Spacery z kilkulatkiem niejednokrotnie wymagają od nas wiele cierpliwości i siły. Ile razy po przejściu kilku metrów zdarzyło Ci sie usłyszeć: bola mnie nóżki, węz mnie na raczki, chodźmy wolniej? Nie zawsze mamy możliwość wybrania alternatywy, często spieszymy sie, aby odprowadzić nasze dziecko do żłobka, czy przedszkola. Wózek spacerowy jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, ze po odprowadzeniu naszej pociechy wracamy do domu. Sprawa komplikuje się jednak, kiedy bezpośrednio z przedszkola spieszymy sie do pracy. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam hulajnoga dziecięca. Dzięki niewielkim rozmiarom, z pewnością będziemy mieli możliwość pozostawienia jej w przedszkolu. Gdy jednak z jakichś względów nie możemy lub nie chcemy pozostawiać hulajnogi w przedszkolu, możemy ja ze sobą zabrać, gdyż jest niezwykle lekka. Zakup hulajnogi jest jak zakup większości produktów dla dzieci. Dbając o komfort i bezpieczeństwo naszych najmłodszych chcemy wybrać jak najlepiej. Przy pierwszym dziecku jest to niezwykle kłopotliwe, gdyż do tej pory nie stawaliśmy przez zakupem tego typu pojazdu. Aby pomóc w poszukiwaniu idealnej hulajnogi trzykołowej dla dzieci poniżej przedstawimy kilka modeli, które mogą zainspirować i przyczynić się do ich zakupu.
Obraz | Nazwa | Ocena 0-10 | Cena | Sprawdź Cenę |
---|---|---|---|---|
Hulajnoga Biedronka | 9.8 | Tania | ||
Hulajnoga Milly Mally | 9.6 | Średnia | ||
Hulajnoga jeździk SMOOBY | 9.5 | Średnia | ||
Hulajnoga Movino Twist | 9.5 | Tania |
Kolorowy zawrót głowy hulajnoga trzykołowa Movino Twist
Hulajnoga trzykołowa dla dzieci Movino Twist to jedna z przykładowych hulajnóg dla dzieci. Zapewne przypadnie Ona do gustu najmłodszym nie tylko ze względu na możliwość wyboru koloru, ale również dzięki podświetlanym przednim i tylnym kołom. Dużą zaletą jest niska waga hulajnogi, dzięki czemu łatwo się prowadzi i jest idealna do nauki równowagi i utrzymywania balansu przez nasze dziecko. Niskie położenie podestu i dosyć duży udźwig (do 40 kilogramów) sprawia, że hulajnoga rośnie razem z naszym dzieckiem.
Zalety
– lekka konstrukcja;
– Duży wybór kolorystyczny;
– maksymalne obciążenie do 40 kilogramów;
Wady
– podest wykonany z plastiku;
Biedroneczki są w kropeczki.
Kolejną propozycją jest hulajnoga trójkołowa 3 w 1. Na szczególną uwagę zasługuje wygląd tejże hulajnogi. Z pewnością nie tylko najmłodszym spodoba się koszyczek z przodu w kształcie biedroneczki. Równie ciekawa jest możliwość używania jej na trzy sposoby: jako klasycznej hulajnogi, hulajnogi z przednim koszyczkiem bądź jeździka. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się podczas dłuższych spacerów, gdyż nasze dziecko może korzystać z niej na zasadzie rowerka biegowego. Podobnie jak poprzednia, hulajnoga wyposażona jest w świecące kółka.
Zalety
– ciekawy wygląd;
– wielofunkcyjność;
– dostępna w wielu wariantach kolorystycznych;
– atrakcyjna cena;
Wady
– opcja jeździka wymaga zabrania ze sobą siedziska;
– niewielkie maksymalne obciążenie – do 25 kilogramów;
Minimalizm wciąż w cenie
Hulajnoga Milly Mally Magic Scooter to najbardziej minimalistyczny sprzęt w tym zestawieniu. Na pochwałę zasługuje użycie bardzo dobrej jakości materiałów, takich jak: aluminium, włókno szklane, PCV. Dzięki postawieniu na jakość przy wyborze materiałów z hulajnogi korzystać może dziecko o wadze nawet do 50 kilogramów. Hulajnoga wyposażona została w wysokiej jakości skrętne koła, co pozwala na łatwe manewrowanie. Nie zabrakło w niej jednak tak lubianych przez dzieci świecących elementów – w tym przypadku również jak u poprzedników producent postawił na podświetlenie LED kół.
Zalety
– wysokiej jakości materiały użyte do produkcji;
– dzięki maksymalnemu obciążeniu do 50 kg może być wykorzystywana nawet przez starsze dzieci;
– przednie koła skrętne;
Wady
– dość wysoka cena
Ostatnia już propozycja będzie idealna dla osób które nie mają za wiele miejsca w domu, a także dla tych, którzy cenią sobie wielofunkcyjność. Hulajnoga trójkołowa 2 w 1 SMOOBY łączy w sobie klasyczną hulajnogę i jeździk. Co ważne, podest hulajnogi jest zarówno siedziskiem dla jeździka, a więc wystarczy dosłownie chwila aby zmienić zastosowanie. Jeździk może być używany już od 18 miesiąca życia, a więc raz zakupiony produkt posłuży nam przez kilka lat. Rama hulajnogi została wykonana z wysokogatunkowej stali, co zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo naszego dziecka. Uniwersalna szaro-zielona kolorystyka sprawdzi się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.
Zalety
– wielofunkcyjność;
– solidne wykonanie;
– możliwość korzystania od 18 miesiąca życia;
– ciekawy wygląd;
Wady
– maksymalne obciążenie – do 20 kilogramów;
Czy warto kupić hulajnogę trójkołową dla naszego dziecka w roku 2024?
Rowerek biegowy, jeździk, samochód na akumulator to zestaw chyba niemal każdego kilkulatka. Pytanie czy nasze dziecko potrzebuje jeszcze hulajnogi, zadaje sobie wielu Rodziców. Niektórzy rozważają opcję przeczekania i zakupu klasycznej dwukołowej hulajnogi. Szukając w internecie opinii o hulajnogach trójkołowych znajdujemy wiele głosów za, ale i wiele przeciw zakupowi. Jakie korzyści może przynieść zakup trójkołowej hulajnogi? Główną zaletą jaką niesie za sobą zakup jest nauka równowagi przez nasze dziecko, dzięki czemu bez problemu opanuje również jazdę na klasycznej hulajnodze. Kolejną zaletą i umiejętnością jaką nasze dziecko pozyskuje jeżdżąc na takiej wersji hulajnogi jest nauka balansowania ciałem. To niezaprzeczalnie istotne korzyści jakie płyną z decyzji o zakupie takiej hulajnogi.
Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze hulajnogi w okresie 2019?
To pytanie pojawia się równie często jak poprzednie u Rodziców poszukujących hulajnogi dla swoich dzieci. Nie będzie nic odkrywczego w stwierdzeniu, że najważniejsze to indywidualnie przeanalizować swoje potrzeby. Warto zadać sobie pytanie w jakich okolicznościach nasze dziecko będzie korzystać z hulajnogi:
– czy to będzie to sprzęt do pokonywania dłuższych odległości (np. odprowadzanie do przedszkola, częste spacery).
– czy będzie korzystać z niej podczas zabawy przed domem lub na krótkich spacerach.
W zależności od tego możemy wybrać wersję 2 w 1 lub klasyczną hulajnogę. Model z opcją jeździka warto również wybrać, jeśli chcemy, aby z hulajnogi korzystała dwójka dzieci zamiennie, młodsze i starsze. Kolejne pytanie to czy będziemy zabierać ją na wyjazdy. Jeśli tak, idealnie sprawdzi się model łatwo składany, tak aby bez problemu móc zabierać ją do bagażnika czy autobusu.
Jak wybrać najlepszą hulajnogę dla dziecka w 2019?
Mając za sobą określenie wykorzystania hulajnogi przez nasze dziecko możemy na spokojnie przeanalizować jakie cechy powinna mieć dobra hulajnoga.
1. Nie za duża, nie za mała.
Wiele dostępnych na rynku hulajnóg ma możliwość regulacji rączki. Zawsze natomiast istnieją granice, dla jakiego wzrostu dana hulajnoga będzie dobra. Nie zawsze jednak to wystarczy. Kupując hulajnogę należy zwrócić uwagę również na maksymalnie dopuszczalne obciążenie produktu. Może się okazać, że nasze dziecko mieści się w zakresie wzrostowym, natomiast waga nie pozwala na korzystanie z hulajnogi. Podobnie jest w drugą stronę, nasze dziecko może być zbyt niskie aby korzystać z danego modelu i wielkim błędem jest myślenie: „przecież dzieci tak szybko rosną, lada moment będzie dobra”. Hulajnoga ma być dobra zawsze w momencie zakupu.
2. Jasna sprawa, bezpieczeństwo to podstawa.
Niezależnie, czy stoimy przed wyborem zakupu roweru, hulajnogi czy też innej rzeczy, z której ma korzystać nasze dziecko zawsze mamy na uwadze, żeby nasza pociecha była na nim bezpieczna. Oczywiście po części za bezpieczeństwo odpowiada właściwy dobór rozmiaru hulajnogi do naszego dziecka nie tylko. Bardzo ważne są materiały z jakich została wykonana hulajnoga, szczególnie rama. W modelach, w których wykonana jest z plastiku ryzyko pęknięcia podczas upadku jest większe. Warto więc wybierać modele z ramą stalową bądź aluminiową pomimo, że zwiększają nieco wagę hulajnogi. Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest hamulec. Mimo iż wydawałoby się to standardem, wciąż na rynku możemy znaleźć modele bez hamulca. Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, a jeśli nie jest dostępna w podstawowym wyposażeniu są odblaski. Nawet jeśli nasze dziecko nie będzie poruszać się po zmierzchu, warto wpajać od najmłodszych lat konieczność używania odblasków.
3. Komfort gwarancją sukcesu.
Jeśli nasze dziecko niechętnie spędza czas na zewnątrz, a hulajnoga ma przekonać go do aktywności na świeżym powietrzu, warto aby jazda na hulajnodze była komfortowa. Jak wybrać hulajnogę aby zwiększyć komfort jazdy? Warto pamiętać o tym, że to głównie koła odpowiedzialne są za to, jak naszemu dziecku będzie się korzystało z hulajnogi. Bez wątpienia warto patrzeć z czego są wykonane, czy są pompowane, plastikowe czy wykonane z kauczuku, w żadnym wypadku efekty świetlne nie pogarszają ani nie poprawiają komfortu jazdy. Zdecydowanie ważniejsze jest na jakich kołach zostały zamontowane. Plastikowe kółka są najgorszym wyborem, ze względu na możliwe pęknięcia. Alternatywą dla plastiku są koła kauczukowe, bardzo odporne na ścieranie. Kolejnym ważnym elementem poprawiającym komfort podróżowania na hulajnodze są amortyzatory. Warto więc przejrzeć rankingi hulajnóg trójkołowych dla dzieci pod kątem występowania amortyzatorów tłumiących drgania. Ważną rolę odgrywają również uchwyty kierownicy. Wybierając hulajnogę dla naszego dziecka zwróćmy uwagę, czy pokryta jest ona materiałem, dzięki któremu rączki dziecka nie będą się ślizgać.
4. Przemyślany zakup – dobry zakup.
Jak każdy zakup, również zakup hulajnogi warto dokładnie przemyśleć. W celu jak najlepszego wyboru odwiedźmy sklep razem z naszą pociechą, sprawdźmy jak radzi sobie na poszczególnych modelach, ewentualnie przejrzyjmy filmiki dostępne w sieci dotyczące wybranych hulajnóg. Warto przemyśleć zakup hulajnogi wielofunkcyjnej. https://www.youtube.com/watch?v=WXVP3M3HqEk – jak widać nasz wybór padł właśnie na jeden z modeli zapewniających jazdę w dwóch konfiguracjach. Przytoczony filmik pokazuje, jak proste jest przekształcenie hulajnogi w jeździk. Wybór takiego modelu pozwoli, że dziecko bardzo szybko będzie uczyło się równowagi i balansowania ciałem, ale nie tylko. Zakup hulajnogi trójkołowej 2 w 1 firmy Smoby pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, jakie przyszłoby nam wydać na rowerek biegowy. Jeździk stworzony po przekształceniu hulajnogi idealnie zastąpi pierwszy rowerek dziecka.
Hulajnogę tą, mogą co prawda używać dzieci ważące maksymalnie 20 kilogramów, natomiast przeciętny trzylatek wciąż będzie mógł na niej jeździć. Dla starszego dziecka można zastanowić się nad zakupem dwukołowej hulajnogi. Wychodząc z założenia, że sprzęt ten może być wykorzystywany przez 2, a jeśli mamy mniejsze dziecko nawet przez 3 lata, wybór wydaje się dość dobry. Również neutralność kolorów jest ogromna zaletą, gdyż jeśli mamy więcej dzieci niż jedno, lub planujemy kolejne dziecko w przyszłości, hulajnoga może być wykorzystywana niezależnie od płci. Hulajnoga firmy Smoby wydaje się więc jedną z ciekawszych dostępnych na rynku. Przed ostateczna decyzją warto jednak przejrzeć ranking hulajnóg, tak aby ta wybrana przez nas w pełni nas satysfakcjonowała i dawała poczucie bezpieczeństwa, kiedy korzysta z niego nasze dziecko.
Submit your review | |