Trzecie urodziny to w pewien sposób wkroczenie w wiek, w którym maluch staje się coraz bardziej samodzielny. Nie bez powodu to włąśnie jako trzylatek, maluch po raz pierwszy przekracza przedszkolne progi. Maluch mocno chłonie widzę z najbliższego otoczenia i z wielkim zainteresowaniem chce coraz bardziej poznawać otaczający go świat. Aby umożliwić mu ten proces, a także nieco przyspieszyć jego rozwój warto zainwestować z zabawki, które mu w tym pomogą. Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę to najbardziej efektywna forma nauczania. Tym sposobem, rodzice mogą bardzo subtelnie przemycić elementy edukacyjne do codziennej zabawy. Dziecko z przyjemnością podejmie nową aktywność. Jako rodzice zyskamy nieco wolnego czasu, a także świadomość, że nasza pociecha wykorzystuje produktywnie swój wolny czas. Rynek zabawek w roku 2024 jest jednak na tyle rozwinięty, że wielu rodziców ma porblem z wyborem odpowiednich, edukacyjnych zabawek dla dziecka. Zastanawiałaś się kiedykolwiek co kupić 3 latkowi w prezencie? W dzisiejszym artykule rozwiejemy Państwa wątpliwości oraz podpowiemy co warto sprawić maluchowi w prezencie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

OBROTOWA TABLICA MAGNETYCZNA

9.9

Drogi


 

DOMEK Z TEKTURY

9.8

Tani

Clementoni Mówiące pióro

9.7

Tani


 

 

ZESTAW MAŁY LEKARZ

9.6

Średnia


 

Tablica Manipulacyjna Zamki

9.5

Średnia

Top zabawki dla 3 latka

Przeglądając poszczególne zabawki dla 3 latków natknęliśmy się na bardziej i mniej interesujące. Zestawiliśmy kilka z nich, a efekty naszej pracy mogą Państwo znaleźć poniżej.

Obrotowa tablica magnetyczna 4 w 1

ranking fotelików samochodowych 15-36

Tablica kredowo magnetyczna to świetny pomysł na prezent dla malucha. Dzięki obrotowej formule, dziecko może korzystać zarówno z klasycznej formy tablicy, na której rysować może kredą, jak i części białej, która dodatkowo jest magnetyczna. Na tej części maluch ma możliwość rysowania specjalnymi pisakami, a także mocowania wszelakich magnesów. Tablica posiada także dodatkowy uchwyt na rolkę papieru, dzięki czemu dziecko może także rysować klasycznymi mazakami, kredkami czy pastelami. To świetna zabawka, która rozwija koordynację ręka – oko, a także narzędzie, które wykorzystać można podczas nauki kolorów, kształtów czy pisania pierwszych literek. Tablica wyposażona jest także w koraliki, któe wykorzystać można do nauki liczenia. Tablica wykonana została z drewna w połączeniu z płytą mdf. Posiada wygodną półeczkę, na której trzymać możemy kredę, czy mazaki.

R

Zalety

 • idealna dla przedszkolaka;
 • możliwość wykorzystania na kilka sposobów;
 • wspomaga w nauce
Q

Wady

 • zajmuje sporo miejsca.

Domek z tektury do malowania

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kartonowy domek możemy samodzielnie w domu złożyć, a następnie pokolorować. Co ważne, zabawka nie jest jednokrotnego użytku, gdyż mamy możliwość wykorzystania go późniejszej zabawy. Domek rozwija nie tylko zdolności manualne, ale także wyobraźnię przestrzenną. Jego solidne wykonanie pozwala na wielokrotne składanie i rozkładanie, a także wykorzystanie do pomalowania farb czy różnych metod oklejania. Aby rozłożyć domek nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych narzędzi. To świetny pomyś na urodziny dla dziecka, który może być wykorzystany już podczas przyjęcia. Stabliność i wytrzymałość pozwala na bezpieczną zabwę. Domek jest ekologiczny. Zabawka pozwala na naukę integracji grupowej i współdziałania w grupie.

R

Zalety

 • możliwość wielokrotnej zabawy;
 • pobudza kreatywność malucha;
 • rozwija umiejętności pracy grupowej oraz zdolności plastycznych;
Q

Wady

 • niewielkie rozmiary.

Clementoni – 1000 pytań przedszkolaka

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Gra edukacyjna ze specjalnym pisakiem to świetna propozycja dla dzieci w wieku 3 do 6 lat. Zestaw zawiera grę planszową „Quiz w mieście”, która składa się z 32 plansz z kolorowymi ilustracjami, na których znajduje się 64 zadań, któych głónym celem jest edukacja malucha, polegająca na rozpoznawaniu kształtów, kolorów, wymiarów i wag, liter i pierwszych słów, liczb, skojarzeń logicznych, a także nauka podstawowych działąń mateamtycznych czy utrwalenie orientacji przestrzennej. Za pomocą mówiącego pióra, sygnalizowane są poprawne oraz błędne odpowiedzi. Jest to więc świetna zabawa pod kątem samodzielnego spędzania czasu przez malucha, która nie wymaga pomocy osoby dorosłej. Dodatkowo do gry istnieje możliwość specjalnej aplikacji na telefon, która wspomaga naukę i zabawę. Zabawka zostałą przetestowana przez nauczycieli i psychologów.

R

Zalety

 • walory edukacyjne;
 • możliwość samodzielnej zabawy;
 • przetestowana przez nauczycieli i psychologów;
Q

Wady

 • może sprawiać trudności dla 3 – latków.

Fisher Price – zestaw mały lekarz

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Zabawa w doktora to świetny pomysł na zorganizowanie czasu maluchom. Przedszkolak ma możliwość założenia białego fartucha i dogłębnego zbadania np swojego młodszego rodzeństwa za pomocą akcesoriów dostępnych w zestawie. Do dyspozycji jest bowiem stetoskop, którym osłuchać można pacjenta, yermometr, aby zmierzyć jego temperatutę, otoskop, służący do badania uszu a także ciśnieniomierz, którym bezbłędnie zmierzymy ciśnienie tętnicze. Jeśli pacjent okaże się być chory, lekarz może m.in. opatrzyć renę, czy zrobić zastrzyk. Nasze dziecko ma możliwość leczenia nie tylko innych ludzi, ale także swoich zabawek, w tym maskotek. W przypadku jeśli zestaw lekarza wykorzystywany ma być dla dwójki dzieci, świetnie się sprawdzi jako pomoc w nauce współpracy i odgrywania rół. Co ważne dzieci między sobą mogą się wymieniać, raz być lekarzem, a raz pacjentem. Cały zestaw mieści się w wygodnym opakowaniu przypominającym torbę lekarkską, który z łatwością zabrać można ze sobą w podróż.

R

Zalety

 • nauka współpracy;
 • pobudza wyobraźnię;
 • zachęca dziecko do wizyt u lekarza;
Q

Wady

 • zabawki nie wyglądają zbyt realistycznie.

Melissa and Doug – Drewniana tablica manipulacyjna

Tablica edykacyjna to świetna zabawka, która pozwala na możliwości odkrywania nowych rzeczy. Za pomocą różnego rodzaju zamków dziecko ma możliwość otwierania kolejnych drzwiczek, któe kryją różne niespodzianki. Tablica pozwala na rozwijanie zdolności motorycznych malucha. Swietnie sprawdzi się także w nauce kolorów, cyfr czy zwierząt, a także liczenia. Każde drzwi zostały z innego koloru, a w środku kryją się różnego rodzaju zwierzątka, które maluch może nazywać, a następnie liczyć. Nad każdymi drzwiami znajduje się cyfra odpowiadająca ilości skrywanych zwierzątek w danym okienku. Jest to niezwykle pomocne w nauce matematyki a także liczenia. Zestaw Mellisa and Doug wykonany został z drewna, a zamki z metalu, co gwarantuje bezawaryjność. To świetny pomysł zarówno na prezent urodzinowy, jak i gwiazdkowy.

R

Zalety

 • solidne materiały;
 • walory edukacyjne;
 • możliwość samodzielnej zabawy;
Q

Wady

 • wysoka cena.

Zabawki dla 3 – latka edukacyjne

Dzisiejszy ranking zabawek dla 3 – latka poświęcony jest kategorii zabawek edukacyjnych. Błędnie postrzega się tą grupę z koniecznością dopisku słowa „edukacyjne” do nazwy zabawki. Rzeczywistość jest nieco inna, a walory świadczące o możliwośći rozwoju konkretnego przedmiotu należy dogłebnie przeanalizować. Oto najważniejsze cechy zabawek, które znalazły się w rankingu 2024.

Cecha produktu

Obrotowa tablica magnetyczna 4 w 1

Domek z tektury do malowania

Clementoni – 1000 pytań przedszkolaka

Fisher Price – zestaw mały lekarz

Melissa and Doug – Drewniana tablica manipulacyjna

Materiał

drewno, mdf

karton

papier, tworzywo sztuczne

tworzywo sztuczne

drewno, metal

Płeć

chłopcy, dziewczynki

chłopcy, dziewczynki

chłopcy, dziewczynki

chłopcy, dziewczynki

chłopcy, dziewczynki

Wszystkie zabawki przedstawione  dzisiejszym rankingu przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia. Jest to niezwykle ważna kwestia, jeśli chodzi o zabawki edukacyjne, których główną rolą jest nauka poprzez zabawę. Dziecko musi mieć możliwosć zrozumienia zasad działania danej zabawki, a poziom jej skomplikowania nie może być zbyt wysoki., gdyż mogłoby to powodować efekt zupełnie odwrotny.

G

Materiał

Tworzywo sztuczne, drewno, papier, metal. Niezależnie z jakiego materiału wykonana jest zabawka, warto zwrócić uwagę na jakość owego materiału. Bezpieczne, atestowane materiały gwarantują zabawę bez urazów, co dla rodzica jest niezywkle ważne. Czasem warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór zabawki, alebo kilka dodatkowych złotych, aby mieć pewność, że materiał z którego została wykonana spełnia najwyższe standardy jakości.

G

Rozwijane umiejętności

Kupując zabawki edukacyjne, najważniejszym aspektem powinna być ich wartość merytoryczna. Na rynku dostępnych jest wiele zabawek, które rozwijają różne dziedziny umysłu malucha. JAko rodzice mamy do wyboru zabawki, które stymulują koordynację ręka – oko, a także uczą włąściwego trzymania kredki czy mazaka w ręku. Owe zabawki wspomagają malucha także pod względem sensoryki. Niejednorotnie wymagają lub umożliwiają współpracę grupową, co jest równie ważne w rozwoju dziecka. Wiele badań potwierdza zależność, że dzieci rozwijają się lepiej i szybciej jeśli posiadają kontakt z rówieśnikami. Część zabawek przedstawionych w dzisiejszym rankingu mocno naciska na poznawanie nowych słów czy też utrwalaie znanych już umiejętności. Zarówno jeden i drugi aspekt jest niezwykle ważny pod kątem edukacji najmłodszych. Jako rodzice mamy możlwiosć wyboru, na jakich wartosciach edukacyjnych naszego dziecka chcemy się skupić i pod tym kątem dobierać odpowiednie zabawki. Jako,że wybór jest spory, z pewnością nie będzie stanowiło to większego problemu.

G

Płeć

Zabawki zazwyczaj pozwalają na wykorzystanie ich zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Jednak wraz z wiekiem, każda z tych grup zaczyna interesować się zabawkami z nieco odmiennych sobie kategorii. W wieku 3 lat dziewczynki chętniej wybierają lale, a chłopcy samochody. Warto mieć to na uwadze, kiedy planujemy zakup zabawki dla naszej pociechy.

G

Możliwość samodzielnej zabawy

Czy może być coś lepszego dla rodzica niż chwila dla siebie. Jest to całkiem możliwe, jeśli odpowiednio zadbamy o zabawki naszej pociechy. Wiele zabawek nie wymaga dodatkowej osoby do rozpoczęcia zabawy. Mimo to zabawa jest dla dziecka atrakcyjna, a my jako rodzice zyskujemy nieco wolnego czasu. Zakup zabawek, które umożliwiają samodzielną zabawę świetnie sprawdzi się w przypadku rodziców, którzy pracują w domu lub mają nienormowany czas pracy.

Tablica manipulacyjna – fajna zabawka dla 3 latka

Spośród zabawek, jakie zebraliśmy w rankingu 2024, na szczególną uwagę zasługuje zabawka firmy Mellisa & Doug, czyli drewniana tablica manipulacyjna. O tym, że tego typu zabawki są niezwykle kształcące, chyba nie trzeba nikomu przypominać. Produkt ten nadaje się dla dzieci w wielu powyżej 3 roku życia, a jego wykonanie z drewna w połączeniu z metalowymi zamkami, świadczy nie tylko o trosce o środowisko, ale także wysokiej wytrzymaości zabawki. Dziecko poprzez zabawę tablicą manipulacyjną ma możliowość ćwiczenia motoryki małej, a otwierając poszczególne okienka może nauczyć się podstaw matematyki czy przypomnieć sobie kolory czy nazwy zwierząt. Zabawka będzie świetnym prezentem zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, a możlwiość samodzielnej zabawey z pewnością zostanie doceniona przez szerokie grono rodziców.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 3 latka edukacyjne wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online