Komfortowe uczucie oraz spokojny sen to w życiu nowonarodzonego dziecka jedno z najważniejszych rzeczy na świecie. Aby jednak zapewnić odpowiedni komfort, należy mieć na uwadze szereg czynników. Z tego względu wybranie dobrej kołdry dla dziecka to nie tak proste zadanie, jak wielu mogłoby się wydawać.

W dzisiejszym rankingu produktów z 2024 roku wzięliśmy pod uwagę 5 bardzo interesujących kołderek, które co prawda różnią się rozmiarem, wykonaniem, a nawet materiałem, lecz oferują wysoką jakość, bezpieczeństwo oraz pewność, że nasze dziecko nie zmarznie, nie zgrzeje się ani nie dostanie uczulenia.
W rankingu pojawiły się przedmioty, które oferują przede wszystkim bezpieczny materiał wykonania. Rozmiar również okazał się kluczowy w wyborze. Nie możemy także zapomnieć o opiniach kołdry dla niemowlaka czy jej cenie i innych, niezwykle atrakcyjnych dodatkach.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KOŁDRA MEDICARE 100x135

9.9

Średnia

Kołdra bambusowa 140x200

9.8

Droga

AMW MEDICARE 140x200

9.7

Średnia


 

BAMBUSOWA kołdra 160x200cm

9.6

Droga

KOŁDRA BENITO 100x135

9.5

Tania

KOŁDRA PODUSZKA DLA DZIECKA MEDICARE 100×135

Przedmiot, który okazał się najlepszym ze wszystkim, to poduszka przygotowana przez Medicare. Jest to producent, który charakteryzuje się bardzo dobrą jakością produkowanych przedmiotów. W zestawie gwarantują oni nie tylko kołdrę, ale również i poduszkę!
Jeśli chodzi o rozmiar kołdry, to wynosi ona 100×135 cm. Jest to przeciętny rozmiar jak na kołdrę dla dziecka. Jednakże, w przypadku okresu niemowlęcego oraz pierwszych lat będzie to zdecydowanie wystarczające. Co do poduszki, to jej rozmiar to 40×60 cm.
Kołdra przygotowana została z wytrzymałego i bezpiecznego dla dzieci materiału, jakim jest mikrofibra. Ta tkanina gwarantuje wysoką higienę oraz pewność, że podczas prania w wysokiej temperaturze wszystkie drobnoustroje oraz roztocza zostaną wyeliminowane.
Co więcej, Medicare oferuje nam certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Oprócz tego, ich produkt zdołał osiągnąć status wyrobu medycznego, a więc wszystkie wymagania jakościowe oraz użytkowe zostały spełnione.
Kolejną zaletą, o której należy wspomnieć, to niska cena! Co prawda jest to mała kołderka, lecz stosunek jakości do ceny to niezaprzeczalny plus zwycięzcy rankingu 2024.

R

Zalety

• Certyfikat OEKO-TEX Standard 100;
• Zestaw oferuje status wyrobu medycznego;
• Higieniczne i łatwe w czyszczeniu poszycie;
• Poduszka gratis w zestawie;
• Niska cena.
Q

Wady

• Mały rozmiar kołderki.

Kołdra bambusowa antyalergiczna całoroczna 140×200

Niezwykle ciekawym wyborem będzie bardzo duża kołdra antyalergiczna, która wykonana została z tkaniny bambusowej. Co ciekawe, jest to kołderka całoroczna, co zawdzięcza niesamowitym właściwościom tkaniny.
Cała kołdra została przygotowana z bambusa. Jej poszycie wykonano z mieszanki bambusowo-bawełnianej, która to wpływa na lepszą wytrzymałość. Warto nadmienić, że tego typu wykonanie gwarantuje antystatyczność oraz jedwabistość. To natomiast przekłada się na bardzo przyjemny w dotyku materiał.
Jeśli chodzi o wypełnienie, to producenci zdecydowali się wykorzystać włókna celulozowe ze zmiażdżonych łodyg bambusa. Na uwagę zasługuje przede wszystkim trwałość oraz wysoka wytrzymałość tego rozwiązania.
Wykorzystanie materiałów naturalnego pochodzenia pozwoliło producentom stworzyć produkt nie tylko ekologiczny czy 100% biodegradowalny, ale również bezpieczny dla naszych dzieci. Właściwości bambusowe gwarantują zdolność do redukcji wilgotności. Dodatkowo poprawiają także termoizolacje.
Produkt został przygotowany w Polsce i przeszedł wszystkie testy, które potwierdziły jego bezpieczeństwo dla dzieci w wieku do 3 lat. Otrzymał on zatem certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Co ciekawe, jest to produkt przeznaczony również dla dzieci z alergiami!
Niestety, w zestawie nie uświadczymy dodatkowej poduszki, a na dodatek cena tego produktu jest niezwykle wysoka. To te powody mogą sprawić, że zwrócimy naszą uwagę na inne alternatywy.

R

Zalety

• 100% naturalne wykonanie;
• Produkt biodegradowalny;
• Właściwości antyalergiczne oraz termoizolacyjne;
• Certyfikat Oeko-Tex Standard 100.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Brak poduszki.

POLSKA ANTYALERGICZNA KOŁDRA AMW MEDICARE 140X200

Podobnie jak zwycięzca rankingu, opisywana kołdra oferuje nam najwyższą jakość wykonania oraz poszycie wykonane w 100% z mikrofibry. Materiał ten znany jest ze swoich właściwości wchłaniania wilgoci. Co ciekawe, otrzymujemy tutaj bardzo dużą kołdrę!
Na uwagę zasługuje także wypełnienie kołdry. Otrzymujemy tutaj poliester silikonowy, który gwarantuje lekkość produktu oraz fakt, że dzięki niemu kołderka nie zbija się. Dodatkowo należy pamiętać, że materiał ten gwarantuje nam antyalergiczne właściwości.
Podobnie jak poprzednicy, tak i ten produkt gwarantuje nam certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo kołderki dla maluchów. Tekstylia Godne Zaufania to certyfikat według normy Oeko-Tex Standard 100. Oprócz tego, firma Medicare zadbała o to, żeby ta kołdra, podobnie jak i zwycięzca rankingu, otrzymała status wyrobu medycznego.
Do tego należy dodać w miarę niską cenę oraz oczywiście bardzo duży rozmiar, który wynosi 140×200 cm. To wszystko gwarantuje nam produkt bardzo dobrej jakości o dobrej rozmiarówce. Niestety, nie uświadczymy tutaj żadnych gratisów w postaci poduszki.

R

Zalety

• Duża rozmiarówka;
• Bezpieczne i solidne wykonanie;
• Status wyrobu medycznego;
• Certyfikat Tekstylia Godne Zaufania
Q

Wady

• Brak poduszki w zestawie;
• Wysoka cena.

BAMBUSOWA polska kołdra ANTYALERGICZNA 160×200 cm

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Kolejna alternatywa to wybór dla osób, które potrzebują bardzo dużej kołdry. Wyrób ten oferuje nam rozmiar 160×200 cm, a więc jest to największa kołderka w zestawieniu. Wystarczająca nawet dla dorosłej osoby!
W przeciwieństwie jednak do poprzednich produktów, poszycie kołdry to mieszanka bambusu oraz bawełny. Takie połączenie gwarantuje antystatyczność oraz właściwości antybatkeryjne przy zachowaniu bardzo solidnej i wytrzymałej konstrukcji.
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wypełnienia. Tutaj także mamy kombinację bambusa z poliestrem HCS. Oznacza to, że produkt jest hipoalergiczny, antybakteryjny, a na dodatek niezwykle trwały i jednocześnie miękki i delikatny.
Produkt zasługuje na nasza uwagę ze względu na liczne certyfikaty oraz standardy, jakie oferuje. Potwierdzają one jakość kołderki oraz to, że każda wyprodukowana partia przechodzi ścisłe kontrole oraz jest badana. Takie zabezpieczenie sprawia, że kołderka dla dziecka nie spowoduje reakcji alergicznej ani nie podrażni skóry dziecka.
Niestety, za tkaninę bambusową trzeba dużo zapłacić. Produkt jest dosyć drogi. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę jej rozmiar, to nie jest to tak kosztowny wybór jak inne kołdry bazujące na bambusowym wypełnieniu oraz poszyciu.

R

Zalety

• Bardzo duży rozmiar;
• Wiele certyfikatów oraz standardów jakości;
• Antyalergiczna;
• Antybakteryjna;
• Miękki i wytrzymały materiał.
Q

Wady

• Wysoka cena.
• Wysoka cena.

KOŁDRA DLA DZIECKA BENITO 100X135 DO ŁÓŻECZKA

Nieco tańszą i mniejszą opcją będzie produkt Benito. Pomimo małego rozmiaru, jest to jeden z najciekawszych wyborów, jeśli szukamy naprawdę bardzo dobrej kołdry dla dziecka. Ma na to wpływ oczywiście bardzo dobra jakość wykonania oraz wykorzystanie trwałego i odpornego na wysokie temperatury materiału.
Firma Benito od wielu lat specjalizuje się w produkcji tekstylno-podobnych produktów. Nic dziwnego, że jedna z najczęściej polecanych i najlepiej ocenianych kołder pochodzi od tej firmy. Mamy tutaj co prawda bardzo mały rozmiar, a więc jest to jedynie kołderka dla dziecka.
Na uwagę zasługują jednak właściwości antyalergiczne. Do wykonania kołdry wykorzystano mikrofibrę, czyli bardzo mocny oraz miękki w dotyku materiał. Co ciekawe, pozwala on nam uprać kołdrę w pralce w temperaturze sięgającej nawet 95 stopni Celsjusza!
Jeśli chodzi o samą produkcję, to jest to kołdra całoroczna. Samo wypełnienie zostało skręcone termicznie, a więc charakteryzuje się wysoką sprężystością. Ponadto, warto zauważyć, że takie wykonanie zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną. W połączeniu z właściwościami antyalergicznymi, jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla każdego.
Istotną zaletą jest także niska cena, co w połączeniu z taką jakością wykonania daje nam bardzo ciekawą alternatywę wartą uwagi.

R

Zalety

• Właściwości antyalergiczne;
• Możliwość prania do 95 stopni Celsjusza;
• Świetna jakość wykonania;
• Bardzo dobra izolacja ciepła.
Q

Wady

• Bardzo mały rozmiar kołdry.

Jaka kołdra najlepsza dla dziecka? Sprawdź jak wybrać

Wybranie odpowiedniej kołderki to bądź co bądź dosyć trudne zadanie. Musimy przecież mieć na uwadze bezpieczeństwo naszego malucha. Oprócz tego, pamiętać musimy również o właściwym rozmiarze oraz o solidnym i trwałym wykonaniu.

Istotą dobrego wyboru jest przede wszystkim zapoznanie się ze wszystkimi kluczowymi aspektami danego produktu, w tym jakie kołdra dla dziecka ma właściwości oraz czy dany model może pochwalić się pozytywnymi opiniami. Dodatkowe informacje znajdziecie również na stronie: https://www.medonet.pl/zdrowie,posciel-dla-niemowlaka—na-co-nalezy-zwrocic-uwage-,artykul,1734032.html

Materiał wykonania

To, z jakiego materiału kołderka została wykonana, jest niezwykle ważnym aspektem podczas wyboru. Odpowiada ona nie tylko za trwałe wykonanie, ale również za bezpieczeństwo naszego dziecka.

Materiał wykonania odpowiedzialny jest również za właściwości termoizolacyjne. Musimy także pamiętać, że nie wszystkie kołderki można prać w pralce i to dodatkowo w wysokiej temperaturze. Dwoma bardzo polecanymi materiałami są tkaniny bazujące na bambusie oraz mikrofibra. To one gwarantują dobrą wodochłonność oraz bezpieczeństwo, a także możliwość prania w pralce, a w niektórych przypadkach nawet w wysokiej temperaturze!

Właściwości antyalergiczne i certyfikaty

Istnieje wiele różnych certyfikatów, które wskazują na to że wybrany produkt jest sprawdzony i spełnia europejskie wymogi bezpieczeństwa. Podstawą jest certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Oprócz tego, warto także szukać kołderek, które uzyskały status wyrobu medycznego.

Bardzo często takie produkty wykonane są z materiałów oferujących właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne. W połączeniu z odpowiednią termoizolacją oraz wodochłonnością, mamy pewność, że wybrana przez nas kołdra okaże się idealnym wyborem.

KOŁDRA PODUSZKA DLA DZIECKA MEDICARE 100x135

najlepsza kołdra dla dziecka

BAMBUSOWA polska kołdra ANTYALERGICZNA 160x200 cm

kołdra dla dziecka

Rozmiar kołdry również ma znaczenie

Co prawda maluchom wystarczy kołdra o rozmiarze 100×135 cm albo nawet nieco mniejsza. Nie zmienia to jednak faktu, że im większa kołdra, tym mamy większe możliwości jeśli chodzi o okrycie dzieciątka w łóżeczku czy podczas podróży w wózku.

Z tego względu zachęcamy do szukania już nieco większych rozwiązań. Jeśli będziemy odpowiednio dbać o takie kołdry, to posłużą nam o wiele dłużej, a więc bez najmniejszych problemów będziemy mogli zagwarantować dziecku bezpieczną i komfortową pościel.

Kołdra dla niemowlaka opinie

Pozytywne komentarze to kolejna zaleta, która pozwoli nam zrozumieć czy dany produkt jest warty naszej uwagi czy nie. Użytkownicy będą w stanie przetestować sobie kołderkę i sprawdzą czy rzeczywiście charakteryzuje się takimi właściwościami, jakie podaje producent.

Oczywiście opinie o kołdrach dla niemowlaka czy o jakimkolwiek innym produkcie są subiektywne, a więc należy patrzeć na nie z przymrużeniem oka.

KOŁDRA DLA DZIECKA BENITO 100X135 DO ŁÓŻECZKA

kołdra dla dziecka ranking

Najlepsze kołdry dla dzieci

Teraz już wiesz jaka kołdra dla dziecka okaże się najlepszym rozwiązaniem. Poradnik pomoże wam zrozumieć co tak naprawdę się liczy podczas właściwego wyboru kołdry. Oczywiście my zachęcamy do wybrania jednego z polecanych w rankingu produktów dostępnych na rynku w 2024 roku.

Absolutnym topem jest zwycięzca rankingu, czyli KOŁDRA PODUSZKA DLA DZIECKA MEDICARE 100×135. Oferuje ona nam szereg certyfikatów potwierdzających bezpieczeństwo, optymalny rozmiar, a na dodatek przystępną cenę!

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką kołdrę dla dziecka wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Zuzanna

Miałam kołderkę Medicare dla starszej córki. Teraz kupiłam X-Dream od X-lander, bo mała ma alergie i tylko pod nia może spać. Dodatkowo często wkładam termoforem w nóżki, bo jej stopy marzną.

 by Wojtek

Odpowiedni komfort snu jest bardzo ważny także i dla dzieci. To też kołdrę należy dobrze dobrać. A jak nie wiemy jaką wybrać to można zasugerować się rankingiem, bo jednak tworzą go inni ludzie na podstawie swoich doświadczeń

 by Mariola

Chyba każdy lubi się dobrze wysypiać dlatego też staramy się kupować dobrą kołdrę. I to także tyczy się dzieci. Sama nie wiem jaką wybrać dla syna to szukałam informacji w necie. Dzięki temu znalazłam ten ranking. Cieszę się, że takie powstają

 by Dario

Czym kierowaliście się przy wyborze kołdry dla dziecka? Bo widziałam tyle różnych wersji, że ciężko mi się zdecydować. Mam nadzieję, że taki ranking pomoże mi przy wyborze najlepszego. Bo jednak kołdra także ma duży wpływ na to czy dziecko będzie się wysypiać czy nie

 by sleep

Spokojny sen dziecka jest bardzo ważny dlatego też staramy się kupować jak najlepsze rzeczy. I tak też trafiłam na taki ranking związany z kołdrami dla dzieci. Nawet nie spodziewałam się, że jest tyle różnych aspektów.

 by kreda

Wiedzieliście, że takie rankingi istnieją na różne tematy? Bo ja nie, ale muszę powiedzieć że są bardzo pomocne i warto się nimi sugerować przy niektórych zakupach. Z pewnością dzięki niemu uda mi się wybrać bardzo dobrą kołdrę dla dzieci

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online