. Może to być spowodowane głodem dziecka, pełnym pampersem czy też wieloma innymi problemami. Nie należy jednak wykluczyć problemu z samym nosidełkiem czy też odpowiednim umieszczeniem w nim dziecka.

Maluszek będzie płakać w przypadku, kiedy zostanie niewłaściwie zapięte. Przez to przemieści się w nosidełku i będzie zajmować mało komfortową pozycję. Oczywiście miejmy też na względzie to, że płacz dziecka w nosidełku może być spowodowany pozycją, do której nie jest przyzwyczajony. Jeśli są to nasze pierwsze chwile z nosidełkiem, to musimy dać dziecku czas na przyzwyczajenie się do nowej pozycji i do przedmiotu, w którym je przenosimy.

BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE – odpowiedź na pytanie, jakie nosidełko dla dziecka wybrać

BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE spełnia zdecydowaną większość warunków, jakie stawia się przed dobrymi i bardzo dobrymi nosidełkami. Przede wszystkim jest to model ergonomiczny, gwarantujący bezpieczeństwo dziecka. Biodra są dobrze ułożone, dziecko ściśle przylega do ciała rodzica, a główka ma dodatkowe oparcie odciążające szyję. To również możliwość regulowania szerokości rozstawu nóg, co w przypadku niemowląt ma ogromne znaczenie dla ich rozwoju. Nosidełko to sprawdza się zarówno w bardziej ciepłe dni, jak i chłodniejsze.

Rodzice docenią BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE z innych powodów: z systemu pasów, które bardzo dobrze rozkładają ciężar ciała dziecka. Oszczędza to opiekunom bólu pleców czy ramion, a także zapewnia wygodę podczas spacerów z dzieckiem. Także duży zakres regulacji, który pomaga w dopasowaniu nosidełka do każdego typu sylwetki rodzica, jest tym, co z BABYBJORN czyni bardzo dobry wybór.

Zatem jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać? Bezpieczne dla niego, wygodne dla rodziców i sprawiające, że każdy spacer będzie czystą przyjemnością.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Bezpieczny brzdąc jest dla nas najważniejszy
Average rating:  
 23 reviews
 by Darii

polecam pooglądać na luna dream. śliczne rzeczy tam mają i własnie nosidła też oglądałam 🙂

 by leila

My kupiliśmy nosidełko BabyBorn Solidne, funkcjonalne i praktyczne. Nosidełko wykonane z dobrej jakości materiałów. Polecam!

 by Mirka

Świetny ranking, z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Mi najbardziej przypadło do gustu nosidło Lenny, miałam dla córki chustę z tej firmy i też mogę ją polecić.

 by gabi

zgadzam się z Polą, że z luna dream są super 🙂

 by Pola

serio? to są wisiadła, porównajcie sobie z nosidłem np z luna dream - zobaczcie jak dziecko ma ułożone nóżki i że materiał sięga prawie pod kolanka!

 by MIKI

Moja znajoma, jeśli się nie mylę ma właśnie nosidełko od Womar i bardzo sobie chwali. Nie wiem, jak to dokładniej wygląda, bo jej w tym nie widziałem, ale wiem, że jej to odpowiada. Moja żona jakoś nosidełka nie potrzebowała, ale też nic w tym złego nie widzimy. Wszystko jest dla kobiet.

 by jutronauta

W przyszłości takie nosidełka na pewno będą kobiety jeszcze znaczniej odciążać, niż nam się wydaje. W końcu noszenie dziecka na brzuchu może strasznie obciążać, a na plecach to tak nie do końca odpowiedzialne jest, tak przynajmniej uważam. Niedługo to nas czekają wynalazki...

 by młody

Zostałem niedawno ojcem i wiecie co? To szalenie dużo obowiązków, więc fajnie, że jesteście i wspieracie młodych rodziców, którzy nie zawsze są w stanie samodzielnie to wszystko ogarnąć. Widać, że z waszymi poradami rodzicem jest łatwiej być. Dzięki wielkie, macie u mnie wielkiego plusa.

 by Nadia

Kupiłam właśnie Babybjorn w prezencie dla mojej siostry. Bardzo interesował mnie ten temat, bo choć sama dziecka nie mam, to chrześniakowi nie chcę zrobić krzywdy.

 by cukiereczek

Czytamy opinie na każdy temat. To też takie opinie przydadzą się nam jeśli chodzi o zakup sprawdzonego nosidełka dla dzieci. Bo co jak co ale opinie innych rodziców bywają bardzo pomocne. Dlatego też warto z takich rankingów korzystać.

 by Mamcia25

Ja długo zastanawiałam się co kupić jedni doradzali chustę a drudzy nosidełko. i chyba zdecyduję się na nosidełko, tutaj sporo widzę opisaliście firm i nosidełka. Mamy widzę też mają swoje typy.

 by To4you

Świetny ranking. Sama nie używałam tego rodzaju nosidełek, ale moja koleżanka ostatnio szukała opinii na ich temat, więc podrzucę jej ten artykuł. Fachowy i rzetelny opis.

 by fusia75

My mamy z firmy Chico i jestem zadowolona, myślę że każda mama powinna mieć nosidełko, na pewno jest to wygodne dla dziecka i mamy. Najważniejsze że nosidełko jest mega wygodne i dobrze wykonane.

 by chustomama

Jestem chustomamą i wolę je zamiast takich nosidełek, ale mamy ten z pozycji 4 i nie mamy nic mu do zarzucenia. Dobrze się go użytkuje, kupiliśmy go na promocji, to się nawet podwójnie opłaciło. I do tego zdecydowanie łatwo się go pierze, co też w takich elementach jest ważne.

 by stan

O kupnie nosidełka bardzo często zapominamy jeśli chodzi o wyprawkę dla noworodka. Niestety potem nie wiem jakie kupić. Więc szukamy jakiś podpowiedzi jak uniknąć wpadki. A dzięki tej stornie możemy dowiedzieć się wiele na ten temat.

 by Major

Wyprawka dla noworodka jest bardzo ważna dlatego też powinno się w niej znaleźć nosidełko. A Ci którzy zapomnieli o tym mogą wesprzeć się tym rankingiem. W każdym razie mi on bardzo pomógł w wyborze odpowiedniego nosidełka.

 by ciżba

Czy robiąc listę wyprawki pamiętaliście także o zakupie nosidełek? Bo my całkowicie o tym zapomnieliśmy i teraz zastanawiamy się nad tym jakie nosidełko wybrać. Mam nadzieję, że ten ranking mi w wyborze pomoże.

 by 02tini02

I jakby ktoś nie wiedział, co kupić, to ma proste rozwiązanie i tyle. Fajna sprawa dla każdego, kto tak naprawdę chce być z dzieckiem blisko i nie zostawiać go samego, albo w ogóle być przy nim cały czas. Sama myślę o takim nosidełku, albo o chuście, ale jej to się tak troszkę jednak boję.

 by boom

Nosidełko dla niemowlaka jest bardzo potrzebnym elementem wyprawkowym. Dlatego też zależy nam na bardzo dobrej jakości takiego nosidełka. A ja znalazłam taki ranking jak ten dzięki któremu decyzję podejmę bez problemu. A Wy korzystacie z takich opinii innych?

 by video

Nosidełek jest bardzo dużo to też niekiedy jest nam ciężko wybrać jakiś jeden konkretny model. I taki ranking może nam w wyborze pomóc, gdyż opisuje nie tylko wady ale także zalety i opinie innych na dany temat.

 by sówka

Szkoda, że rankingi to zestawienie najpopularnieszych nosideł , które nie powiedziane, że są najlepsze. Wypróbowałam Tule i LL i ani mi ani dziecku nie pasowały. Zaś zakochaliśmy sie w Luna Dream. Regulacja super, wykonanie tak samo, ale przede wszytskim dziecko dobrze w nich leży.

 by Wancia

Nosidło musi być przede wszystkim wygodne – to podstawa. Trzeba go używać również prawidłowo. Ale w tym przypadku pamiętajcie, że jakość wykonania jest zdecydowanie najważniejsza. Musi się wam wygodnie używać tego nosidła. Jeśli będzie ono kiepsko wykonane, słabej jakości, to noszenie w nim dziecka będzie masakrą i dla was, i dla malucha.

 by Leila

No własnie odnosnie tych regulacji, okazuje się, ze nosidełko nosidełku nie równe, bo różne mają te regulacje, pasy i zapinki. już nie chodzi nawet o to, że sa grubsze i cieńsze co wpływa na komfort, ale tez różnie “rozmieszczone”. ja wybierajac nosidełko miałam mylne pojęcie, wybierałam na podstawie opinii innych (wybrałam Luna Dream), a nie na podstawie szczegółowego rozeznania tematu. akurat trafiłam dobrze, bo jest wygodne i ma szeroki wachlarz regulacji, żeby można było i na kobiete i na mężczyznę zalożyc. ale sa takie nosidełka które spadają z niskich kobiet.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online