Bidony dla naszych maluchów to bardzo ważny gadżet, który okazuje się niezastąpiony zarówno do szkoły, na wycieczki, czy po prostu na dwór. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz to więcej modeli, które różnią się nie tylko kształtem, wzorem i kolorystyką, ale również materiałem wykonania. Jednym z ciekawszych wyborów będzie bidon szklany.

Szklane bidony to najnowsze rozwiązanie, które w przeciwieństwie do plastikowej alternatywy są o wiele zdrowsze nie tylko dla nas i naszych dzieci, ale również dla środowiska. Ponadto składnik z którego wykonuje się tego typu bidony, czyli szkło boro-krzemowe, to niezwykle wytrzymały i wysoce odporny chemicznie i termiczne materiał.

W rankingu 2024 zwróciliśmy uwagę na kilka kwestii, które wskazują czy dany produkt będzie dobrym bidonem dla dziecka. Przede wszystkim patrzyliśmy na pojemność bidonu. Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o cechach dodatkowych, czyli powłoce antypoślizgowej, poręczności, dodatkowych uchwytach oraz to, czy dany bidon oferuje właściwości termiczne.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

CAMELBAK EDDY GLASS

9.9

Średnia


 

BIDON REEHO

9.8

Tania

SZKLANY BIDON 400ML

9.7

Średnia

SZKLANY BIDON 350ML

9.6

Tania


 

BIDON SPORTOWY 360ML

9.5

Średnia


 

SZKLANY BUTELKA BIDON CAMELBAK EDDY GLASS

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pojemny, wykonany z bardzo wytrzymałego, aczkolwiek lekkiego szkła bidon od firmy Camelbak to jeden z najlepszych bidonów tego typu na rynku. Oferuje ponadprzeciętną pojemność wynoszącą aż 700 ml oraz zgrabne połączenie szkła z silikonem, który nie tylko poprawia stabilność oraz chwyt, ale również zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami. Dodatkowo silikonowe wstawki poprawiają wygląd bidonu, czyniąc go niezwykle atrakcyjnym.
Model Eddy Glass oferuje nam również specjalny uchwyt, dzięki czemu możliwe jest trzymanie pojemnika tylko jednym palcem. Pamiętajmy oczywiście o niezwykle ważnej zalecie, jaką jest dodatkowy ustnik, który dodatkowo oferuje wbudowaną rurkę.
Kolejną zaletą, o której należy wspomnieć, jest możliwość mycia bidonu w zmywarce. Wszystkie elementy, z którym składa się ten konkretny model, można umyć w zmywarce bez martwienia się o jakiekolwiek uszkodzenie. Gwarancja na bidon wynosi standardowo 24 miesiące. Jedyną wadą może być wysoka cena, która w porównaniu do innych modeli oferowanych w rankingu jest o wiele wyższa. Z tego powodu zwycięzca rankingu otrzymuje od redakcji ocenę 9.5/10.

R

Zalety

– Bardzo duża pojemność;
– Wytrzymały;
– Wbudowany ustnik;
– Możliwość mycia w zmywarce.
Q

Wady

– Wysoka cena.

BIDON SZKLANY, BUTELKA 500 ml REEHO GRANAT

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Co prawda kolejny w rankingu produkt nie oferuje aż tak dużej pojemności, aczkolwiek jest ona zdecydowanie wystarczająca. 500 ml to w porównaniu do innych bidonów równie wysoka wartość, dzięki czemu bez problemu nasze dziecko będzie mogło zabrać ze sobą wystarczającą ilość płynów.
Produkt, podobnie jak poprzedni, nadaje się do mycia w zmywarce. Wykonany został z najwyższej jakości materiałów, co potwierdzają również opinie oraz wiele lat stosowania. Za trwałość produktu odpowiada specjalny pokrowiec wykonany z neoprenu. Chroni on bidon przed stłuczeniem i uszkodzeniem.
Kolejną zaletą tej butelki szklanej jest niesamowicie ciekawy design, co w przypadku zakupu produktu dla dziecka jest również ważne. Z tego powodu będzie to dobry bidon do szkoły. Oczywiście należy pamiętać o tym, że ze względu na swoją budowę, bidon ze szkła jest wolny od BPA, kadmu, ftalanów, ołowiu czy innych wysoce szkodliwych substancji.
Produkt nie oferuje jednak żadnej rurki czy wbudowanego ustnika, a na dodatek brak mu uchwytu, co w przypadku wycieczek bądź innych wyjść może być problematyczne. Za ograniczoną funkcjonalność butelka otrzymuje ocenę od redakcji 8/10.

R

Zalety

– Duża pojemność;
– Pokrowiec zabezpieczający;
– Filtr zatrzymujący zanieczyszczenia.
Q

Wady

– Brak uchwytu.

SZKLANY BIDON NA WODĘ 400ML

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli interesuje nas budżetowe rozwiązanie, to bardzo ciekawym wyborem okazać się może nieco mniejsza, aczkolwiek wciąż butelka szklana. Otrzymujemy tutaj pojemność 400 ml z bardzo ciekawym wyglądem oraz komfortowym zamknięciem.
To, co wyróżnia ten produkt na tle innych, to zdecydowanie wzór. Producent oferuje nam kilka możliwych wyborów, zarówno pod względem kolorystyki, jak i pod względem wzornictwa. Butelka nadaje się idealnie do przechowywania wszystkich napoi zimnych, w tym wody, soków, czy koktajli.
Dzięki zawieszce silikonowej, bidon można bez problemu przypiąć do plecaka albo do ubrania, co zdecydowanie poprawia komfort korzystania z bidonu oraz sprawia, że bez mniejszych problemów będziemy mogli z nim podróżować.
Wadą tego produktu będzie z pewnością bardzo krótka gwarancja, która wynosi jedynie 1 miesiąc. Dodatkowo producent nie oferuje nam dokładnie informacji z jakiego szkła wnętrze bidonu zostało wykonane. Z tego powodu ocena produktu wynosi 7/10.

R

Zalety

– Niska cena;
– Zawieszka silikonowa poprawiająca komfort podróżowania;
– Ciekawy design.
Q

Wady

– Krótka gwarancja.

SZKLANY BIDON NA WODĘ 350ML

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to bardzo podobny produkt do poprzedniego modelu, aczkolwiek ten jest bardziej kompaktowy i swoim wyglądem przypomina bardziej tradycyjne, klasyczne bidony. Jednakże, nowoczesne wykończenie sprawia, że opisywany bidon szklany ma niezwykle pozytywne opinie oraz jest bardzo często wybierany przez użytkowników.
Jeżeli chodzi o pojemność, to bidon oferuje jedynie 350 ml pojemności, co może być problematyczne dla niektórych osób. Jednakże, warto wrócić uwagę na niezwykle charakterystyczny design, który wyróżnia się na tle innych produktów.
Dodatkowo znajdziemy tutaj bardzo modną zawieszkę silikonową z ozdobą. Dzięki niej bez najmniejszego problemu będziemy mogli zawiesić bidon na torbie czy plecaku bądź przypiąć do kurtki czy innego ubrania.
Producent oferuje również inne kolory oraz inne wzory, co z pewnością będzie bardzo dobrą alternatywą dla obecnie opisywanego koloru beżowego. Brak długiej gwarancji oraz niska pojemność sprawiają jednak, że ocena redakcji wynosi 6.5/10.

R

Zalety

– Tani,
– Komfortowy w transporcie;
– Kompaktowy;
– Ładny design.
Q

Wady

– Krótka gwarancja;
– Mała pojemność.

BUTELKA SZKLANY BIDON SPORTOWY 360 ML

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Tak jak w przypadku innych bidonów, ten wykonany został ze szkła boro-krzemianowego. Oznacza to, że jest bezpieczny dla środowiska oraz dla naszych dzieci, nie zawiera sztucznych składników, BPA, czy innych niebezpiecznych substancji. Dodatkowo jest odporny na ciepło.
Warto również zwrócić uwagę na wygląd bidonu. Zastosowano tutaj pokrywę silikonową, która w bardzo atrakcyjny sposób zapewnia dodatkową ochronę oraz gwarantuje lepszy chwyt. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na specjalny uchwyt do noszenia na jeden palec, który podnosi komfort transportu oraz korzystania z bidonu.
Produkt oferuje bardzo małe, kompaktowe rozmiary i jak na bidon wykonany ze szkła, jest on również w miarę lekki. Ocena zatem wynosi 8/10, gdyż brak informacji o gwarancji oraz wielu funkcjonalności, jakie pojawiały się w przypadku innych bidonów.

R

Zalety

– Trwałe wykonanie;
– Kompaktowy rozmiar;
– Wygodny uchwyt oraz powłoka antypoślizgowa.
Q

Wady

– Mała pojemność.

Bidon szklany dla dzieci – sprawdź jak świadomie wybrać najlepszy produkt na rynku w 2024 roku!

Bidony szklane różnią się od tych plastikowych i wykonanych z innych materiałów przede wszystkim bezpieczeństwem. Należy jednak pamiętać o tym, że w obu przypadkach zwracamy uwagę na podobne kwestie. Oczywiście aby zatem wybrać najlepszy produkt, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pojemności, o jakości wykonania oraz o dodatkowych elementach, jak na przykład funkcjonalności, wygodzie użytkowania czy nawet kolorystyce.

Pojemność bidonów

Odpowiednia pojemność bidonu szklanego dla dzieci to bardzo ważny czynnik, który wpływa na wiele innych kwestii. Mowa tutaj między innymi o wartości bidonu, o rozmiarach oraz o najważniejszym, czyli możliwości przechowywania większej ilości płynów. Standardowa pojemność to 500 ml, która wystarczy z powodzeniem na dzień w szkole.

Warto jednak pomyśleć o wybraniu bidonów większych, jak na przykład bidony 700 ml, gdyż okażą się bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko dla czasu szkolnego, ale również dla dłuższych wypadów. Dobrym przykładem może być wycieczka bądź po prostu całodzienny pobyt poza domem.

Materiał

Większość bidonów szklanych wykonana jest ze specjalnego szkła jenajskiego, czyli szkła boro-krzemowego. Jest ono lekkie, wytrzymałe, a na dodatek odporne na wysokie i niskie temperatury oraz na chemikalia. Z tego właśnie powodu jedynym słusznym szkłem, z jakiego bidony szklane powinny być wykonane, to właśnie szkło boro-krzemowe.

To, na co jednak powinniśmy dodatkowo zwrócić uwagę, to dodatkowe materiały. Mowa tutaj o pokrowcach bądź nakładkach, które poprawiają wytrzymałość bidonu oraz nadają mu inny wygląd. Jednym rozwiązaniem jest wyposażenie bidonu w specjalne silikonowe wstawki. Innym natomiast to wykorzystanie pokrowca, na przykład z neoprenu.

Uchwyty oraz inne funkcjonalności

Znalezienie bidonu z właściwym uchwytem do transportu jest bardzo ważne. Dzięki temu dziecko nie będzie męczyło się z nieporęcznym i ciężkim bidonem. Kolejnymi funkcjonalnościami wartymi uwagi będą, na przykład, specjalnie wbudowane ustniki ze słomką.

Warto również pamiętać o innych zaletach, jak na przykład możliwość umycia bidonu w zmywarce, zastosowanie powłoki antypoślizgowej czy po prostu zainstalowanie specjalnej zawieszki, która pozwoli nam zamontować bidon w odpowiednim miejscu.

Bidon szklany opinie

Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, to wybranie bidonu o pozytywnych opiniach. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że oferowany produkt spełni nasze oczekiwania, to właśnie wybranie takiego, który jest polecany w szerokim gronie użytkowników.

Pamiętajmy jednak, że wybranie właściwego bidonu nie powinno opierać się kompletnie na tym jakie informacje znajdziemy w Internecie od innych użytkowników. W wielu przypadkach są to subiektywnie wypowiedzi, na które mają wpływ zarówno doświadczenia jak i czasami wadliwość konkretnego modelu, a nie całej serii produktów.

Z tego powodu warto pamiętać o opiniach, ale używać je jedynie jako drogowskaz, który wskaże nam czy jest to właściwy kierunek podczas dokonywania zakupu. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że opinie bidonu szklanego okażą się nadzwyczaj przydatne.

Cena za bidon

Następnym wyznacznikiem jeśli chodzi o atrakcyjność bidonu to oczywiście cena. Mowa tutaj oczywiście o stosunku ceny do jakości, która w wielu przypadkach może być niewłaściwa. Oczywiście im popularniejszy producent bidonów i tego typu gadżetów, tym większa będzie cena. Jest to spowodowane w pewnym stopniu renomą. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie przepłacać za markę, szczególnie teraz, kiedy bardzo łatwo znaleźć wiele alternatyw.

Cena za dobry bidon szklany może się bardzo różnić, gdyż najtańsze produkty zaczynają się już od kilkunastu złotych. Należy jednak zastanowić się czy chcemy najtańszy, a co za tym idzie bardzo często najgorzej wykonany produkt, czy może zależy nam na szczęściu dziecka i wysokiej efektywności, jaką zaoferować mogą nieco droższe produkty.

Podsumowanie rankingu bidonów dla dzieci

Teraz już wiesz czym kierować się przy wyborze odpowiedniego bidonu szklanego. Jeśli jednak nie chcesz opierać się na własnej wiedzy i na własnym doświadczeniu, warto przemyśleć wybór zwycięzcy rankingu, czyli BIDON CAMELBAK EDDY GLASS 0,7L.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki bidon szklany
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online