Bądź szczęśliwą i zadbaną mamą!

Czas po porodzie to moment, kiedy kobieta na nowo musi poznać i pokochać swoje ciało. I choć waga nie wróciła jeszcze to czasu sprzed ciąży, to i tak bez wątpienia sporo się zmieniło. Nie tylko ciąża, ale też czas połogu i następujące po nim miesiące to obfitująca w niespodzianki i nieznane nam dotąd sytuacje ścieżka, którą musi przejść każda kobieta, które zdecydowała się na posiadanie dziecka.

Jestem mamą – nie zapominam również o sobie!

Jedną z nowych sytuacji, dla kobiet, które spodziewają się pierwszego dziecka, jest laktacja. Z tym tematem wiąże się mnóstwo zagadnień. Jednym z nich niekontrolowany wypływ pokarmu – mleka z piersi. I choć pierwsze takie sytuacje mogą przerazić, to przy odpowiednim przygotowaniu – sytuacja ta stanie się kontrolowaną normalnością. Warto w tym czasie zapoznać się z zaletami płynącymi z używania wkładek laktacyjnych. Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów, które mają ułatwić życie ciężarnych kobiet lub świeżo upieczonych mam – rynek dostarcza wielu artykułów w różnych odmianach. Należałoby zapoznać się z kilkoma przykładami, aby wybrać to, co najbardziej nam odpowiada.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Akuku wkładki laktacyjne

9.9

Tanie


 

 

Canpol wkładki laktacyjne

9.8

Średnia


 

 

Lansinoh wkładki laktacyjne

9.7

Drogie


 

 

Bella wkładki laktacyjne

9.6

Średnia


 

Lovi wkładki laktacyjne

9.5

Średnia


 

 

Chicco wkładki laktacyjne

9.4

Średnia


 

 

Akuku – chłonne wkładki laktacyjne

wkładki laktacyjne ranking

Pierwszą propozycją, z którą warto się zapoznać są wkładki firmy Akuku. Warto podkreślić, że są to wkładki jednorazowe, na co wskazuje chociażby ich liczba w opakowaniu. Producent szeroko opisuje korzyści wynikające z zastosowania wkładek – żel, który jest wypełniona wkładka ma zwiększyć wchłanianie i zapewnić uczucie suchości i komfortu. Zapewnia równocześnie, że wkładka pełni również rolę zapobiegania powstawaniu podrażnień, co jest istotne biorąc pod uwagę tkliwość karmiących piersi. Każdorazowo warto przeliczyć koszt całej paczki wkładek na ich liczbę, wówczas możemy dokonywać porównań między różnymi producentami. W tym przypadku cena jednej wkładki wynosi około 16gr. Każda z wkładek, jak jesteśmy poinformowani w ofercie, jest zapakowana w folię, aby tym samym zapewnić odpowiedni poziom higieny artykułu. Dodatkowo wkładki posiadają przylepne paski, które gwarantują nieprzemieszczanie się wkładek podczas ruchu, a tym samym komfort ich użytkowania. Atutem produktu jest przedstawienie na obrazku dokładnych warstw, z których składa się wkładka laktacyjna, dzięki czemu możemy mieć wyobrażenie jej grubości i sposobu działania. Producent niestety nie dostarcza nam informacji na temat wielkości wkładek laktacyjnych. Uniwersalny rozmiar może być jednak kłopotliwy dla kobiet o większych piersiach. 

R

Zalety

– duża liczba wkładek w opakowaniu,
– stosunkowo niska cena,
– przeciwdziałanie powstawaniu podrażnień,
– higiena zapewniona poprzez opakowanie produktu,
– materiał zapewniający odpowiednią chłonność

Q

Wady

– brak dokładnych rozmiarów wkładek.

Canpol – wkładki laktacyjne żelujące, ulepszone

wkładki laktacyjne opinie

Wkładki laktacyjne marki Canpol to kolejna propozycja artykułu jednorazowego użytku. Tym razem opakowanie zawiera 60 sztuk. Cena artykułu również nie jest wygórowana, choć należy do nieco wyższych. Cena jednej wkładki to około 23gr. Należy jednak zaznaczyć, że wkładki laktacyjne jednorazowe nie powinny nigdy zrujnować naszego portfela.  Niestety opis produktu jest dość oszczędny. Można jednak łatwo dostrzec atut, którym producent próbuje się wyróżnić – jest to mianowicie wkład żelujący. Ma zapewnić on większą chłonność wkładki, a tym samym zwiększyć poczucie komfortu. Można więc uznać, że wkładka spełnia funkcję, do której została stworzona – będzie chroniła przez przeciekaniem pokarmu przez warstwy odzieży, jak również niwelowało uczucie mokrości w okolicach piersi. Wkładki posiadają pasek samoprzylepny, który mocuje wkładkę na piersi uniemożliwiając ruch wkładki wewnątrz biustonosza. Opis produktu jest dość skąpy przez co dociekliwe mamy mogą być nieusatysfakcjonowane i niestety zmuszone będą poszukać dodatkowych informacji.

R

Zalety

– budowa produktu zapewnia odpowiednią wentylację piersi,
– warstwa żelowa zwiększa absorbcję,
– zapobieganie powstawaniu podrażnień,
– dwupaki wkładek zapakowane w folię,
– zapewnienie suchości przez długi czas.

Q

Wady

– brak dokładnych rozmiarów wkładek,
– nieco wyższa cena przy mniejszej liczbie wkładek.

Lansinoh – wkładki laktacyjne

najlepsze wkładki laktacyjne

Bardzo często polecana przez karmiące mamy są wkładki firmy Lansinoh. Nietrudno natknąć się na opinię, że są to jedyne słuszne wkładki laktacyjne. Pamiętajmy jednak, że to co dla jednych jest najlepszym wyborem, dla nas może okazać się niewystarczająco zadowalające. Warto więc samemu zbadać co dla nas najlepsze, a opinie traktować tylko jako formę subiektywnej oceny. W tym przypadku cena wydaje się dość wysoka, w porównaniu z wcześniejszymi propozycjami. Jednak opakowanie zawiera dużą ilość wkładek, bo aż 144 sztuki. Jedna wkładka kosztuje, więc około 36gr. Warto jednak zapoznać się z ofertą, bo być może producent oferuje dużo więcej niż konkurencja. Opisywany produkt to również artykuł jednorazowego użytku. Produkt również zawiera samoprzylepne paski, które uniemożliwiają ruch wkładek wewnątrz bielizny. Tym razem każda z wkładek posiada dwa paski, dzięki czemu możemy spodziewać się jeszcze lepszego efektu przylegania do piersi. W artykule zastosowano technologię nazywaną „one-way”, która oznacza pochłanianie wilgoci i pozostawienie skóry suchej. Dodatkowo producent zapewnia, że jest to jedyny artykuł na rynku, który zachowuje swój profil nawet podczas pełnego wchłonięcia wilgoci. Wiele z kobiet, które miały okazję używać tego produktu, chwali, że w tym przypadku nie ma problemu z rozwarstwianiem się materiału, z którego zbudowane są wkładki. Z pewnością wadą produktu jest jego cena. Koszt zakupu jednej wkładki jest nieco wyższy, ponieważ w tej cenie byłaby możliwość zakupienia trzech wkładek innej firmy.

R

Zalety

– warstwa polimerowa zapewniająca pochłanianie wilgoci,
– odpowiednio wyprofilowana,
– dwa paski utrzymujące wkładkę w pożądanej pozycji,
– pakowane pojedynczo,
– duża ilość sztuk w opakowaniu

Q

Wady

– brak dokładnych rozmiarów wkładek.

Bella – wkładki laktacyjne

dobre wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne bella to niewątpliwie produkt o dość niskiej cenie. Nie należy jednak niewielkiego kosztu utożsamiać z niską jakością. W tym przypadku opakowanie zawiera 60 sztuk jednorazowych wkładek laktacyjnych. Koszt jednej wkładki wynosi więc około 19gr. Te wkładki również wyposażone są w przylepiec, który utrzyma wkładkę w odpowiedniej pozycji. Niestety w ofercie próżno szukać uszczegółowienia budowy wkładki oraz sprecyzowania technologii wchłaniania wydobywającego się z piersi pokarmu. Z pewnością do zalet często można również zaliczyć prostotę produktu. Tak właśnie jest w tym przypadku. Niestety część kobiet, które miały okazję używać wkładek laktacyjnych tej firmy narzeka na ich zbyt dużą grubość, co powoduje uczucie dyskomfortu.

R

Zalety

– paski mocujące wkładkę do piersi,
– kształt dopasowany do piersi,
– uczucie miękkości,
– niska cena.

Q

Wady

– niewiele informacji o produkcie.

Lovi – wkładki laktacyjne, discreet elegance

najlepsze wkładki laktacyjne ranking

Już na pierwszy rzut oka te wkładki znacznie różnią się od prezentowanych poprzednio. Przede wszystkim dostrzegamy różnicę w kolorze wkładek. Jest to z pewnością nie bez znaczenia dla kobiet, które zwykły nosić czarną bieliznę. Dodatkowym atutem jest to, że produkt ten wcale nie wygląda jak wkładki, a raczej jak biustonosz, co zdecydowanie zwiększa jego atrakcyjność wśród klientek. Opakowanie zawiera 20 szt. Za jakością wykonania wkładek w tym przypadku podąża również cena. Jedna wkładka kosztuje niestety aż 63gr. Może jednak warto poświęcić nieco większe pieniądze nie tylko za uczucie komfortu, ale również odrobinę luksusu. Bo przecież miłym jest, jeśli produkt łączy w sobie zarówno funkcjonalność, jak i niepowtarzalny wygląd. Niewątpliwie zaletą prezentowanych wkładek jest ich grubość, a właściwie to, że są bardzo cienkie. Właśnie z tego powodu użytkowniczki tego produktu informują, że odnoszą wrażenie, jakby wcale ich nie było w biustonoszu. Nie ma co ukrywać, że cena ma znaczenie. W tym przypadku niestety musimy ją zaliczyć do wad produktu. Natomiast decyzję zawsze podejmuje użytkownik, który być może jest gotów ponieść większy koszt, dla zdecydowanie bardziej znacznej wygodzie.

R

Zalety

– unikalny kolor,
– staranne wykonanie produktu,
– chłonność,
– pakowane oddzielnie dla większej higieny,
– samoprzylepne paski.

Q

Wady

– niewielka ilość artykułu w opakowaniu,
– zwiększona częstotliwość zamówień.

Chicco – wkładki laktacyjne antybakteryjne

wkładki laktacyjne ranking i opinie

Ostatnim omawianym produktem są wkładki firmy Chicco. Niewątpliwie każda przyszła mama, poszukując akcesoriów dla siebie lub swojego dziecka spotkała się wielokrotnie z tą firmą. Jak widać w jej asortymencie znajdują się również wkładki laktacyjne. Można powiedzieć, że opakowanie zawiera tradycyjną liczbę wkładek, tj. 60 sztuk. W przeliczeniu jedna wkładka kosztuje około 31gr. Prezentowane w ofercie wkładki jednorazowe są koloru białego. Producent przywołuje fakt, że wkładki są bakteriobójcze, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo nie tylko mamie, ale również jej dziecku, które podczas karmienia ma wielokrotnie kontakt z piersią. Jak przystało na doświadczonego producenta – dokonuje on dokładnego opisu technologii, która została zastosowana we wkładkach laktacyjnych. Wkładki laktacyjne, dzięki zastosowaniu bakteriobójczej technologii, zapobiegają przenoszeniu się bakterii na piersi i wewnątrz miseczki biustonosza. Część użytkowniczek donosi, iż mimo zastosowaniu samoprzylepnych pasków, które powinny chronić przed przesuwaniem się wewnątrz biustonosza, wkładki słabo się trzymają. Można też znaleźć opinię, że pakowanie wkładek w oddzielne folie powoduje ich utrudnione wyjmowanie. Jak widać to co dla jednych jest zaletą, ze względu na zwiększoną higienę produktów, dla innych będzie wadą ze względu na trudności z dostępem do produktu.

R

Zalety

– chłonne i zapewniają przepływ powietrza,
– cienkie, a dzięki temu niewidoczne spod ubrań czy bielizny,
– delikatne,
– posiadają paski mocujące.

Q

Wady

– nieco wyższa cena.

Czym są i jak pomogą mi wkładki laktacyjne?

To pytanie z pewnością często jest wpisywane w wyszukiwarki przez przyszłe mamy. Coś co dla doświadczonych w bojach mam wydaje się naturalne i normalne, dla nowicjuszek brzmi dość zagadkowo. Wkładki laktacyjne mają posłużyć kobiecie, która produkując pokarm dla dziecka, nie kontroluje jego wypływu z piersi. Nie jest to nic dziwnego i nie należy się martwić taką sytuacją – jest ona całkiem normalna. Wkładki laktacyjne pochłaniają mleko, izolując je od ubrania. Zazwyczaj taka sytuacja ma miejsce po porodzie, jednak zdarzają się również przypadki, kiedy już przed porodem pokarm wypływa z piersi kobiet. Wkładki laktacyjne umieszcza się w biustonoszu. Wówczas sączące się mleko jest przez wkładki absorbowane. Ilość pokarmu, który wydostaje się z piersi kobiety, jest na tyle obfita, że bez użycia wkładek laktacyjnych nie tylko nasz biustonosz, ale również bluzka po chwili stałaby się mokra, co nie tylko byłoby nieprzyjemne, co również nieestetyczne. Wkładki laktacyjne mają również właściwości antybakteryjne oraz pomagają w gojeniu się brodawek.

Rodzaje wkładek laktacyjnych

Jak z większością produktów – można wyróżnić kilka kryteriów podziału. Jednym z nich jest wielokrotność użytkowania wkładek. Wertując strony internetowe można spotkać wielbicielki jednorazowych wkładek oraz kobiety, które uważają, że najlepsze są wkładki laktacyjne wielokrotnego użytku. Warto poznać różnice i wynikające z nich atuty każdej odmiany wkładek.

wkładki laktacyjne opinie 2019

Wkładki jednorazowe

Są wykonane najczęściej z bawełny i posiadają kilka warstw. Jedna z nich jest warstwą absorbującą wilgoć. Nie wymagają one prania, a jednokrotność użycia sprawia uczucie ciągłej świeżości. Są odpowiednio profilowane, aby dokładnie przylegały do piersi. Mimo iż cena za sztukę jest dość kusząca, to biorąc pod uwagę ilość wkładek, która będzie potrzebna karmiącej mamie – okazuje się, że przy zakupie wkładek jednorazowych generują się dość duże koszty.

Wkładki wielorazowe

Przy wyborze wkładek wielorazowych należy zwrócić uwagę na firmę, która je wyprodukowała, ponieważ doświadczenie pokazuje, że niestety jakość wkładek wielokrotnego użytku pozostawia często wiele do życzenia. Niewątpliwie zaletą tego artykułu jest możliwość prania i zdecydowanie niższa cena, niż w przypadku wkładek jednorazowych. Problem jednak często tkwi w wygodzie stosowania wkładek, ponieważ nierzadko nie są one profilowane. Niestety zdarzają się również sytuacje, gdzie nie spełniają one swojej podstawowej funkcji, tj. nie blokują przeciekania pokarmu.

Wkładki laktacyjne mogą się również różnić grubością, chłonnością, materiałem, z którego są wykonane oraz kolorem, co nie jest bez znaczenia dla kobiet.

Alternatywą dla wkładek laktacyjnych są artykuły silikonowe. Osłonki, bo tak też są nazywane, mają za zadanie oddzielić bieliznę od piersi. Składają się zazwyczaj z dwóch warstw. Najciekawsze w używaniu osłonek silikonowych jest to, że mleko, które wydobywa się z piersi zbiera się w osłonkach i jak zapewniają producenci, może być ponownie wykorzystany jako pokarm dla dziecka. Do zalet należy również zaliczyć to, że nie ocierają obolałych brodawek. Minusem tego artykułu jest niestety dość wysoka cena.

Komfort i uroda

Chyba właśnie tym powinna kierować się kobieta podczas wyboru najlepszych wkładek laktacyjnych w tym szczególnym dla siebie czasie. Bo cóż z tego, że wybierzemy niskobudżetową opcję, która owszem – spełni swoją podstawową funkcję, ale będzie wyglądała nieestetycznie, a przez to obniży nasze poczucie komfortu. Świeżo upieczona mama, mająca przy boku swojego malucha, powinna czuć się zadbana, na tyle, na ile tylko to możliwe. Warto więc zapoznać się z szeroką ofertą, jaką prezentuje nam rynek i wybrać artykuł najbardziej dla nas odpowiedni. Należy przecież korzystać z dobrodziejstw o jakich często nasze mamy lub babcie mogły tylko pomarzyć!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie wkładki laktacyjne wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by ligera

Co by nie powiedzieć, to dziś kobiety mają znacznie prościej. Kupowanie takich wkładek laktacyjnych to kiedyś nie było możliwe i zdecydowanie nie dało się tego ot tak zahamować. Dlatego ja się nie dziwię, że niektóre młode mamy mogą się pokłócić z teściowymi. Bo teściowe nie wiedzą, że dziś bycie matką jest dużo prostsze.

 by roker

No i fajnie, na pewno niejedna mama będzie dzięki wam wiedziała, co zrobić i dlaczego dany produkt wybrać. Robicie wiele dobrego, naprawdę. Dziękuję redakcji za wspieranie rodzin i tak rzetelne testy jak tylko się da;) .

 by bedemama

No tak, to mnie niedługo czeka, fajnie, że zrobiliście dla mnie i dla innych przyszłych mam, takie porównanie. To znaczy, że zdecydowanie lepiej będzie mi wybierać to, co tańsze. Niestety, nie stać mnie na droższe produkty, ale to nie oznacza, że nie będę się dla mojego dziecka starać, nie nie. Po prostu muszę liczyć każdy grosz.

 by bella

Jak dobrze pamiętam, to moja siostra, kiedy była w ciąży, kupowała zapasy Bella MAMA i potem je stosowała, jak była taka konieczność. Faktem jest co prawda, że one nie były wtedy aż tak popularne jak dziś, ale to dobrze, że świat się zmienia, że kobietom w ciąży jest teraz prościej.

 by modera

U nas w szpitalu rozdawano wkładki Bella, a ja potem kupowałam sobie wkładki Canpola właśnie. I na żadną opcję nie mogę narzekać, obie były w porządku. Także jak mamy chcecie, i te i te możecie sobie śmiało kupować. Będzie wam o wiele bardziej wygodnie.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online