Wakacje to czas odpoczynku, a także okres kiedy Rodzice i dzieli zaczynają kompletować wyprawkę na rok szkolny 2024. Pierwszy dzień w szkole, czy przedszkolu to bardzo emocjonujący czas. Rozpoczynająca się szkoła to nie tylko sprawy związane z zakupem książek czy przyborów, ale również konieczność dostosowania pokoju dziecka tak, aby miało swoje miejsce do pracy. Wybór odpowiednich mebli, aby nasze pociechy mogły zmieścić nie tylko to, czego do tej pory używały, ale również nowe przybory szkolne to zadanie często wymagające poświęcenia wielu godzin zarówno podczas wymiarowania pokoju, jak i dobierania odpowiednich części w sklepach meblowych.

Ważnym elementem jest wyposażenia pokoju jest biurko i jego usytuowanie względem okna. A jak biurko to i najlepszy fotel dla dziecka, oczywiście w miarę możliwości wnętrza. Na rynku istnieje wiele modeli krzeseł i foteli obrotowych, które kuszą nie tylko wyglądem, ale również swoim zastosowaniem. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jaki fotel do biurka zakupić, przychodzimy z pomocą. Za pomocą kilku propozycji przedstawimy wszystkie cechy dobrych foteli do biurka, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Czy warto kierować się ceną? Czy wygląd i wygoda idą ze sobą w parze? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie poniżej.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Fotel Gonzo 3

9.9

Drogi


 

Fotel TO

9.8

Średnia

Fotel Vecotti

9.7

Średnia


 

Fotel komputerowy wentylowany

9.6

Tani

Francja – Elegancja czyli fotel Gonzo 3.

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwszym modelem, jaki chcielibyśmy zaprezentować jest fotel Gonzo 3. Jest to propozycja, która z pewnością wpadnie w gust miłośników nowoczesnych, eleganckich wnętrz. Chromowana podstawa, osłonki kółek, czy oparcia w połączeniu z pikowaną ekoskórą wygląda niesamowicie. W zależności od preferencji ten jeden z najlepszych foteli dla dzieci możemy zakupić w jednym z pięciu wariantów kolorystycznych. Do wyboru mamy między innymi ponadczasową biel, czerń czy szarość, a także nieco bardziej odważne kolory takie jak róż czy fiolet. Na dodatkową uwagę zasługuje możliwość wyboru pomiędzy klasycznymi plastikowymi kółkami, kółkami gumowanymi oraz stopą. Dla większej wygody zarówno siedzisko, jak i oparcie wypełnione zostało wysokiej jakości gąbką, która nie odkształca się przy korzystaniu z fotela dla dziecka. Aby praca była jeszcze bardziej komfortowa, producent zdecydował się na obszycie twardych i zimnych chromowanych poręczy ekoskórą. Pneumatyczny podnośnik pozwala na dostosowanie wysokości siedziska w zależności od potrzeby. Najniższe ustawienie to 45 centymetrów, a najwyższe 55 centymetrów. Niestety cena tego fotela dla dziecka nie należy do najniższych, a decydując się na fotel obszyty ekoskórą musimy być szczególnie ostrożni, gdyż bardzo łatwo można uszkodzić ten materiał.

R

Zalety

– elegancki wygląd;
– chromowana podstawa;
– możliwość dokupienie gumowych kółek oraz chromowanych stopek;
– podłokietniki obszyte materiałem;
Q

Wady

– wysoka cena;
– materiał mało odporny na uszkodzenia.

Minimalistyczne podejście z fotelem TO .

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejna propozycja jest zupełną przeciwnością do pierwszego zaprezentowanego modelu. Jest to klasyczny model , który z pewnością pamiętamy z własnego dzieciństwa. Fotel TO często spotkamy również w szkolnych pracowniach komputerowych, co może świadczyć o jego popularności i szerokim zastosowaniu. Zarówno siedzisko, jak i oparcie zostało wypełnione gąbką, obszytą materiałem, który według zapewnień producenta ma poprawiać cyrkulację powietrza. Materiał ten, chociaż nie wyróżnia się pod kątem wizualnym z pewnością jest bardziej praktyczny pod kątem użytkowania i trwałości. Ten fotel dla dziacka ten możemy zakupić w wielu wersjach kolorystycznych, zarówno bardziej pastelowych, takich jak wrzosowy, różowy czy oceaniczny niebieski, jak również w odcieniach o nieco odważniejszych barwach, tj. czerwony, pomarańczowy czy zielony. Fotel w standardzie znajduje się na pięciu plastikowych kółkach, a kiedy chcemy wymienić je na nieco lepsze gumowane musimy indywidualnie znaleźć je w sklepie, gdyż nie ma ich ani w zestawie, ani producent nie daje możliwości dokupienia. Zarówno podłokietnik, jak i podstawa wykonane zostały z plastiku o niskiej jakości. Fotel ten jest doskonałą propozycją dla osób o niższym budżecie, chcących zakupić produkt z możliwością regulacji wysokości i łatwego przesuwania go po pokoju.

R

Zalety

– materiał obiciowy poprawiający cyrkulację powietrza;
– atrakcyjna cena;
– bogata paleta kolorów obszyć;
Q

Wady

– plastikowe kółka bez opcji wyboru gumowych;
– niska jakość wykonania.

Komfort pracy z fotelem do biurka Vecotti.

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Wentylowany fotel do biurka Vecotti to nasza kolejna propozycja. Na szczególną uwagę tego produktu zasługuje materiał z jakiego wykonane jest obicie. Siedzisko fotela to wysokiej jakości pianka, odporna na odkształcenia obita elastyczną mikrosiatką. Oparcie zaś to jedynie ten sam materiał – oddychająca tkanina Mesh, która została zastosowana na siedzeniu lecz bez wypełnienia pianką. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet kilkugodzinna praca przy biurku, czy przed komputerem będzie bardzo komfortowa, ze względu na wysoką przewiewność, a co za tym idzie zapobiega poceniu się i przegrzewaniu ciała osoby korzystającej. Siatka użyta do produkcji jest materiałem o wysokiej elastyczności, a więc jest odporna na uszkodzenia czy rozerwania. Co ważne fotel ten wyposażony został w gumowane kółka, dzięki czemu możemy korzystać z niego bez obaw o zarysowanie czy zniszczenie. Obrotowy fotel dla dzieci możemy zakupić w jednym z trzech wariantów kolorystycznych. Producent w każdym z nich zdecydował się na szary kolor siedziska, który pozwala uniknąć widoczności zabrudzeń. Kolory oparć do wyboru to niebieski, zielony i czerwony. Krzesło to mimo dosyć surowego wyglądu, zostało tak wyprofilowane, że korzystając z niego nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Produkt został wyposażony w podłokietniki z tworzywa sztucznego, mimo braku obicia korzystanie z nich jest całkiem komfortowe. Fotel ma możliwość regulacji wysokości siedziska dzięki gazowemu amortyzatorowi w zakresie 38 – 50 centymetrów.

R

Zalety

– wykonany z oddychającej tkaniny Mesh;
– gumowane kółka;
– profilowane siedzisko i oparcie;
– odporny na uszkodzenia;
Q

Wady

– dość surowy wygląd.

Prostota i wygoda z fotelem komputerowym wentylowanym.

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ostatni produkt jaki chcielibyśmy dziś zaproponować to model, który podobnie jak poprzednik wykonany został z przewiewnych materiałów. W tym przypadku producent postawił jednak tylko na wentylowane oparcie wykonane z siateczki z mikrofibry. Siedzisko zaś jest klasycznie tapicerowane. Fotel możemy dostać w jednym z sześciu wariantów kolorystycznych, zarówno w tych neutralnych, jak szary czy czarny, jak i kolorach bardziej dziecięcych. Mimo iż pięcioramienne nogi jak i podłokietniki zostały wykonane z plastiku, wyglądają na dość solidne. Kółka tego modelu są gumowane, co zwiększa atrakcyjność fotela. Ciekawą opcją jest również możliwość demontażu samych podłokietników. Jest to szczególnie przydatne, kiedy nasze dziecko potrzebuje siedzieć wyżej, a biurko nie pozwala na dosunięcie krzesła przez wystające podłokietniki. Jeśli jednak zdecydujemy na korzystanie z podłokietników, wykonane zostały one w taki sposób, że nasze przedramię zostaje ułożone w prawidłowy sposób. Dopuszczalne obciążenie maksymalne to standardowo 100 kilogramów. Decydując się na ten model mamy również możliwość regulacji wysokości siedzenia od 38 do 50 centymetrów za pomocą zastosowanego podnośnika pneumatycznego.

R

Zalety

– wentylowane oparcie;
– możliwość demontażu podłokietników;
– gumowane kółka w zestawie;
– specjalnie wyprofilowane podłokietniki;
Q

Wady

– wąskie siedzisko.

Jaki fotel obrotowy dla dziecka w 2024 należy kupić ?

Zakup dobrego fotela do biurka dla dziecka jest bardzo ważny. To właśnie jakość fotela będzie decydowała nie tylko o komforcie podczas nauki, ale również o zachowaniu prawidłowej postawy ciała. Każdy z przedstawionych modeli przystosowany jest dla dzieci, natomiast czy każdy spełnia wszystkie najważniejsze cechy, które ułatwią korzystanie z niego? Zebraliśmy najważniejsze cechy w tabeli porównując w niej wyprane przez nas fotele biurowe dla dzieci.

Cecha fotelu Propozycja 1  Propozycja 2 Propozycja 3 Propozycja 4
Oddychający materiał NIE NIE TAK TAK – oparcie
Gumowe kółka NIE – możliwość zakupu NIE TAK TAK
Regulacja wysokości siedziska TAK TAK TAK TAK

Jak łatwo zauważyć, kupując fotel do biurka dla dziecka warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale również na samo wykonanie produktu. Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zakupu najlepszego fotela dla dzieci takze do komputera, postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania przez rodziców podczas zakupu.

Czy regulacja wysokości jest potrzebna?

Mogłoby się wydawać, że tak oczywista sprawa jak regulacja wysokości siedziska jest normą i standardem wśród foteli biurowych dla dzieci. Większość modeli oczywiście oferuje nam taką funkcjonalność, natomiast rodzice ze względu na własne doświadczenia często zastanawiają się nad modelami beż tej dogodności. Najczęstszą wymówką jest fakt, że mechanizmy te są mało trwałe, potrafią się zacinać w niedogodnej pozycji i nie ma możliwości powrotu do stanu początkowego. Oczywiście, decydując się na jeden z tańszych modeli, wykonanych z niskiej jakości materiałów możemy mieć do czynienia z taką sytuacją. Nie ulega jednak wątpliwości, że regulacja wysokości siedziska jest bardzo istotna w przypadku wyboru fotela dla dziecka.

Prawidłowa postawa ciała podczas odrabiania lekcji czy nauki wpływa na kręgosłup naszego dziecka, dzięki czemu wybierając produkt, który możemy ustawić indywidualnie do rozmiarów naszego dziecka zaowocuje w przyszłości brakiem problemów z grabieniem się czy krzywym kręgosłupem. Powinien on być dobrany do aktualnego wzrostu dziecka, tak aby siedząc stopy spoczywały na podłodze, a nogi w kolanach stanowiły kąt prosty. Opcją, którą możemy zastosować w przypadku niższych dzieci jest zakup specjalnego podnóżka pod nogi, dzięki czemu nóżki dziecka nie zwisają w powietrzu, a tworzą poprawny kąt. Jeżeli zaś chodzi o mechanizmy, co do których wątpliwości mają Rodzice, w większości modeli podnośniki pneumatyczne są wyższej jakości niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, a obecnie na rynku dostępne są również modele wyposażone w amortyzatory gazowe.

Czy podstawa fotela dla dziecka do biurka ma znaczenie?

Na rynku znajdziemy zarówno modele z chromowanymi podstawami, jak i tymi wykonanymi z plastiku. Nie musimy się obawiać, że te wykonane z plastiku są mniej bezpieczne. Warto jednak przed zakupem przyjrzeć się jakości materiału z jakiego została wykonana podstawa, czy plastik ten jest wystarczająco gruby i twardy, czy możemy go z łatwością kruszyć w palcach. Kolejną kwestią są kółka. Na rynku dostaniemy zarówno modele wyposażone w kółka plastikowe, jak i kółka gumowe. Te drugie są szczególnie polecane, nie tylko dla dzieci. Guma na kółkach nie tylko amortyzuje na śliskich powierzchniach, ale również chroni przed zarysowaniami podłogi. Kupując więc fotel lepiej wybrać taki model, który albo ma od razu założone gumowane kółka, albo są one dołączone do zestawu.

Materiał to tylko kwestia wizualna?

Mogłoby się wydawać, że materiał jakim obszyt  to kwestia drugorzędna. Okazuje się jednak, że wybór fotela obitego materiałami nieoddychającymi takimi jak ekoskóra sprawią, że nasze dzieci niechętnie będą korzystać z niego mimo jego atrakcyjnego wyglądu. Spędzając kilka godzin dziennie na dobrym fotelu dla dziecka warto zadbać, aby korzystanie z niego było przyjemne i komfortowe. Tu z pomocą przychodzą materiały z mikrofibry, która nie tylko jest oddychająca, ale również bardziej odporna na uszkodzenia w porównaniu do elegancko wyglądającej ekologicznej skóry.

Vecotti – nasz wybór w roku 2024.

Biorąc pod uwagę najważniejsze cechy jakie powinien spełniać fotel do biurka dla dzieci, spośród przedstawionych przez nas modeli na szczególną uwagę zasługuje fotel obrotowy Vecotti który także może być wykorzystywany dla dzieci. Spełnia on wszystkie trzy najważniejsze cechy. Produkt ten wyposażony został w poliuretanowo – kauczukowe, gumowane koła, które umieszczone są na solidnej pięcioramiennej podstawie. Taka podstawa zapewnia nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo naszego dziecka. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji fotel z pewnością będzie dobry zarówno dla dzieci niższych, jak i dla tych o wyższym wzroście. Dodatkowo regulacja możliwa jest za pomocą amortyzatorom gazowym, co zapewnia płynność działania. Komfort pracy poprawia również specjalnie wyprofilowany kształt, obszyty materiałami oddychającymi.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki fotel do biurka dla dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online