Wanienka dla noworodka

Nowo narodzone dziecko w domu to nieopisane szczęście dla każdego rodzica, ale i także duże wyzwanie, wymagające nieustannej opieki nad najmłodszym. Czy w takim razie wiesz jak odpowiednio przygotować się do rozpoczęcia opieki nad dzieckiem, aby już od samych początków, wykonywanie podstawowych czynności przy opiece zapewniało dużo radości noworodkowi?

Jedną z takich czynności jest mycie naszego dziecka, podstawowy element życia młodego rodzica, które z wiadomych względów, nie powinno być myte w wannie, a w specjalnie przygotowanych do tego wanienkach. W tym poradniku pokażemy Ci jaka wanienka dla noworodka powinna zostać wybrana, aby zapewnić dziecku jak największy komfort i bezpieczeństwo.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

LUX102 TEGA BABY

9.9

Tania


Wanienka Lulu Design

9.8

Tania


Wanienka Shnuggle

9.7

Droga


MISKA SKŁADANA SILIKONOWA

9.7

Droga

Wanienka Primabobo składana

9.7

Droga


Wanienka Skip Hop

9.6

Droga


 

BESTWAY Squeaky Clean

9.5

Tania


 

Najlepsza wanienka dla niemowlaka w 2024 roku

Wybierając wanienkę dla niemowlaka, ważne jest, aby wybór ten był wyborem który starczy na niemowlęcy okres życia naszego dziecka. Wanienka dla dziecka znacznie różni się od tej która służy dorosłym, m.in. dzięki:

 • Małej wielkości
 • Niskiej wadze
 • Budowie opartej o lekkie tworzywa (np. plastik)
 • Ergonomicznej budowie, pozwalającej przenieść wanienkę tam gdzie chcemy

Dzięki tym różnicą, wanienka dla dziecka to jeden z najważniejszych zakupów jakie powinniśmy podjąć podczas pojawienia się w naszym domu noworodka.

Zatem, jeśli wstępnie wiemy już, czym są wanienki dla noworodków, warto zainteresować się niektórymi z modeli wanienek, będących aktualnie w czołowym prymie najlepszych wanienek dla noworodka.

Duża Wanienka LUX 102 firmy TEGA BABY

wanienka dla noworodka ranking

Wanienka dla noworodka, którą można nazwać jedną z najbardziej wielofunkcyjnych wanienek jakie są aktualnie dostępne na rynku. Wyprodukowana przez firmę Tega Baby. Wanienka Lux o wielkości 102cm/54cm/30cm posiada w ofercie szereg udogodnień służących dobru dziecka. Dołączony do zestawu Tega Baby termometr pozwala na określenie odpowiedniej temperatury wody, a kolorowe grafiki wykonane w technice IML z pewnością zadowolą najmłodszą pociechę, dostarczając jej zabawy na czas kąpieli. Warto również wspomnieć o posiadanym w zestawie stojaku pod wanienkę, który pozwala na stabilne i bezpieczne mycie noworodka, fotelik kąpielowy który można umieścić w wanience, a także odpływ do wanienki o długości 65cm, idealny w opróżnianiu wanienki bez jej uprzedniego podnoszenia.

R

Zalety

– Duża ilość udogodnień,
– Niska cena zestawu,
– Certyfikat TUV,
– Kolorowe grafiki.

Q

Wady

– Zbyt duża ilość dodatkowych elementów może być problematyczna dla małych mieszkań,
– Niski i słabo dopasowany stojak pod wanienkę.

Wanienka Lulu Design

wanienka dla noworodka opinie

Zaprojektowana według najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa. Zapewnia wysoki komfort i swobodę podczas kąpieli noworodka. Konstrukcja oparta na tworzywie polipropylenowym jest wytrzymała i gotowa na częste użytkowanie. Dzięki wielkości 100cm/51cm/30cm pozwala na długi okres użytkowania, a przez zawartą w niej matę antypoślizgową zapewnia wysoką stabilizację podczas kąpieli. Wraz z nowoczesnym designem w parze idzie znajdujący się w wanience korek odpływowy a także dwa miejsca na różnego rodzaju akcesoria kąpielowa.

R

Zalety

– Bezpieczna dla dziecka budowa wanienki,
– Mata antypoślizgowa,
– Przystępna cena,
– 24 miesiące gwarancji.

Q

Wady

– Miękkie tworzywo zapewnia słabą ergonomię przy dużej ilości wody,
– Nie posiada stojaka bez którego prowadzenie kąpieli jest utrudnione.

Wanienka Shnuggle

najlepsza wanienka dla noworodka

Jedna z najnowocześniejszych konstrukcji zaprezentowanych w poradniku. Design wanienki Shnuggle przypomina wiaderko, przez co bezpieczeństwo i ogólna funkcjonalność stoją na najwyższym poziomie. Rozwiązania zawarte w wanience Shnuggle są stworzone dla nowoczesnych rodziców. Wanienka przez swoją nowoczesną budowę posiada elementy unikatowe, rzadko spotykane w innych wanienkach. Wyprofilowany kształt pozwala niemowlakowi na bezpieczne oparcie, jednocześnie wygięte dno dba o to, aby dziecko nie zsunęło się na dół. Ważąca niecałe 0,4 kg zapewnia funkcjonalność przewyższającą tradycyjne wanienki, ograniczając także zajmowane przez nią miejsce. Wanienka od Shnuggle to dobra wanienka dla noworodka, posiadająca nowoczesne, kompaktowe funkcje, dzięki czemu znajdujące się w innych wanienkach elementy nie zaniżają ogólnej oceny wanienki, które ze względu na swój kształt przypominający wiaderko, nawet bez takich funkcji jak korek odpływowy jest o wiele bardziej ergonomiczna i wydajna od zwykłych wanienek tradycyjnych, przez to jest jednak jedną z droższych na rynku.

R

Zalety

– Nowatorska, funkcjonalna budowa,
– Wyprofilowany kształt zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas kąpieli,
– Niska waga,
– Małe rozmiary,
– 12 miesięczna gwarancja.

Q

Wady

– Wysoka cena.

Wanienka inna składana to nadzwyczaj ciekawa propozycja dla każdego rodzica i ich malucha

Recenzowany produkt przystosowany został do wymogów rodziców, którzy bardzo często podróżują ze swoimi maluchami. Wanienka jest wykonana z silikonu i jest składana. Pozwala to znacznie zaoszczędzić miejsce i gwarantuje nadzwyczaj wysoki poziom wykonania. Co więcej, sam materiał bardzo łatwo czyścić, a rozkładanie czy składanie nie zajmuje więcej niż parę sekund.

Zacznijmy jednak od podstaw, mianowicie od parametrów. Produkt wykonany został częściowo z silikonu, a częściowo z tworzywa sztucznego. Elementy plastikowe znajdziemy na górze i na dole wanienki. W ten sposób producent zabezpieczył dno przed uszkodzeniami, ale też i górę. Natomiast mocny silikon łączy elementy na górze i dole, dzięki czemu złożenie znacznie ułatwia przechowywanie tego modelu.

Rozmiary wanienki to 39x53x24 centymetry, a więc jest to bardzo malutka propozycja. Jej pojemność to tylko 25 litrów, a więc nie nadaje się dla najmniejszych noworodków, które potrzebują odpowiednio dużego miejsca i muszą podczas kąpieli leżeć. Nie zmienia to jednak faktu, że w tej cenie i przy tak dużej funkcjonalności ta wanienka jest faworytem u niejednego rodzica.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Składana;
• Zajmuje bardzo mało miejsca;
• Wysoka jakość materiałów.
Q

Wady

• Bardzo mała;
• Nie nadaje się dla noworodków.

Oczywiście Wanienka Primabobo składana HB_wst_B to bardzo ciekawa alternatywa, którą także trzeba wziąć pod uwagę

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla najmniejszych maluchów jest wanienka firmy Primabobo. To świetna opcja przystosowana do najmłodszych pociech dzięki różnorodnym udogodnieniom i funkcjonalnym opcjom. Warto nadmienić, że model ten spełnia specjalistyczne normy, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny. Na samo bezpieczeństwo wpływa o wiele więcej kwestii.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nóżki wyposażono w specjalne, antypoślizgowe pokrycie. Gwarantuje to stabilność podczas mycia i pewność, że nasz maluch nie zacznie nam odjeżdżać czy przy siłowaniu się z nami nie upadnie nam ze względu na brak stabilności. Co więcej, produkt wyposażono w specjalną matę poślizgową, co ograniczy ślizganie się dziecka w wanience.

Dodatkowym atutem tego modelu jest korek, który pozwala nam od razu opróżnić wodę. Co ciekawe, uchwyt, który znajdziemy na wanience, umożliwia umiejscowienie słuchawki prysznicowej. Poza tym, jest też miejsce na mydełko czy też na butelkę z płynem. Wszystko to przy zachowaniu odpowiedniego rozmiaru dla niemowląt – długość wynosi 89 centymetrów.

Co ciekawe, wanienka ta pozwala nam też rozstawić nóżki, co nieznacznie podniesie wanienkę i ułatwi mycie dzieci. Niestety, problematyczna może wydawać się cena. Aczkolwiek jeśli zależy nam na najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniu, to ten model będzie z pewnością w wanienkowej czołówce.

R

Zalety

• Wiele funkcjonalnych rozwiązań;
• Bardzo wysoka jakość wykonania;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa;
• Spełnia europejskie normy.
Q

Wady

– Bardzo wysoka cena.

Wanienka Skip Hop

dobra wanienka dla noworodka

Wanienka posiada nietuzinkowy kształt o wielkości 70cm/48cm/29cm który oparty na wyglądzie bajkowego wieloryba rozbawi każdego niemowlaka. Dzięki swoim rozmiarom wanienka pozwala na przebywanie w niej dziecka nawet powyżej 6 miesięcy, zapewniając mu, jak i młodszym noworodkom komfort i bezpieczeństwo. Wanienka prosta w swojej konstrukcji, posiada jednakże jedną unikatową cechę którą jest: Leżaczek regulowany na dwóch ergonomicznych pozycjach. Siatka którą posiada leżaczek podtrzymuje dziecko wraz ze starannie wykonanymi brzegami. Dodatkowo, kiedy dziecko będzie już w stanie samodzielnie siedzieć, możliwe jest zdjęcie leżaczka, umożliwiając na kąpiel większego dziecka w wciąż przestronnej wanience. Wanienka marki Skip Hop to dobry wybór dla naszego niemowlaka, jeśli cenimy sobie atrybuty wizualne wanienek, a także nietuzinkową funkcję leżaka, który pozwala na wysoki komfort i bezpieczeństwo noworodka podczas kąpieli, niestety wysoka cena nie wynagradza funkcjonalności wanienki. 

R

Zalety

– Nietuzinkowy wygląd,
– Mocowany leżaczek o zmiennym koncie nachylenia.

Q

Wady

– Wysoka cena,
– Oprócz możliwości zdjęcia leżaczka wanienka nie posiada zbyt wielu udogodnień.

Wanienka Squeaky Clean

dobra wanienka dla noworodka opinie

Wanienka turystyczna, o wymiarach 76cm/48cm/33cm przeznaczona jest dla rodziców ceniących wielofunkcyjność wanienek. Nadmuchiwana wanienka posiada staranne wykonanie, a zastosowane w jej produkcji komponenty pozwalają na długookresowy czas użytkowania. Wanienka Squeaky Clean przeznaczona dla noworodków i dzieci do lat dwóch, ważąca niecały kilogram, dzięki posiadanemu dmuchanemu dnu wanienki jest idealna do wszelkiego rodzaju podróży, posiadane przez nią elementy jak termometr w kształcie rybki, który może służyć także jako zabawka dla dziecka, czy dmuchany stoper zabezpieczający dziecko przed ześlizgnięciem się umożliwiają bezpieczną i komfortową kąpiel najmłodszej pociechy, a dołączony do wanienki zestaw posiadający także łatkę naprawczą pozwalają na długie i bezpieczne użytkowanie wanienki. Wanienka Squeaky Clean jest to najlepsza wanienka dla niemowlaka na wszelkie wyjazdy i podróże, pozwalając na zabawę i komfortową kąpiel w każdych warunkach.

R

Zalety

– Niska cena,
– Kompaktowa, przenośna, wytrzymała konstrukcja,
– Zestaw posiadający ciekawy design,
– 12 miesięcy gwarancji.

Q

Wady

– Waga zdecydowanie większa od innych rodzajów wanienek,
– Materiał może się rozpruć w kontakcie z ostrymi krawędziami.

Jak korzystać z wanienek dla niemowlęcia ?

Skoro wiemy już, jakie wanienki są obecnie najbardziej polecane dla naszych najmłodszych, warto zainteresować się także przygotowanym przez nas poradnikiem, który pomoże rodzicom w wybraniu odpowiedniej dla dziecka i komfortu wanienki. Oprócz bezpieczeństwa i zabawy dziecka, ważne jest także to, w jaki sposób rodzice użytkują wanienkę, ponieważ źle dobrany zakup, może odbić się na całokształcie kąpieli, która jest jednym z ważniejszych rodzicielskich rytuałów etapu niemowlęcego.

Rodzaje wanienek

Wanienki zaprezentowane w wyżej zamieszczonym rankingu, należą do kilku rodzajów wanienek, które różnią się posiadanymi funkcjami i tym, w jakich warunkach powinny być używane.

Najczęściej wyróżniamy takie rodzaje wanienek jak:

Wanienki tradycyjne

Będące najbardziej klasycznym typem wanienki, skonstruowane przy pomocy plastiku, nie posiadają wielu funkcji zaprezentowanych przez zamieszczone w rankingu wanienki, lecz ze względu na swoją prostą budowę, mogą być wykorzystywane na takich podłożach jak meble, podłoga, lub wanna.

Wanienki na stojakach

Rozwiązanie idealne dla rodziców którzy nie chcą, aby ich kręgosłup podczas kąpieli był zanadto obciążony, wanienki ze stojakiem są kompromisem w mniejszych przestrzeniach. Uciążliwością jednak, może być dla niektórych wymagane każdorazowe złożenie stojaka, a także znalezienie odpowiedniego miejsca na przechowanie.

Wanienki progresywne

Nazwane od funkcji którą pełnią, czyli etapowego dostosowywania się do zmieniającego się wieku dziecka. Jednym z takich, zaprezentowanych w rankingu produktów jest wanienka Skip Hop, która posiada możliwość dostosowania się do noworodka, kończąc na dziecku mogącym samodzielnie siedzieć.

Wanienki turystyczne

Należąca do nich wanienka Squeaky Clean to łatwe w składaniu i pakowaniu elementy podróży z niemowlęciem. Ich nazwa nie powinna nas jednak mylić, ponieważ takie wanienki mogą być równie sprawnie używane w małych domowych przestrzeniach, gdzie nie posiadamy miejsce na wanienkę tradycyjną.

Wanienki wiaderka

Nowoczesna koncepcja do której należy wanienka Shnuggle. Konstrukcja wiaderka podbija ostatnim czasem serca młodych rodziców, przez to, że eliminują one zasadnicze błędy, jak:

 • Zła pozycja dziecka w wanienkach tradycyjnych
 • Zbyt duża wielkość wanienki
 • Niski komfort kąpieli

Dodatkowo, wanienki wiaderka są w stanie przez długi czas podtrzymywać temperaturę wody na takim samym poziomie jak podczas rozpoczęcia kąpieli.

Istnieją także wanienki wielofunkcyjne do których należą wszystkie produkty zaprezentowane w rankingu. Jak widzimy, podział wanienek jest dosyć elastyczny, przez co jedna wanienka może należeć do kilku różnych grup.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu wanienki ?

Kiedy kupujemy wanienkę, najważniejszym powodem naszego wyboru jest komfort i bezpieczeństwo dziecka, jest to prawda, ponieważ jako rodzic, zwracamy szczególną uwagę na  dobro naszej pociechy, lecz warto też zastanowić się nad takimi elementami jak:

 • Miejsce przechowywania wanienki– czy posiadamy wystarczająco duży dom, aby pomieścić wanienkę o danym rozmiarze?
 • Pozycja w jakiej kąpiemy dziecko– czy wolimy kąpać dziecko w pozycji stojącej czy klęczącej?
 • Elementy dodatkowe– czy chcę posiadać dodatkowe elementy wanienki jak odpływ, termometr, mata antypoślizgowa?
 • Okres użytkowania– czy chcę, aby wanienka była etapowa, czy może wystarczyła jedynie na okres noworodkowy?
 • Budżet– ile jestem w stanie przeznaczyć pieniędzy na odpowiednią wanienkę?
 • Typ wanienki– czy wanienka ma być ergonomiczna w trakcie podróży, czy może ma służyć wyłącznie w domu?

Odpowiadając na te pytania, uzasadnimy przed sobą wybór wanienki, która z pewnością będzie dla nas najlepszym wyborem. Warto także posłuchać opinii innych rodziców na temat wanienek, czasem taka opinia może pozwolić nam na zweryfikowanie niektórych informacji.

dobra wanienka dla noworodka opinie ranking

Jaka wanienka dla noworodka 86 czy 102?

Większość wanienek dostępnych jest obecnie w dwóch rozmiarach. Mowa tutaj o długości 86 cm i 102 cm. Jedna opcja nadaje się idealnie dla dzieci, które dopiero co się urodziło. Należy natomiast pamiętać, że jeśli nie planujemy później wymieniać wanienki, to lepiej od razu zaopatrzyć się w rozmiar 102 cm. Ten natomiast można stosować od 2-3 roku życia ze względu na nie tylko większą długość, ale też i głębokość wanienki.

Jeśli szukamy opcji dla noworodka, to o wiele lepszym wyborem będzie wanienka 86 cm. Dostosowana jest ona do dzieci najmniejszych, a więc nie będziemy musieli martwić się o dodatkowe wkładki, które zadbają o prawidłową ergonomię naszego dziecka podczas kąpieli.

Do jakiego wieku wanienka?

Mycie dzieci w wanienkach jest kwestią indywidualną i należy pamiętać o tym, że dla jednego wiekiem odpowiednim do zmiany pozostawienia wanienek będzie 4 miesiące, a dla innych będzie to 8 miesięcy. Przyjęło się jednak, że dziecko powinno być w stanie samodzielnie siadać i być w stanie utrzymać się w pozycji siedzącej. Tylko wtedy będziemy mogli zmienić wanienkę na coś innego.

Pamiętajmy jednak, że te większe wanienki, mianowicie o rozmiarze 102 cm, są w stanie pomieścić dzieci do nawet 2-3 roku życia. Dlatego jeśli nie mamy pomysłu na alternatywę (jaką mogłyby być specjalne wiaderka kąpielowe), to można przedłużyć korzystanie z wanienki do momentu, w którym jej użytkowanie nie zacznie być dla naszego malucha niekomfortowe.

Czy woda do kąpieli noworodka musi być przegotowana?

Nie ma takiej potrzeby, aby przegotowywać wodę do kąpieli noworodka. Należy natomiast mieć na względzie to, że woda powinna mieć odpowiednią temperaturę. Nie może być za zimna, ani też za ciepła. Optymalna temperatura to taka, aby nasze dziecko przyjemnie się czuło w niej przebywając. Mówi się, że idealna temperatura wynosi około 37 stopni Celsjusza.

Dla osób obawiających się kąpieli w zwykłej wodzie z kranu dobrym rozwiązaniem będzie dodanie do wody naparu z rumianku. Działa on łagodząco na skórę dziecka i pomaga w przypadku występowania pieluszkowego zapalenia skóry. Ponadto, istnieje wiele różnych dodatków, które możemy stosować w celu poprawy wody. Aczkolwiek nie jest to wymagane, jeśli naszemu noworodkowi nic nie dolega.

Ile powinna trwać kąpiel noworodka?

Z uwagi na to, że skóra noworodka jest bardzo delikatna, to długie kąpiele w wannie nie są wskazane. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale bariera ochronna na skórze noworodka jest bardzo cienka i niewielka. Aby więc nie dopuścić do jej utraty, kąpiele powinny być szybkie. Należy więc czym prędzej rozpocząć mycie i jak tylko umyjemy noworodka, to wyjąć go z wanienki.

Przyjęło się, że noworodek powinien przebywać w wannie przez zaledwie kilka minut. Maksymalnie jest to 10 minut. Poza samą utratą ochronnej bariery, woda w wanience bardzo szybko stygnie. A to może doprowadzić do wychłodzenia organizmu dzieciątka i do przeziębienia.

Jak uspokoić dziecko po kąpieli?

Czy wiedziałeś, że po kąpieli maluch o wiele lepiej zasypia? Ciepła woda, która opływa małe ciałko, a także dodatkowe zabawki czy piana sprawiają, że po nasmarowaniu oliwką i nałożeniu piżamki dzieci są w stanie bardzo szybko zasnąć. Pamiętajmy natomiast, że dziecko w trakcie, ale też i także po kąpieli bardzo często będzie płakać. Możliwych powodów jest całkiem sporo.

Jeśli chodzi płacz w trakcie kąpieli, to powodem może być zbyt duża różnica temperatur między otoczeniem a wodą bądź przeciąg. Nagłe zanurzenie dziecka także nie pomaga. Płacz po kąpieli natomiast spowodowany może być zmianą temperatury. Pamiętajmy, że tak jak i nam jest zimno po kąpieli, tak samo mają i maluchy. Co więcej, zabawa w wanience dosyć szybko jest przerywana, bo sama kąpiel nie może trwać dłużej niż 10 minut. Dlatego dzieci mogą płakać z uwagi na przerwaną zabawę.

W co ubrać noworodka po kąpieli?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że jeśli przymierzamy się do kąpieli, to przed rozpoczęciem mycia musimy mieć wszystko już przygotowane. Oznacza to zadbanie o ubranko dla naszego dziecka, ręcznik, a także wszystkie inne akcesoria czy dodatki, aby zaraz po umyciu malucha ubrać. W ten sposób unikamy ryzyka przeziębienia dziecka.

To, czy wybierzemy body, kaftanik, czy klasyczną piżamkę zależy wyłącznie od naszych własnych preferencji. Pamiętajmy natomiast, że dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie się nie tylko w podstawowe body czy śpioszki. Zacznij najpierw od pampersa, a następnie zadbaj o to, aby praktycznie całe ciało dzieciątka było zakryte. Oznacza to, że oprócz klasycznych elementów garderoby powinniśmy też przygotować skarpetki, czapeczkę, a także w inne elementy akcesoryjne.

Jak trzymać dziecko w wanience?

Kąpanie noworodka, szczególnie to pierwsze, będzie z pewnością stresującym wydarzeniem dla dziecka, ale też i dla rodziców. Należy przede wszystkim pamiętać, że odpowiednie ustawienie się i złapanie noworodka będzie kluczowe. Przy włożeniu dziecka do wanienki prawą rękę należy podłożyć pod pośladki malucha, natomiast lewą umieścić tak, aby podtrzymywała główkę i kark.

Gdy już dziecko zajmie bezpieczną pozycję w wanience, prawą rękę usuwamy, a lewą ręką dalej podtrzymujemy główkę i kark. Teraz możemy rozpocząć mycie dziecka za pomocą prawej ręki. Pamiętać należy też o tym, że dziecko podczas mycia jest bardzo śliskie, dlatego trzeba cały czas kontrolować czy nam nie wyślizguje się spod ręki.

Czym myć wanienkę dla noworodka?

Jakiś czas temu mówiło się, że wyparzanie wanienki przed pierwszym myciem jest konieczne. Choć te opinie były dosyć popularne, to dziś wiemy, że nie ma takiej potrzeby. Samo mycie powinno przebiegać wyłącznie za pomocą wody i mydła. Musimy po prostu pamiętać, że po zakończeniu mycia wanienki należy zadbać o jej prawidłowe spłukanie. Tak aby mieć gwarancję wypłukania mydła i wszystkich zabrudzeń.

Jeśli jakimś cudem wanienka została tak mocno zabrudzona, że klasyczne mydło sobie nie daje rady, to dopuszczalne jest użycie nieco mocniejszych detergentów. Musimy jednak przy tym pamiętać, że po takim umyciu wymagane jest jeszcze dokładniejsze spłukiwanie. Oprócz tego, bardzo istotne jest też ponowne umycie (już czystej) wanienki – tym razem przy użyciu mydełka dla dzieci, aby mieć stuprocentową pewność, że na pewno pozbyliśmy się wszelkich niebezpiecznych dla noworodka substancji chemicznych.

Wanienka dla noworodka ranking 2024 – podsumowanie

Najlepsza wanienka dla niemowlaka to elastyczny termin, ponieważ najlepsza wanienka jaką możemy wybrać to taka, która jest odpowiednia na warunki jakie sobie postawimy.

Ze względu jednak na swoją ergonomiczność, niską wagę, komfort kąpieli i zapewnienie dziecku wysokiego bezpieczeństwa, najlepszą wanienką umieszczoną w rankingu jest wanienka Shnuggle. Cena wanienki wynagradza funkcjonalnością i ogólnym stanem technicznym konstrukcji. Wybrana została min. za:

 • Ergonomiczną konstrukcję – pozwalającą na przeniesienie wanienki w najróżniejsze miejsca
 • Komfort pracy – pozwalający na kąpiel dziecka w pozycji siedzącej, lub stojącej
 • Bezpieczeństwo – które dzięki opartej na wiaderku konstrukcji pozwala niemowlęciu na jednoczesną wygodę i ochronę podczas kąpieli
 • Minimalizm – który oparty na podobnej do wiaderka budowie wyklucza takie atrybuty jak odpływ, na rzecz szybkiego usunięcia wody po kąpieli, a także zapewniający najwyższą funkcjonalność wanienki.

Wybór wanienki dla naszych najmniejszych pociech to ważny etap opieki nad dzieckiem, dlatego myślimy, że zaprezentowany tutaj ranking i poradnik pomogą młodym rodzicom w tym ważnym etapie życia dziecka.

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka wanienka dla noworodka
Average rating:  
 6 reviews
 by sooo

Dla mnie taka zwykła wanienka plastikowa spokojnie wystarcza. Nie widzę sensu w kupowaniu droższych modeli, chociaż te z szafkami pod są może i wygodnie, nie wiem. U nas nie ma jakiejś takiej potrzeby wymyślania, ale dobrze wiedzieć, że są najróżniejsze opcje do wyboru, naprawdę nieźle.

 by możemama

O, ten wielorybek wygląda naprawdę fajnie. Muszę zobaczyć, ile ta wanienka kosztuje dzisiaj i może się na takie cudeńko zdecydujemy. Wydaje mi się, że to jedna z lepszych wanienek, może nie najtańszych, ale za to bardziej bezpiecznych. Na pewno po taką sięgnę, kiedy mój maluszek się urodzi.

 by opinea

O, tej takiej wanienki basenika od Bestway to ja jeszcze nie wiedziałam. Wydaje mi się, że to będzie fajna opcja dla wielu rodziców, a do tego cena jest całkiem przystępna.. Właśnie coś takiego bym kupiła, gdybym miała maluszka. To chyba bezpieczniejsze, niż zwykła wanienka, takie mam zdanie.

 by Jolka

No wybór wanienki jest bardzo ważny. W zeszłym roku zobaczyłam u koleżanki wanienke z taka wyprofilowana wkładka jako część wanienki i sie zachwyciłam. Koleżanka mówi, że spokojnie kładzie w niej dziecko, nie musi go trzymać, ma 2 wolne ręce, dziecko zadowolone – jednym słowem rewelka, choć ponoć jak położna do nich przyszła i to zobaczyła, to się wydarła, że taka wanienka jest zła i że muszą kupić zwykłą! Więc jak to jest z taką wanienką.


 by bajobaj

Moim zdaniem tanie najzwyklejsze wanienki są najlepsze. Grunt, żeby były wykonane z dobrego plastiku i mocno się nie przeważały przy kąpieli, bo to nie dość, że niewygodne, to jeszcze może się stać tragedia prawdziwa. Miejmy to na uwadze, szczególnie że przecież bezpieczeństwo dziecka powinno być dla nas najważniejsze.

 by szikagor

No zwykłe wanienki to za kilka złotych się kupuje, ale co, można się postarać i kupić coś dużo, dużo lepszego. Sama o takiej z ostatniej pozycji myślę, mimo że piszecie, iż materiał może nie wytrzymać w kontakcie z ostrą krawędzią. No, ale przy kąpieli się przecież takiego czegoś nie używa, prawda?

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online