Spis Treści

Nosidełko dla dziecka – ranking modeli wspierających więzi rodzinne z 2022

Nosidełko dla niemowlaka rzadko kiedy pojawia się na liście dotyczącej wyprawki dla noworodka czy nawet starszego dziecka. Zapewne nadal jest wielu rodziców, którzy w ogóle nie zdają sobie sprawy z istnienia podobnego wynalazku, chociaż dzieci w nosidełkach stają się coraz bardziej powszechnym widokiem. Niestety wybranie odpowiedniego nosidełka nie jest łatwe, ponieważ rynek oferuje dziesiątki modeli. Które są jednak najlepsze? I co tak naprawdę oznacza to słowo?

Nosidełko dla niemowlaka – ranking 2022, czyli bezpieczeństwo, wygoda i zadowolenie dziecka

Nosidełka dla dziecka to ciekawa alternatywa dla chust. Ciekawa o tyle, że nie wymagają znajomości specyficznych metod wiązania, przeszkolenia czy długotrwałych ćwiczeń w celu poprawienia własnej techniki. Nosidełka to rozwiązanie dla każdego rodzica i nieoceniona pomoc w codziennej opiece nad dzieckiem, a dla malucha – to idealny sposób, by spełnić co najmniej kilka potrzeb: bliskości rodzica, chęci poznawania i otrzymania pełni uwagi. Niestety nie każdy model jest bezpieczny dla dziecka czy wygodny dla niego. Poniższy ranking koncentruje się na tych najlepszych, ułatwiając rodzicom podjęcie decyzji, która zadowoli zarówno ich, jak i niemowlę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Babybjorn Original

9.5

Średni


 

Womar N22 Zaffiro

9.5

Średni


 

Lionello Margareet

9.5

Tani


 

Tula Baby

9.5

Drogi


 

Chicco Easy Fit

9.5

Tani


 

 

Babybjorn One

9.5

Drogi


 

 

LENNYLAMB

9.5

Średni


Nosidełko jako alternatywna metoda usypiania

nosidełko dla niemowlaka ranking 2018

BABYBJORN NOSIDEŁKO ORIGINAL warte jest uwagi co najmniej z kilku powodów. To przede wszystkim starannie wykonane, lekkie nosidełko, dlatego dba o wygodę rodzica. Potwierdza to sam znikomy ciężar nosidełka, jak również system pasów i zapięć, który ma minimalizować obciążenie opiekuna i równomiernie rozkładać ciężar dziecka. Wielu rodziców docenia łatwe zapinanie pasów, dzięki czemu już po kilku próbkach można nabyć wyjątkowej biegłości w zakładaniu nosidełka. Docenią to nie tylko opiekunowie, ale również dzieci, które nie chcą cierpliwie czekać aż rodzice zdołają umieścić ich w nosidełku i zabezpieczyć pasami.

R

Prostota w użytkowaniu i wygoda dla rodziców to nie jedyne zalety BABYBJORN NOSIDEŁKO ORIGINAL. Spośród wielu modeli wyróżnia się także:

– dużą łatwością czyszczenia dzięki zastosowaniu materiałów odpornych na zabrudzenia; niezależnie od tego czy powodem czyszczenia będzie ulanie czy też ślinienie się, w większości przypadków nie istnieje potrzeba natychmiastowego prania nosidełka, co mogłoby wpłynąć na jego kształt,
– bardzo dobrym podtrzymywaniem dziecka, dzięki zastosowaniu systemu pasów i zapięć, a także sztywnemu i wysokiemu oparciu chroniącemu kręgosłup i szyję niemowlęcia,
– odpinaną częścią przednią, co sprawia, że nosidełko jest idealnym narzędziem do usypiania dziecka z problemami z zaśnięciem; aby wyciągnąć niemowlę z nosidełka, gdy to już śpi, wystarczy delikatnie odpiąć część przednią i przełożyć je do łóżeczka, co nie wymaga budzenia dziecka.
Q

BABYBJORN NOSIDEŁKO ORIGINAL to również istotne wady, które dla niektórych rodziców są absolutnie dyskwalifikujące. Należą do nich:

– fakt, że nosidełko nie jest ergonomiczne, co oznacza, że nie wspiera naturalnego ułożenia nóg i bioder niemowlęcia,
– zdecydowanie bardziej nadaje się dla starszych dzieci, które mogą docenić jego sztywne oparcie; jest absolutnie nieprzydatne w przypadku noworodków.

Ciekawe dodatki ułatwiające codzienne spacery

nosidełko dla niemowląt ranking

TULA NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE DISCOVER FREE TO GROW to model, w przypadku którego producent obiecuje, że będzie rosło wraz z dzieckiem. To oznacza, że można je stosować zarówno w przypadku noworodków, jak i znacznie starszych dzieci. Ta uniwersalność jest możliwa dzięki bardzo szerokiemu zakresu regulacji samego nosidełka w części dla dziecka. Odpowiednie dociągnięcie pasów zapewnia lepsze dopasowanie nosidełka zarówno do mniejszego, jak i większego niemowlęcia. W związku z tym, iż nosidełko ma w domyśle służyć przez lata, jego cena jest adekwatnie wyższa od innych modeli dedykowanym dla węższego zakresu wieku dziecka.

R

Uniwersalność i możliwość długotrwałego używania tego nosidełka to nie jedyne zalety Tuli. Dla wielu rodziców znaczenie ma również:

– ergonomiczność nosidełka, co gwarantuje prawidłowe, zalecane przez ortopedów ułożenie nóżek i bioder dziecka; zapewnia to odpowiedni rozwój fizyczny niemowlęcia, a także dobre ułożenie dziecka z punktu widzenia jego wygody,
– szybko ustawiana regulacja, która w ciągu dosłownie krótkiej chwili pozwala na dostosowanie nosidełka z drobnej kobiety do np. postawnego mężczyzny;
– odpowiednie rozłożenie ciężaru dziecka na biodrach rodziców, dzięki zastosowaniu szerokiego systemu pasa biodrowego; na uwagę zasługuje również kieszeń na pasie, która ułatwia codzienne zakupy czy spacery,
– kapturek chroniący dziecko przed deszczem czy wiatrem, a przy tym nie ograniczający pola widzenia.
Q

TULA NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE DISCOVER FREE TO GROW nie uniknęło jednak pewnych wad, o których często wspominają rodzice. Mowa szczególnie o:

– wysokiej cenie, nawet jak na nosidełko na lata stosowania,
– szorstkim materiale, który u dziecka może powodować otarcia, a do tego jest trudny w czyszczeniu,
– znacznie gorszym dopasowaniu do dziecka podczas jego rozwoju niż wcześniejsze modele tej firmy z dostępną wkładką.
Novakid [PL,IT,PT,RO,CZ]

Nosidełko zakładane równie łatwo co T-shirt

nosidełko dla dziecka ranking

CHICCO NOSIDEŁKO EASY FIT SANDSHELL znane jest przede wszystkim z zapewnień producenta o zakładaniu równie szybkim i prostym, co T-shirt. Jest to prawda, bo system pasów w tym modelu należy do zdecydowanie najmniej skomplikowanych spośród wszystkich nosidełek w tym rankingu. W rzeczywistości pasy wystarczy przełożyć przez głowę, by móc bezpiecznie korzystać z nosidełka. Również sama regulacja należy dzięki temu do bardzo prostych. Wszystko to sprawia, że CHICCO NOSIDEŁKO EASY FIT SANDSHELL jest modelem bardzo dobrym na samym początku korzystania z nosidełek.

R

Wiele przemawia za CHICCO NOSIDEŁKO EASY FIT SANDSHELL. Dla wielu rodziców najważniejszymi zaletami tego modelu są:

– niska cena plasująca go pod kątem cenowym zdecydowanie na najniższej półce nosidełek dla dzieci, na szczęście nie ma to wpływu na jakość nosidełka, która przedstawia się zdecydowanie ponad przeciętnie,
– opinia związku ortopedów dziecięcych potwierdzająca bezpieczeństwo dla bioder dziecka i zapobieganie dysplazji stawu biodrowego u niemowląt,
– możliwość uniesienia górnej części nosidełka wyżej, by dodatkowo stabilizować szyję dziecka,
– łatwe przechowywanie, dzięki możliwości złożenia nosidełka do małych wymiarów, gdy nie jest używane.
Q

CHICCO NOSIDEŁKO EASY FIT SANDSHELL nie jest jednak modelem idealnym, o czym świadczą poniższe wady:

– źle rozłożony ciężar dziecka na ciele rodzica; brak pasa biodrowego skutkuje w tej sytuacji bólem pleców i niewygodną pozycja dla opiekuna szczególne w przypadku nieco większych dzieci,
– zbyt sztywne oparcie na plecy, co nie sprzyja prawidłowej pozycji ciała niemowlęcia.

Od noworodka do trzylatka

nosidełko dla niemowlaka opinie

BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE to model, którzy udowadnia, że może istnieć nosidełko odpowiednie zarówno dla noworodków, jak i znacznie starszych dzieci. To równocześnie jeden z nielicznych modeli dostosowanych nawet do potrzeb trzylatków, które wprawdzie wolą podróżować samodzielnie, ale w pewnych sytuacjach docenią ten sposób przemieszczania się. Bardzo duży zakres regulacji umożliwia dopasowanie nosidełka do każdego dziecka i każdej sylwetki opiekuna. Na uwagę zasługuje również sama łatwość, z jaką można dokonać regulacji i dopasować nosidełko.

R

Ogromna uniwersalność nosidełka to nie wszystko, o czym należy pamiętać, podejmując decyzję o wyborze tego modelu. Warto mieć również na uwadze inne zalety BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE, mianowicie:

– możliwość regulowania rozstawu nóg niemowlaka, co występuje wyjątkowo rzadko w nosidełkach dla dzieci,
– staranne wykonanie nosidełka, budzące zaufanie swoją trwałością i bezpieczeństwem,
– ergonomiczność modeli zapewniającą prawidłowy rozwój najmłodszych,
– szeroki pas biodrowy rozkładający dobrze ciężar niemowlęcia na ciele rodzica, a przy tym zdecydowanie ułatwiający spacery zarówno rodzicom jak i dzieciom,
– dobra wentylacja, dzięki czemu niemowlę nie poci się nawet w bardziej gorące dni.
Q

Dla niektórych rodziców istnieje kilka czynników dyskwalifikujących ten model jako nosidełko dla dziecka. W największym stopniu zniechęcają:

– wysoka cena, której nie jest w stanie złagodzić nawet świadomość, że nosidełko będzie rosło wraz z dzieckiem,
– materiał, z którego wykonano BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE, ponieważ bardzo łatwo się brudzi i pozostaje na nim coś w rodzaju meszku z innych tkanin widocznego szczególnie w przypadku ciemniejszych kolorów nosidełka.
Novakid [PL,IT,PT,RO,CZ]

Ergonomiczne nosidełko w dobrej cenie

nosidełko dla dziecka na brzuch

Ergonomiczne nosidełka od ich mniej bezpiecznych odpowiedników odróżnia przede wszystkim cena, jednak LENNYLAMB NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE MOJE PIERWSZE KOBALT BABY to bardzo dobre nosidełko w cenie, która nie odstrasza. Jakość, jaka jest oferowana w cenie nosidełka średniej klasy, zdecydowanie stanowi najważniejszy argument dla wielu rodziców, dokonujących wyboru dla siebie i swojego dziecka. Szeroki zakres regulacji umożliwia nie tylko dopasowanie do każdej sylwetki, ale również korzystanie z nosidełka w przypadku dzieci do 20 kg wagi. Dlatego też to nosidełko dla niemowląt uzupełnia ranking najlepszych modeli.

R

LENNYLAMB NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE MOJE PIERWSZE KOBALT BABY to szereg istotnych zalet, które sprawiają, że model ten jest wyjątkowo często polecany przez rodziców. Za najważniejsze z nich można uznać:

– szeroki pas biodrowy stanowiący idealne odciążenie dla pleców i ramion rodzica, a przy tym dbający o prawidłowe ułożenie nóg i bioder dziecka,
– wyjątkowo ciekawy design nie tylko ze względu na dostępne kolory i wzory, ale też z uwagi na rodzaj splotu, jaki zastosowano w przypadku materiału z którego uszyto nosidełko,
– potwierdzona ergonomiczność modelu, zapewniająca bezpieczny rozwój niemowlakom,
– kapturek dla dziecka dodatkowo dopasowywany do niemowlaka gumkami,
– ciekawy zakres dodatków do nosidełka, w tym np. osłony do pasów.
Q

Nawet temu modelowi nie brak jednak wad. Za najpoważniejsze uważa się:

– złe dopasowywanie nosidełka do rosnącego dziecka; pomimo dużej tolerancji wagowej nosidełka nie będzie ono odpowiednie dla większych dzieci,
– brak stabilizacji szyi niemowlęcia.

Nosidełko dla dziecka na brzuch – alternatywa dla chusty i wózka

Nie w każde miejsce dostęp z wózkiem jest w pełni swobodny. Wycieczki w góry, wakacje czy nawet zwyczajne wyjście po zakupy – to głównie w tych sytuacjach alternatywne sposoby przemieszczania się z dzieckiem są szczególnie ważne. Przygotowywanie wózka, by wyjść do najbliższego sklepu, zniechęca mniej zdeterminowanych rodziców, szczególnie jeśli oznacza to wyprowadzanie wózka z piwnicy czy któregoś piętra w bloku. Chusta wymaga umiejętności, a także niekoniecznie dobrze sprawdzi się w przypadku zimowych ubrań matki czy dziecka, bo nie umożliwi ścisłego przylegania ciała do ciała. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem wydaje się nosidełko, które zagwarantuje wolne ręce matki, bezpieczeństwo dla dziecka i szybkie zakładanie zależnie od wierzchniego okrycia opiekuna. Jednakże wybór nosidełka nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto skoncentrować się na pewnych cechach, którego powinno spełniać dobre nosidełko.

jakie nosidełko dla niemowlaka

Nosidełka dla niemowląt – opinie lekarzy są zgodne: nosidło a nie wisiadło

Nosidełko ergonomiczne to nie wymysł producentów, ale człon nazwy, którą można przypisać danemu modelowi wyłącznie w przypadku pozytywnej opinii związku pediatrów. Nosidło ergonomiczne to bowiem ten rodzaj, który gwarantuje prawidłowy rozwój ortopedyczny niemowląt i zapobiega dysplazji stawów biodrowych. To natomiast możliwe jest jedynie w sytuacji, gdy nosidełko wspiera właściwe ułożenie nóg dziecka, czyli tzw. pozycję żabki. Oznacza to obejmowanie nogami ciała opiekuna, a także kolana na nieco wyższej wysokości niż stawy biodrowe. To powinno być głównym kryterium podczas wyboru nosidełka dla dziecka niezależnie od jego wieku.

Równie ważne jest usztywnienie pleców dziecka. Prawidłowo oparcie nosidła powinno wspierać nieco zakrzywione ułożenie pleców, ponieważ odciąża ono kręgosłup niemowlęcia. Równocześnie oparcie powinno być usztywnione, by zapobiegało wykrzywianiu się dziecka na boku. Równie istotny jest boczny, specjalnie wyprofilowany panel, który dziecku służy do opierania główki, dzięki czemu nie przeciąża szyi, a po zaśnięciu główka niemowlęcia nie zwisa w niewygodnej pozycji.

Niektóre nosidełka mają również możliwość zmiany pozycji, w jakiej dziecko jest ułożone. Pozycja leżąca bokiem do opiekuna to bardzo dobry sposób na niemowlę śpiące w nosidełku, ponieważ odciąża kręgosłup i biodra, a przy tym dba o dobry sen dziecka.

Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

Novakid [PL,IT,PT,RO,CZ]

Ergonomiczność to nie wszystko – inne cechy dobrego nosidełka

Dobre nosidełko ergonomiczne od najlepszego nosidełka ergonomicznego można odróżnić po dodatkowych cechach czy też warunkach, które spełnia dany model. Początkowo się o nich nie myśli, ponieważ już sam zakup bezpiecznego nosidełka jest bardzo dużym wyzwaniem. Warto jednak sprawdzić czy wybrany model może poszczycić się również innymi cechami dobrego nosidełka.

Materiał nosidełka to bardzo istotna kwestia. Przede wszystkim musi być naturalny, bezpieczny dla dziecka, delikatny, a przy tym musi przepuszczać powietrze. Wszystko to wpływa na komfort dziecka, ponieważ przepocone niemowlę nie odczuje żadnej przyjemności w podróży w nosidełku. Podobnie drapiący materiał pozbawi niemowlę całej przyjemności, a może skutkować zadrapaniami czy uszkodzeniem delikatnej jeszcze skóry. W przypadku modelu idealnego materiał nosidełka jest również łatwy w czyszczeniu, a samo nosidełko można prać w pralce. Nie istnieje bowiem nic gorszego niż brudne nosidełko, które należy ręcznie doczyścić np. z obiadu jedzonego kilka godzin wcześniej.

Bardzo często nosidełko dla niemowlaka opinie rodziców ma nieciekawe z powodu braku komfortu opiekunów. Problem leży zazwyczaj w dwóch kwestiach: złego rozłożenia ciężaru ciała dziecka, a także z niewystarczającej regulacji. Tego pierwszego łatwo uniknąć: szeroki pas biodrowy zazwyczaj rozwiązuje większość problemow. Drugie natomiast można sprawdzić dzięki zerknięciu na ilość punktów regulacji i maksymalną możliwość wydłużenia pasów. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku bardziej postawnych opiekunów, dla których wąskie nosidełka będą niewygodne. W rzeczywistości nie tylko dla nich, bo i dziecko nie otrzyma tyle miejsca, ile potrzebuje.

Kupując nosidełko dla dziecka nie wie się tak naprawdę jak ono zareaguje na tą formę transportu. Podobnie nie wie się, jak długo zechce z niej korzystać, niemniej warto od razu sprawdzić od jakiego wieku można używać modelu i do jakiego maksymalnego ograniczenia wagowego. Obie te informacje szybko mogą stać się potrzebne.

Nosidełko dla wielu rodziców jest sposobem na uśpienie dziecka. W takiej sytuacji nieoceniona jest wiedza czy dane nosidełko posiada odpinaną część przednią. Dzięki temu możliwe jest wyciągnięcie niemowlęcia bez potrzeby budzenia go. Będzie to z pewnością lepszą alternatywą niż kontynuowanie spacerów do chwili przebudzenia dziecka.

Nauka używania nosidełka – potrzebna, ale łatwa i szybka

W przypadku nosidełek również warto nauczyć się, jak ich używać. Na czym owa nauka polega? Tak naprawdę na przećwiczeniu w domu, najlepiej z drugą osobą, sposobu zakładania nosidełka. Dzięki temu szybko nabierze się wprawy i wyjście na chwilę do sklepu po zakupy potrwa nie dłużej niż kilka minut. Równie istotne są próby chodzenia z dzieckiem w nosidle po mieszkaniu, ponieważ zmienia się wtedy nieco perspektywa. Miejsca na manewry jest mniej, dlatego warto poznać „dodatkowe centymetry”, by przypadkowo nie zrobić dziecku krzywdy np. przechodząc przez framugę.

BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE – odpowiedź na pytanie, jakie nosidełko dla dziecka wybrać

BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE spełnia zdecydowaną większość warunków, jakie stawia się przed dobrymi i bardzo dobrymi nosidełkami. Przede wszystkim jest to model ergonomiczny, gwarantujący bezpieczeństwo dziecka. Biodra są dobrze ułożone, dziecko ściśle przylega do ciała rodzica, a główka ma dodatkowe oparcie odciążające szyję. To również możliwość regulowania szerokości rozstawu nóg, co w przypadku niemowląt ma ogromne znaczenie dla ich rozwoju. Nosidełko to sprawdza się zarówno w bardziej ciepłe dni, jak i chłodniejsze.

Rodzice docenią BABYBJORN NOSIDEŁKO ONE z innych powodów: z systemu pasów, które bardzo dobrze rozkładają ciężar ciała dziecka. Oszczędza to opiekunom bólu pleców czy ramion, a także zapewnia wygodę podczas spacerów z dzieckiem. Także duży zakres regulacji, który pomaga w dopasowaniu nosidełka do każdego typu sylwetki rodzica, jest tym, co z BABYBJORN czyni bardzo dobry wybór.

Zatem jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać? Bezpieczne dla niego, wygodne dla rodziców i sprawiające, że każdy spacer będzie czystą przyjemnością.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Bezpieczny brzdąc jest dla nas najważniejszy
Average rating:  
 23 reviews
 by Darii

polecam pooglądać na luna dream. śliczne rzeczy tam mają i własnie nosidła też oglądałam 🙂

 by leila

My kupiliśmy nosidełko BabyBorn Solidne, funkcjonalne i praktyczne. Nosidełko wykonane z dobrej jakości materiałów. Polecam!

 by Mirka

Świetny ranking, z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Mi najbardziej przypadło do gustu nosidło Lenny, miałam dla córki chustę z tej firmy i też mogę ją polecić.

 by gabi

zgadzam się z Polą, że z luna dream są super 🙂

 by Pola

serio? to są wisiadła, porównajcie sobie z nosidłem np z luna dream - zobaczcie jak dziecko ma ułożone nóżki i że materiał sięga prawie pod kolanka!

 by MIKI

Moja znajoma, jeśli się nie mylę ma właśnie nosidełko od Womar i bardzo sobie chwali. Nie wiem, jak to dokładniej wygląda, bo jej w tym nie widziałem, ale wiem, że jej to odpowiada. Moja żona jakoś nosidełka nie potrzebowała, ale też nic w tym złego nie widzimy. Wszystko jest dla kobiet.

 by jutronauta

W przyszłości takie nosidełka na pewno będą kobiety jeszcze znaczniej odciążać, niż nam się wydaje. W końcu noszenie dziecka na brzuchu może strasznie obciążać, a na plecach to tak nie do końca odpowiedzialne jest, tak przynajmniej uważam. Niedługo to nas czekają wynalazki...

 by młody

Zostałem niedawno ojcem i wiecie co? To szalenie dużo obowiązków, więc fajnie, że jesteście i wspieracie młodych rodziców, którzy nie zawsze są w stanie samodzielnie to wszystko ogarnąć. Widać, że z waszymi poradami rodzicem jest łatwiej być. Dzięki wielkie, macie u mnie wielkiego plusa.

 by Nadia

Kupiłam właśnie Babybjorn w prezencie dla mojej siostry. Bardzo interesował mnie ten temat, bo choć sama dziecka nie mam, to chrześniakowi nie chcę zrobić krzywdy.

 by cukiereczek

Czytamy opinie na każdy temat. To też takie opinie przydadzą się nam jeśli chodzi o zakup sprawdzonego nosidełka dla dzieci. Bo co jak co ale opinie innych rodziców bywają bardzo pomocne. Dlatego też warto z takich rankingów korzystać.

 by Mamcia25

Ja długo zastanawiałam się co kupić jedni doradzali chustę a drudzy nosidełko. i chyba zdecyduję się na nosidełko, tutaj sporo widzę opisaliście firm i nosidełka. Mamy widzę też mają swoje typy.

 by To4you

Świetny ranking. Sama nie używałam tego rodzaju nosidełek, ale moja koleżanka ostatnio szukała opinii na ich temat, więc podrzucę jej ten artykuł. Fachowy i rzetelny opis.

 by fusia75

My mamy z firmy Chico i jestem zadowolona, myślę że każda mama powinna mieć nosidełko, na pewno jest to wygodne dla dziecka i mamy. Najważniejsze że nosidełko jest mega wygodne i dobrze wykonane.

 by chustomama

Jestem chustomamą i wolę je zamiast takich nosidełek, ale mamy ten z pozycji 4 i nie mamy nic mu do zarzucenia. Dobrze się go użytkuje, kupiliśmy go na promocji, to się nawet podwójnie opłaciło. I do tego zdecydowanie łatwo się go pierze, co też w takich elementach jest ważne.

 by stan

O kupnie nosidełka bardzo często zapominamy jeśli chodzi o wyprawkę dla noworodka. Niestety potem nie wiem jakie kupić. Więc szukamy jakiś podpowiedzi jak uniknąć wpadki. A dzięki tej stornie możemy dowiedzieć się wiele na ten temat.

 by Major

Wyprawka dla noworodka jest bardzo ważna dlatego też powinno się w niej znaleźć nosidełko. A Ci którzy zapomnieli o tym mogą wesprzeć się tym rankingiem. W każdym razie mi on bardzo pomógł w wyborze odpowiedniego nosidełka.

 by ciżba

Czy robiąc listę wyprawki pamiętaliście także o zakupie nosidełek? Bo my całkowicie o tym zapomnieliśmy i teraz zastanawiamy się nad tym jakie nosidełko wybrać. Mam nadzieję, że ten ranking mi w wyborze pomoże.

 by 02tini02

I jakby ktoś nie wiedział, co kupić, to ma proste rozwiązanie i tyle. Fajna sprawa dla każdego, kto tak naprawdę chce być z dzieckiem blisko i nie zostawiać go samego, albo w ogóle być przy nim cały czas. Sama myślę o takim nosidełku, albo o chuście, ale jej to się tak troszkę jednak boję.

 by boom

Nosidełko dla niemowlaka jest bardzo potrzebnym elementem wyprawkowym. Dlatego też zależy nam na bardzo dobrej jakości takiego nosidełka. A ja znalazłam taki ranking jak ten dzięki któremu decyzję podejmę bez problemu. A Wy korzystacie z takich opinii innych?

 by video

Nosidełek jest bardzo dużo to też niekiedy jest nam ciężko wybrać jakiś jeden konkretny model. I taki ranking może nam w wyborze pomóc, gdyż opisuje nie tylko wady ale także zalety i opinie innych na dany temat.

 by sówka

Szkoda, że rankingi to zestawienie najpopularnieszych nosideł , które nie powiedziane, że są najlepsze. Wypróbowałam Tule i LL i ani mi ani dziecku nie pasowały. Zaś zakochaliśmy sie w Luna Dream. Regulacja super, wykonanie tak samo, ale przede wszytskim dziecko dobrze w nich leży.

 by Wancia

Nosidło musi być przede wszystkim wygodne – to podstawa. Trzeba go używać również prawidłowo. Ale w tym przypadku pamiętajcie, że jakość wykonania jest zdecydowanie najważniejsza. Musi się wam wygodnie używać tego nosidła. Jeśli będzie ono kiepsko wykonane, słabej jakości, to noszenie w nim dziecka będzie masakrą i dla was, i dla malucha.

 by Leila

No własnie odnosnie tych regulacji, okazuje się, ze nosidełko nosidełku nie równe, bo różne mają te regulacje, pasy i zapinki. już nie chodzi nawet o to, że sa grubsze i cieńsze co wpływa na komfort, ale tez różnie “rozmieszczone”. ja wybierajac nosidełko miałam mylne pojęcie, wybierałam na podstawie opinii innych (wybrałam Luna Dream), a nie na podstawie szczegółowego rozeznania tematu. akurat trafiłam dobrze, bo jest wygodne i ma szeroki wachlarz regulacji, żeby można było i na kobiete i na mężczyznę zalożyc. ale sa takie nosidełka które spadają z niskich kobiet.