Wanienka dla noworodka

Nowo narodzone dziecko w domu to nieopisane szczęście dla każdego rodzica, ale i także duże wyzwanie, wymagające nieustannej opieki nad najmłodszym. Czy w takim razie wiesz jak odpowiednio przygotować się do rozpoczęcia opieki nad dzieckiem, aby już od samych początków, wykonywanie podstawowych czynności przy opiece zapewniało dużo radości noworodkowi?

Jedną z takich czynności jest mycie naszego dziecka, podstawowy element życia młodego rodzica, które z wiadomych względów, nie powinno być myte w wannie, a w specjalnie przygotowanych do tego wanienkach. W tym poradniku pokażemy Ci jaka wanienka dla noworodka powinna zostać wybrana, aby zapewnić dziecku jak największy komfort i bezpieczeństwo.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

LUX102 TEGA BABY

9.9

Tania


 

Wanienka Lulu Design

9.8

Tania


 

Wanienka Shnuggle

9.7

Droga


 

Wanienka Skip Hop

9.6

Droga


 

 

BESTWAY Squeaky Clean

9.5

Tania


 

 

Najlepsza wanienka dla niemowlaka w 2020 roku

Wybierając wanienkę dla niemowlaka, ważne jest, aby wybór ten był wyborem który starczy na niemowlęcy okres życia naszego dziecka. Wanienka dla dziecka znacznie różni się od tej która służy dorosłym, m.in. dzięki:

 • Małej wielkości
 • Niskiej wadze
 • Budowie opartej o lekkie tworzywa (np. plastik)
 • Ergonomicznej budowie, pozwalającej przenieść wanienkę tam gdzie chcemy

Dzięki tym różnicą, wanienka dla dziecka to jeden z najważniejszych zakupów jakie powinniśmy podjąć podczas pojawienia się w naszym domu noworodka.

Zatem, jeśli wstępnie wiemy już, czym są wanienki dla noworodków, warto zainteresować się niektórymi z modeli wanienek, będących aktualnie w czołowym prymie najlepszych wanienek dla noworodka.

Duża Wanienka LUX 102 firmy TEGA BABY

wanienka dla noworodka ranking

Wanienka dla noworodka, którą można nazwać jedną z najbardziej wielofunkcyjnych wanienek jakie są aktualnie dostępne na rynku. Wyprodukowana przez firmę Tega Baby. Wanienka Lux o wielkości 102cm/54cm/30cm posiada w ofercie szereg udogodnień służących dobru dziecka. Dołączony do zestawu Tega Baby termometr pozwala na określenie odpowiedniej temperatury wody, a kolorowe grafiki wykonane w technice IML z pewnością zadowolą najmłodszą pociechę, dostarczając jej zabawy na czas kąpieli. Warto również wspomnieć o posiadanym w zestawie stojaku pod wanienkę, który pozwala na stabilne i bezpieczne mycie noworodka, fotelik kąpielowy który można umieścić w wanience, a także odpływ do wanienki o długości 65cm, idealny w opróżnianiu wanienki bez jej uprzedniego podnoszenia.

R

Zalety

– Duża ilość udogodnień,
– Niska cena zestawu,
– Certyfikat TUV,
– Kolorowe grafiki.

Q

Wady

– Zbyt duża ilość dodatkowych elementów może być problematyczna dla małych mieszkań,
– Niski i słabo dopasowany stojak pod wanienkę.

Wanienka Lulu Design

wanienka dla noworodka opinie

Zaprojektowana według najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa. Zapewnia wysoki komfort i swobodę podczas kąpieli noworodka. Konstrukcja oparta na tworzywie polipropylenowym jest wytrzymała i gotowa na częste użytkowanie. Dzięki wielkości 100cm/51cm/30cm pozwala na długi okres użytkowania, a przez zawartą w niej matę antypoślizgową zapewnia wysoką stabilizację podczas kąpieli. Wraz z nowoczesnym designem w parze idzie znajdujący się w wanience korek odpływowy a także dwa miejsca na różnego rodzaju akcesoria kąpielowa.

R

Zalety

– Bezpieczna dla dziecka budowa wanienki,
– Mata antypoślizgowa,
– Przystępna cena,
– 24 miesiące gwarancji.

Q

Wady

– Miękkie tworzywo zapewnia słabą ergonomię przy dużej ilości wody,
– Nie posiada stojaka bez którego prowadzenie kąpieli jest utrudnione.

Wanienka Shnuggle

najlepsza wanienka dla noworodka

Jedna z najnowocześniejszych konstrukcji zaprezentowanych w poradniku. Design wanienki Shnuggle przypomina wiaderko, przez co bezpieczeństwo i ogólna funkcjonalność stoją na najwyższym poziomie. Rozwiązania zawarte w wanience Shnuggle są stworzone dla nowoczesnych rodziców. Wanienka przez swoją nowoczesną budowę posiada elementy unikatowe, rzadko spotykane w innych wanienkach. Wyprofilowany kształt pozwala niemowlakowi na bezpieczne oparcie, jednocześnie wygięte dno dba o to, aby dziecko nie zsunęło się na dół. Ważąca niecałe 0,4 kg zapewnia funkcjonalność przewyższającą tradycyjne wanienki, ograniczając także zajmowane przez nią miejsce. Wanienka od Shnuggle to dobra wanienka dla noworodka, posiadająca nowoczesne, kompaktowe funkcje, dzięki czemu znajdujące się w innych wanienkach elementy nie zaniżają ogólnej oceny wanienki, które ze względu na swój kształt przypominający wiaderko, nawet bez takich funkcji jak korek odpływowy jest o wiele bardziej ergonomiczna i wydajna od zwykłych wanienek tradycyjnych, przez to jest jednak jedną z droższych na rynku.

R

Zalety

– Nowatorska, funkcjonalna budowa,
– Wyprofilowany kształt zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas kąpieli,
– Niska waga,
– Małe rozmiary,
– 12 miesięczna gwarancja.

Q

Wady

– Wysoka cena.

Wanienka Skip Hop

dobra wanienka dla noworodka

Wanienka posiada nietuzinkowy kształt o wielkości 70cm/48cm/29cm który oparty na wyglądzie bajkowego wieloryba rozbawi każdego niemowlaka. Dzięki swoim rozmiarom wanienka pozwala na przebywanie w niej dziecka nawet powyżej 6 miesięcy, zapewniając mu, jak i młodszym noworodkom komfort i bezpieczeństwo. Wanienka prosta w swojej konstrukcji, posiada jednakże jedną unikatową cechę którą jest: Leżaczek regulowany na dwóch ergonomicznych pozycjach. Siatka którą posiada leżaczek podtrzymuje dziecko wraz ze starannie wykonanymi brzegami. Dodatkowo, kiedy dziecko będzie już w stanie samodzielnie siedzieć, możliwe jest zdjęcie leżaczka, umożliwiając na kąpiel większego dziecka w wciąż przestronnej wanience. Wanienka marki Skip Hop to dobry wybór dla naszego niemowlaka, jeśli cenimy sobie atrybuty wizualne wanienek, a także nietuzinkową funkcję leżaka, który pozwala na wysoki komfort i bezpieczeństwo noworodka podczas kąpieli, niestety wysoka cena nie wynagradza funkcjonalności wanienki. 

R

Zalety

– Nietuzinkowy wygląd,
– Mocowany leżaczek o zmiennym koncie nachylenia.

Q

Wady

– Wysoka cena,
– Oprócz możliwości zdjęcia leżaczka wanienka nie posiada zbyt wielu udogodnień.

Wanienka Squeaky Clean

dobra wanienka dla noworodka opinie

Wanienka turystyczna, o wymiarach 76cm/48cm/33cm przeznaczona jest dla rodziców ceniących wielofunkcyjność wanienek. Nadmuchiwana wanienka posiada staranne wykonanie, a zastosowane w jej produkcji komponenty pozwalają na długookresowy czas użytkowania. Wanienka Squeaky Clean przeznaczona dla noworodków i dzieci do lat dwóch, ważąca niecały kilogram, dzięki posiadanemu dmuchanemu dnu wanienki jest idealna do wszelkiego rodzaju podróży, posiadane przez nią elementy jak termometr w kształcie rybki, który może służyć także jako zabawka dla dziecka, czy dmuchany stoper zabezpieczający dziecko przed ześlizgnięciem się umożliwiają bezpieczną i komfortową kąpiel najmłodszej pociechy, a dołączony do wanienki zestaw posiadający także łatkę naprawczą pozwalają na długie i bezpieczne użytkowanie wanienki. Wanienka Squeaky Clean jest to najlepsza wanienka dla niemowlaka na wszelkie wyjazdy i podróże, pozwalając na zabawę i komfortową kąpiel w każdych warunkach.

R

Zalety

– Niska cena,
– Kompaktowa, przenośna, wytrzymała konstrukcja,
– Zestaw posiadający ciekawy design,
– 12 miesięcy gwarancji.

Q

Wady

– Waga zdecydowanie większa od innych rodzajów wanienek,
– Materiał może się rozpruć w kontakcie z ostrymi krawędziami.

Jak korzystać z wanienek dla niemowlęcia ?

Skoro wiemy już, jakie wanienki są obecnie najbardziej polecane dla naszych najmłodszych, warto zainteresować się także przygotowanym przez nas poradnikiem, który pomoże rodzicom w wybraniu odpowiedniej dla dziecka i komfortu wanienki. Oprócz bezpieczeństwa i zabawy dziecka, ważne jest także to, w jaki sposób rodzice użytkują wanienkę, ponieważ źle dobrany zakup, może odbić się na całokształcie kąpieli, która jest jednym z ważniejszych rodzicielskich rytuałów etapu niemowlęcego.

Rodzaje wanienek

Wanienki zaprezentowane w wyżej zamieszczonym rankingu, należą do kilku rodzajów wanienek, które różnią się posiadanymi funkcjami i tym, w jakich warunkach powinny być używane.

Najczęściej wyróżniamy takie rodzaje wanienek jak:

Wanienki tradycyjne

Będące najbardziej klasycznym typem wanienki, skonstruowane przy pomocy plastiku, nie posiadają wielu funkcji zaprezentowanych przez zamieszczone w rankingu wanienki, lecz ze względu na swoją prostą budowę, mogą być wykorzystywane na takich podłożach jak meble, podłoga, lub wanna.

Wanienki na stojakach

Rozwiązanie idealne dla rodziców którzy nie chcą, aby ich kręgosłup podczas kąpieli był zanadto obciążony, wanienki ze stojakiem są kompromisem w mniejszych przestrzeniach. Uciążliwością jednak, może być dla niektórych wymagane każdorazowe złożenie stojaka, a także znalezienie odpowiedniego miejsca na przechowanie.

Wanienki progresywne

Nazwane od funkcji którą pełnią, czyli etapowego dostosowywania się do zmieniającego się wieku dziecka. Jednym z takich, zaprezentowanych w rankingu produktów jest wanienka Skip Hop, która posiada możliwość dostosowania się do noworodka, kończąc na dziecku mogącym samodzielnie siedzieć.

Wanienki turystyczne

Należąca do nich wanienka Squeaky Clean to łatwe w składaniu i pakowaniu elementy podróży z niemowlęciem. Ich nazwa nie powinna nas jednak mylić, ponieważ takie wanienki mogą być równie sprawnie używane w małych domowych przestrzeniach, gdzie nie posiadamy miejsce na wanienkę tradycyjną.

Wanienki wiaderka

Nowoczesna koncepcja do której należy wanienka Shnuggle. Konstrukcja wiaderka podbija ostatnim czasem serca młodych rodziców, przez to, że eliminują one zasadnicze błędy, jak:

 • Zła pozycja dziecka w wanienkach tradycyjnych
 • Zbyt duża wielkość wanienki
 • Niski komfort kąpieli

Dodatkowo, wanienki wiaderka są w stanie przez długi czas podtrzymywać temperaturę wody na takim samym poziomie jak podczas rozpoczęcia kąpieli.

Istnieją także wanienki wielofunkcyjne do których należą wszystkie produkty zaprezentowane w rankingu. Jak widzimy, podział wanienek jest dosyć elastyczny, przez co jedna wanienka może należeć do kilku różnych grup.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu wanienki ?

Kiedy kupujemy wanienkę, najważniejszym powodem naszego wyboru jest komfort i bezpieczeństwo dziecka, jest to prawda, ponieważ jako rodzic, zwracamy szczególną uwagę na  dobro naszej pociechy, lecz warto też zastanowić się nad takimi elementami jak:

 • Miejsce przechowywania wanienki– czy posiadamy wystarczająco duży dom, aby pomieścić wanienkę o danym rozmiarze?
 • Pozycja w jakiej kąpiemy dziecko– czy wolimy kąpać dziecko w pozycji stojącej czy klęczącej?
 • Elementy dodatkowe– czy chcę posiadać dodatkowe elementy wanienki jak odpływ, termometr, mata antypoślizgowa?
 • Okres użytkowania– czy chcę, aby wanienka była etapowa, czy może wystarczyła jedynie na okres noworodkowy?
 • Budżet– ile jestem w stanie przeznaczyć pieniędzy na odpowiednią wanienkę?
 • Typ wanienki– czy wanienka ma być ergonomiczna w trakcie podróży, czy może ma służyć wyłącznie w domu?

Odpowiadając na te pytania, uzasadnimy przed sobą wybór wanienki, która z pewnością będzie dla nas najlepszym wyborem. Warto także posłuchać opinii innych rodziców na temat wanienek, czasem taka opinia może pozwolić nam na zweryfikowanie niektórych informacji.

dobra wanienka dla noworodka opinie ranking

Wanienka dla noworodka ranking 2020 – podsumowanie

Najlepsza wanienka dla niemowlaka to elastyczny termin, ponieważ najlepsza wanienka jaką możemy wybrać to taka, która jest odpowiednia na warunki jakie sobie postawimy.

Ze względu jednak na swoją ergonomiczność, niską wagę, komfort kąpieli i zapewnienie dziecku wysokiego bezpieczeństwa, najlepszą wanienką umieszczoną w rankingu jest wanienka Shnuggle. Cena wanienki wynagradza funkcjonalnością i ogólnym stanem technicznym konstrukcji. Wybrana została min. za:

 • Ergonomiczną konstrukcję – pozwalającą na przeniesienie wanienki w najróżniejsze miejsca
 • Komfort pracy – pozwalający na kąpiel dziecka w pozycji siedzącej, lub stojącej
 • Bezpieczeństwo – które dzięki opartej na wiaderku konstrukcji pozwala niemowlęciu na jednoczesną wygodę i ochronę podczas kąpieli
 • Minimalizm – który oparty na podobnej do wiaderka budowie wyklucza takie atrybuty jak odpływ, na rzecz szybkiego usunięcia wody po kąpieli, a także zapewniający najwyższą funkcjonalność wanienki.

Wybór wanienki dla naszych najmniejszych pociech to ważny etap opieki nad dzieckiem, dlatego myślimy, że zaprezentowany tutaj ranking i poradnik pomogą młodym rodzicom w tym ważnym etapie życia dziecka.

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Dodaj Komentarz
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Stwórz Komentarz

Jaka wanienka dla noworodka
Average rating:  
 6 reviews
by sooo on Jaka wanienka dla noworodka

Dla mnie taka zwykła wanienka plastikowa spokojnie wystarcza. Nie widzę sensu w kupowaniu droższych modeli, chociaż te z szafkami pod są może i wygodnie, nie wiem. U nas nie ma jakiejś takiej potrzeby wymyślania, ale dobrze wiedzieć, że są najróżniejsze opcje do wyboru, naprawdę nieźle.

by możemama on Jaka wanienka dla noworodka

O, ten wielorybek wygląda naprawdę fajnie. Muszę zobaczyć, ile ta wanienka kosztuje dzisiaj i może się na takie cudeńko zdecydujemy. Wydaje mi się, że to jedna z lepszych wanienek, może nie najtańszych, ale za to bardziej bezpiecznych. Na pewno po taką sięgnę, kiedy mój maluszek się urodzi.

by opinea on Jaka wanienka dla noworodka

O, tej takiej wanienki basenika od Bestway to ja jeszcze nie wiedziałam. Wydaje mi się, że to będzie fajna opcja dla wielu rodziców, a do tego cena jest całkiem przystępna.. Właśnie coś takiego bym kupiła, gdybym miała maluszka. To chyba bezpieczniejsze, niż zwykła wanienka, takie mam zdanie.

by Jolka on Jaka wanienka dla noworodka


by bajobaj on Jaka wanienka dla noworodka

Moim zdaniem tanie najzwyklejsze wanienki są najlepsze. Grunt, żeby były wykonane z dobrego plastiku i mocno się nie przeważały przy kąpieli, bo to nie dość, że niewygodne, to jeszcze może się stać tragedia prawdziwa. Miejmy to na uwadze, szczególnie że przecież bezpieczeństwo dziecka powinno być dla nas najważniejsze.

by szikagor on Jaka wanienka dla noworodka

No zwykłe wanienki to za kilka złotych się kupuje, ale co, można się postarać i kupić coś dużo, dużo lepszego. Sama o takiej z ostatniej pozycji myślę, mimo że piszecie, iż materiał może nie wytrzymać w kontakcie z ostrą krawędzią. No, ale przy kąpieli się przecież takiego czegoś nie używa, prawda?