Zapewne każdy z Was zastanawiał się niejednokrotnie jak połączyć zabawę z nauką w przypadku najmłodszych dzieci. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – zadanie to spełniają wszelkiego rodzaju laptopy edukacyjne. Czym one są i czemu piszemy o nich w artykule? Jest to bardzo szeroka grupa produktów o różnorodnym wachlarzu funkcji, zróżnicowanym w zależności od ceny czy docelowej grupy wiekowej. Wszyscy wiemy jak chętnie dzieci naśladują dorosłych. Podstawową ideą przyświecającą twórcom tego typu gadżetów jest wykorzystanie tej naturalnej skłonności do naśladownictwa w celu skłonienia najmłodszych członków naszych rodzin do nauki i rozwoju już od najmłodszych lat. Oczywiście nie jest to nauka jaką znamy ze szkoły – chodzi tu o połączenie edukacji z dobrą, pouczającą zabawą. Zadanie to spełnia całkowicie laptop edukacyjny dla dzieci – opinie użytkowników na ten temat są jednoznacznie pozytywne.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Komputerek Dumel Discovery

9.8

Drogi


 

Laptop Smily Play

9.7

Średni


 

 

Laptop edukacyjny Kinderplay

9.6

Drogi


 

Laptop edukacyjny HH-HP-852VP

9.4

Tani


 

Laptop edukacyjny Carousel

9.1

Tani

Porównanie kilku popularnych modeli laptopów edukacyjnych dostępnych w 2024

Komputerek Dumel Discovery – to produkt kierowany do dzieci które dopiero zaczynają poznawać otaczający je świat

laptop dla dzieci ranking

Laptop ten jest mocno nietypowy w swojej grupie – kształtem bardzo luźno nawiązuje do „prawdziwych” komputerów które używamy. Obudowa posiada fikuśny kształt z wieloma zaokrągleniami a klawiatura zupełnie nie przypomina znanej ze sprzętu używanego przez rodziców. Na pierwszy rzut oka widać że jest to właściwie zabawka edukacyjna skierowana do najmłodszych pociech. Sam producent deklaruje że produkt nadaje się dla dzieci od 18 miesiąca życia. Komputerek posiada zaprogramowane trzy zabawy: nauka liter, nauka liczb, zabawne melodie. Jest to oferta dosyć uboga, niemniej jednak dziecko w wieku niecałych dwóch lat i tak nie byłoby w stanie wykorzystać większej ilości programów. Atutem w tym przypadku są kształty klawiszy pobudzające wyobraźnię maluchów. Zasilanie stanowią 3 baterie AA.

R

Zalety

– Sprzęt stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach,
– Wygląd zachęcający najmniejsze dzieci do zabawy,
– Prostota obsługi.

Q

Wady

– Ubogi zasób programów, powodujący że jest to raczej wybór na krótki okres w rozwoju dziecka.

Laptop edukacyjny Smily Play – to sprzęt skrojony pod najmłodszych użytkowników

laptop dla dzieci opinie

Laptop edukacyjny firmy Smily Play charakteryzuje się budową dostosowaną dla najmłodszych dzieci. Brak ostrych krawędzi, duże przyciski i atrakcyjny dla naszych pociech wygląd sprawiają że posiada on zadatki na pierwszy produkt tego typu, zaznajamiający z używaniem podobnych elektronicznych zabawek. Rekomendowany jest dla dzieci między 3 a 6 rokiem życia, jednak wydaje się że najodpowiedniejszy będzie raczej dla trzylatków niż dzieci w wieku niemal szkolnym. Laptop ten posiada bardzo prostą obsługę i wybór 6 zabaw: litery i cyferki, wyrazy, gdzie jest literka, brakująca literka, liczymy, muzyka. Bardzo ciekawe jest umieszczenie na klawiaturze przycisków odpowiadających poszczególnym dźwiękom gamy co uatrakcyjnia produkt w oczach dzieci które dopiero co poznają świat. Należy zauważyć że jedynie niewielka część laptopów edukacyjnych posiada takie udogodnienie. Brak ostrych krawędzi powoduje mniejszą wrażliwość komputerka na uszkodzenia, co tym bardziej stawia go w grupie przeznaczonej dla „nieobytych” jeszcze z takimi zabawkami dzieci. Komputerek edukacyjny Smily Play zasilany jest trzema bateriami AA, załączonymi do zestawu. Miłym akcentem jest dwujęzyczność laptopa – mówi w języku polskim i angielskim, od najmłodszych lat zaznajamiając dzieci z angielszczyzną. 

R

Zalety

– Atrakcyjna dla najmłodszych stylistyka,
– Brak kantów i ostrych krawędzi,
– Prostota obsługi,
– Klawiatura muzyczna z dźwiękami gamy,
– Dwujęzyczność,
– Trwałość.

Q

Wady

– Niewielka ilość gier i zabaw (Choć w przypadku młodszych dzieci nie jest to wada istotna).

Laptop edukacyjny Kinderplay – to wielofunkcyjny „kombajn” o  dorosłej stylistyce

najlepszy laptop dla dzieci

Komputerek edukacyjny Kinderplay to urządzenie dla dzieci nieco starszych, zdolnych do opanowania większej ilości umiejętności oraz funkcji. Obudowa tak jak w poprzednim produkcie jest zaokrąglona i pozbawiona ostrych krawędzi, jednak wizualnie laptop wygląda na prostszy i bardziej dorosły. Jeśli chodzi o funkcje to jednak model mocno rozbudowany. Laptop Kinderplay do dyspozycji oddaje nam 120 funkcji – w praktyce po 60 funkcji po angielski u oraz 60 po polsku. Podzielone są one na 10 kategorii: alfabet, słowa, liczby, matematyka, muzyka, klawiatura, pamięć, logika, gry, dodatki. Trzeba przyznać że jest to liczba całkiem pokaźna. Dodatkowo w zestawie dołączona jest myszka. Wykonanie jest solidne i budzi zaufanie. Stylistyka oszczędna i „poważna” jak na komputerek dla dzieci, zdecydowanie jednak nie nudna. Miłym akcentem jest wyprofilowany w obudowie uchwyt do przenoszenia. Rozbudowane oprogramowanie laptopa sprawia że jest to sprzęt który możemy śmiało zakupić nawet pięciolatkowi – nie będzie się on nudził. Zasilanie stanowią 3 baterie AA, niezałączone do zestawu. Produkt zalecany jest dla dzieci od 5 roku życia.

R

Zalety

– Bogate oprogramowanie o szerokim zakresie zagadnień edukacyjnych,
– Solidne wykonanie,
– Prosta stylistyka, w oczach dziecka mogąca sprawiać wrażenie „dorosłej” a więc atrakcyjnej,
– Myszka,
– Dwujęzyczność

Q

Wady

– Brak załączonych w zestawie baterii.

Laptop edukacyjny HH-HP-852VP „Mój Laptop” – jest najbardziej „dorosłym” z opisywanych dziecięcych laptopów

dobry laptop dla dzieci

Laptop firmy HH swoją stylistyką od razu daje nam do zrozumienia że nie jest zabawką dla dzieci najmłodszych. Kształty są tu już zupełnie dorosłe i przywodzą nieco na myśl konstrukcje biznesowych komputerów przenośnych sprzed kilku czy kilkunastu lat. Próżno szukać tu typowo dziecięcych zaokrągleń. Oczywiście funkcjonalność czy budowa klawiatury i ekranu pozostają typowo dziecięce. 50 programów i 18 gier zręcznościowych spokojnie zadowolą jednak także i pięcioletnie dziecko. Laptop dysponuje myszką oraz uchwytem w obudowie ułatwiającym przenoszenie. Programy zawierają się w pięciu kategoriach: nauka liter, nauka polskich słówek, nauka cyfr, programy dźwiękowe (Na przykład rozpoznawanie nut), gry zręcznośćiowe.

R

Zalety

– Wybitnie „dorosły” wygląd, nieodstraszający starszych dzieci,
– Bogaty zasób programów,
– Myszka.

Q

Wady

– Brak załączonych baterii ,
– Obudowa sprawia wrażenie nieco mniej trwałej niż we wcześniej omawianych produktach.

Laptop edukacyjny Carousel – to złoty środek pomiędzy prostymi zabawkami dla najmłodszych a bardziej zaawansowanymi komputerkami

najlepszy laptop dla dzieci ranking

Komputerek Carousel jest konstrukcyjnie bardzo podobny do omawianego poprzednio firmy HH. Zarówno obudowa jak i obsługa są wręcz identyczne. Interfejs jest dokładnie taki sam. Różnice przejawiają się tylko w mniejszej ilości programów oraz nieco innych nalepkach. Laptop dysponuje 33 programami pogrupowanymi w 6 kategorii: litery, zegar, słowa, liczby i kalkulator, gry, melodie. 

R

Zalety

– Bardzo atrakcyjna cena,
– Mnogość funkcji i programów.

Q

Wady

– Brak baterii załączonych w zestawie,
– Zabawka nie odznacza się najwyższą jakością wykonania.

Trudny wybór – porady czym kierować się przy wyborze komputerka edukacyjnego

Na rynku występuje ogromna ilość produktów tej kategorii. Zdecydowanie nie ułatwia nam to wyboru. Jesteśmy zewsząd bombardowani „unikalnymi” programami, rozmaitym wyglądem i wykonaniem. Nic dziwnego że wielu rodziców zastanawia się kiedy kupić pierwszy laptop edukacyjny i czym powinien się on charakteryzować.

Właściwy czas na zakup pierwszego laptopa edukacyjnego

Odpowiedni okres w rozwoju dziecka kiedy możemy śmiało podarować maluchowi tego typu zabawkę to około 18 miesiąc życia. Oczywiście rozwój różnych dzieci przebiega w różnym tempie, odpowiednim czasem jest jednak okres poniemowlęcy. W tym czasie dzieci szlifują swoje umiejętności motoryczne i uczą się mówić, nie oszukujmy się zatem że skorzystają z jakiegoś bardziej skomplikowanego modelu. Tutaj widzimy jak wygląda i funkcjonuje przykładowe urządzenie dla dzieci w wieku nawet poniżej dwóch lat. Właściwe są urządzenia najprostsze i najatrakcyjniejsze wizualnie, bardziej bawiące niż uczące. Z nabywaniem umiejętności matematycznych, logicznych czy językowych należałoby poczekać minimum do 4 roku życia – wtedy pamięć naszego dziecka jest wystarczająco wykształcona aby przyniosło to odpowiednie rezultaty. Trzeba pamiętać że również bardziej skomplikowane urządzenia posiadają także proste, podstawowe programy, odpowiednie dla dziecka młodszego. Nieco bardziej zaawansowany model możemy kupić zatem już dla dziecka trzyletniego.

dobry laptop dla dzieci opinie 2019

Wykonanie i funkcje – czym należy się kierować?

Pamiętajmy że małe dziecko ma jeszcze nie do końca wykształconą motorykę. Nasz maluch na pewno będzie próbował przenosić i przestawiać zabawkę którą mu kupimy, będzie się to jednak zapewne często kończyło jej upadkami mogącymi spowodować uszkodzenia. Istotna jest zatem solidna obudowa, najlepiej pozbawiona ostrych kantów które łatwiej ulegają uszkodzeniom przy upadkach. Zasilanie w większości laptopów jest standardowe i stanowią je najczęściej baterie AA. Dobrze jeśli miejsce umieszczenia baterii zabezpiecza je przed wyciągnięciem przez dziecko – potencjalnie bateria może zostać połknięta a więc stanowi pewne niebezpieczeństwo.

Na atrakcyjność i długotrwałe używanie komputerka wpływ ma również:

  • Mnogość funkcji i gier z różnych dziedzin
  • Akcesoria, takie jak myszka
  • Wygląd który zachęci do zabawy dziecko młodsze ale nie odstraszy swoją dziecinnością użytkownika nieco „starszego”, chcącego udowodnić swoją dorosłość.

 

Laptop edukacyjny dla dzieci – ranking sposobem na znalezienie najlepszego?

Wszelkiego rodzaju rankingi mogą być pomocą w znalezieniu najlepszego laptopa edukacyjnego ale pamiętajmy że każde dziecko jest inne a mało które kieruje się racjonalnymi względami odnośnie atrakcyjności zabawek. Sami najlepiej znamy swoje pociechy i wiemy czy lubią kolory krzykliwe czy raczej stonowane, czy wykazują zainteresowania w kierunku muzyki czy może radość sprawiają im cyferki. Tego nie powie nam żaden ranking. Wiele dowiemy się o jakości sprzętu ale trafić w gust małego użytkownika może tylko doskonale znający go rodzic!

 

Podsumowanie – jak wybrać najodpowiedniejszy laptop edukacyjny dla dziecka w sezonie 2024

Kategoria jest na tyle szeroka że nie można określić sprzętu najlepszego. Młodszym dzieciom wystarczą produkty najprostsze, musimy jedynie pamiętać o bardzo solidnym wykonaniu. Wraz z wiekiem zwiększają się potrzeby ale również możliwości dziecka. Laptop edukacyjny dla dziecka powinien być przede wszystkim dostosowany do wieku! Najlepszy laptop dla dziecka najmłodszego to laptop najprostszy! Czterolatek może już poradzić sobie z najbardziej rozbudowanymi urządzeniami z tej grupy. W tej kategorii najatrakcyjniejszy wydaje się model HH-HP-852VP z uwagi na bardzo rozbudowany zasób programów. Jeśli jednak zależy nam na zaznajamianiu dziecka od najmłodszych lat z językiem angielskim, poleciłbym zakup laptopa Kinderplay który oferuje bogactwo funkcji w dwóch językach. Na rynku cały czas pojawiają się nowe produkty oraz rozwinięcia istniejących i na pytanie „jaki laptop najlepszy?” nie da się odpowiedzieć zupełnie jednoznacznie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki laptop dla dzieci wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by niezawa93

No nie jestem tak do końca zadowolona z tego poradnika. Na samym allegro jest mnóstwo laptopów, a nie ma nawet takiego, co ja kupiłam mojemu chrześniakowi na święta, a to jest model raczej o lepszych parametrach. Więc moim zdaniem mogliście zrobić go lepiej.

 by derka

Tak naprawdę DUMEL to jedna z przodujących marek, ale nie wiem, czy akurat ten komputerek bym kupiła. Może i jest ok, ale potem to po prostu dziecko może się nudzić, a nie o to nam przecież chodzi. Chyba wybrałabym coś bardziej uniwersalnego, też na zaś.

 by olka44

Też mi się wydaje, ze takie zabawki to jednak są zdecydowanie mniej interesujące teraz dla dzieci, ale jeśli ktoś trzyma dystans do elektroniki, to to będzie furorą, np.: na urodzinach. Teraz dzieciaki mają wszystko nie to, co kiedyś.

 by Kacper

Jakoś nie mam przekonania do takich zabawek. Kiedyś to one mogły mieć wzięcie, bo dzieciaki nie miały dostępu do elektroniki, ale teraz? Wiem, jak to wygląda, więc dzieciaki po prostu zamiast bawić się czymś takim, to po prostu siedzą w komórkach i tabletach.

 by sokkowa87

To jak, mówicie, że można byłoby takiemu dziecku na przykład mini komputer kupić? Czy dziecko zainteresuje się czymś, co nie jest tak kolorowe i funkcjonalne, jak komputer dorosłego ? Nie wiem, szczerze mówiąc, to nie będę się wypowiadać, ale może wcale nie?

 by razdwa

U mnie to ten model czarny się sprawdził przez jakieś pół roku. To patrząc na to, ile my pieniążków wydaliśmy, to raczej nie było warto, no ale każdy ma swoje zdanie i dziecko. To, że u nas nie pykło, nie znaczy, że u Was też nie pyknie.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online