Piasek, który nie brudzi, nie klei się, nie pozostawia śladów to idealny piasek dla naszego dziecka. Mowa tutaj oczywiście o piasku kinetycznym, który pozwala dzieciom na cieszenie się zabawą niczym w piaskownicy, a to wszystko w warunkach domowych. Piasek kinetyczny w całości składa się z ziaren zwykłego piasku. Jednakże w jego składzie znajduje się również specjalny polimer, który będzie nadawał wyjątkową i specyficzną konsystencję pozwalającą na uzyskanie takich właściwości. W efekcie uzyskujemy produkt znajdujący się pomiędzy plasteliną, a piaskiem tradycyjnym. Z jednej strony jest twardy, a z drugiej nie jesteś dość sypki. W efekcie można go bardzo łatwo formować jednocześnie zachowując przy tym naturalne właściwości piasku. Nim jednak wyruszymy ma zakup takiej zabawki, warto dowiedzieć się jaki producent oferuje najlepszy piasek kinetyczny, zarówno pod kątem jego ilości, jak i bezpieczeństwa oraz dodatkowych elementów dla zabawy.

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking, który pokazuje jaki piasek kinetyczny wybrać można ze wszystkich dostępnych na rynku. Można go wykorzystać także jako podstawę do poszukiwania własnego idealnego piasku kinetycznego.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PIASEK KINETYCZNY 3KG

9.9

Średni

PIASEK KINETYCZNY BeachSand

9.8

Średni

PIASEK KINETYCZNY 4KG

9.7

Średni


 

PIASEK KINETYCZNY 2KG

9.6

Tani


 

Duża ilość – dużo zabawy PIASEK KINETYCZNY S1 Toys

ranking fotelików samochodowych 15-36

W ofercie PIASEK KINETYCZNY 3KG S1 Toys znajdziemy, aż 3 kg piasku kinetycznego, które pozwolą nam na wiele godzin zabawy i radości. Zestaw posiada trzy różne foremki do tworzenia zamku, grabki, łopatkę i sześć foremek zwierzątek. Co więcej produkt dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możemy być pewni, że nasze dziecko będzie mogło tworzyć różne, wielokolorowe konstrukcje i twory, a jedyny co może je ograniczać to wyobraźnia. Dostępne barwy to: fioletowy, zielony, różowy, żółty, pomarańczowy i niebieski. Dodatkowo do zestawu dołączono wózek, z plastikowymi w pełni ruchomymi kółkami, które nie rysują powierzchni, jak i długą rączką pozwalająca na jego wygodne ciągnięcie. Produkt posiada wszystkie certyfikaty.

OCENA PRODUKTU:
-ILOŚĆ -7
-BEZPIECZEŃSTWO- 8
-DODATKOWE ELEMENTY- 8

R

Zalety

-dużą liczba kolorów;
-duża liczba foremek;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-czasem brudzi jasne powierzchnie;

Poszukując dużej powierzchni do zabawy- piasek kinetyczny BeachSand

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Piasek kinetyczny BeachSand 5kg to idealne rozwiązanie, które z pewnością zachwycie nasze dzieci. Dostajemy tutaj pełnowymiarową dmuchaną piaskownicę, tworząca wydzielony plac, gdzie nasze dzieci mogą do woli bawić się piaskiem kinetycznym. Całość została wykonana z wysokiej jakości tworzywa, dzięki czemu możemy mieć pewność, że wytrzyma wiele lat. Sam zestaw został bardzo bogato wyposażony. Znajdziemy tutaj m.in. 12 foremek, pięć narzędzi do obróbki piasku, siedem części do tworzenia postaci, 5kg piasku o różnych kolorach, a także instrukcję w języku polskim. Barwy piasku kinetycznego zostały bardzo dobrze wykonane, dzięki czemu zachwycają swoim wyglądem. Piasek został tak wykonany, że poszczególne ziarenka przyciągają się wzajemnie, zachowując przy tym pełną elastyczność. Produkt jest pakowany w hermetyczne opakowania.

OCENA PRODUKTU:
-ILOŚĆ -9
-BEZPIECZEŃSTWO- 9
-DODATKOWE ELEMENTY- 9

R

Zalety

-dużą liczba kolorów;
-duża liczba foremek;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
-wysoka jakość wykonania
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

Tanie rozwiązania na każdą kieszeń

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

PIASEK KINETYCZNY 4KG Magiczny piasek to idealne rozwiązanie, gdy szukamy przystępnych cenowo rozwiązań. W oferowanym zestawie znajdziemy, aż 4kg kolorowego piasku kinetycznego, który da naszemu dziecku masę zabawy, a z drugiej strony nie pobrudzi naszego domu, czy też mieszkania. Oferowana ilość w zupełności wystarczy do tworzenia dowolnych kształtów o różnych kolorach. Dostępne barwy to: fioletowy, zielony, różowy, żółty, pomarańczowy, niebieski I khaki. Ponadto zestaw został wyposażony w wiele dodatkowych elementów. Mowa tutaj m.in. o 103 plastikowych formach pozwalających na tworzenie wielu zróżnicowanych kształtów, pudełku, basenie wykonanym z wysokiej jakości polimeru, dzięki czemu jest bardzo trwały I bezpieczny oraz pompce do nadmuchiwania powietrza.

OCENA PRODUKTU:
-ILOŚĆ -8
-BEZPIECZEŃSTWO- 7
-DODATKOWE ELEMENTY- 7

R

Zalety

-trwałość;
-jakość wykonania
Q

Wady

-kolory niskiej jakości;
-mała powierzchnia basenu;

Prostota w każdej postaci- model Sand

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Poszukując piasku kinetycznego najwyższej jakości, nie sposób przejść obojętnie wobec rozwiązania jakim jest Model Sand PIASEK KINETYCZNY 2KG. Stykamy się tutaj z zestawem dostępnym w 2024, który korzystnie wpłynie na rozwój wyobraźni naszego dziecka dostarczając mu przy tym wiele frajdy i zabawy. Dzięki temu zestawowi nasze pociechy będą mogły samodzielnie kreować własny, barwny świat. Zestaw został wyposażony w wiele dodatkowych elementów. Mowa tutaj m.in. o 12 foremkach pozwalających na tworzenie zróżnicowanych kształtów, radełkach, dmuchanej piaskownicy, a dodatkowo całość została zamknięta w piękny, estetycznym i przede wszystkim funkcjonalnym opakowaniu. Oferowany piasek kinetyczny posiada certyfikat europejski (CE) oraz spełnia wszystkie normy zgodne z tym rodzajem zabawki (EN 71).

OCENA PRODUKTU:
-ILOŚĆ -7
-BEZPIECZEŃSTWO- 9
-DODATKOWE ELEMENTY- 8

R

Zalety

-funkcjonalność pod katem przechowywania;
-jakość wykonania
Q

Wady

-mała liczba foremek

Dobry piasek kinetyczny – czyli jak wybrać?

Piasek kinetyczny – to słowo, które coraz częściej pojawia się w ramach potencjalnych prezentów dla dzieci. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to znakomite rozwiązanie dające wiele radości. Warto jednak poznać kilka istotnych elementów na jakie warto zwrócić uwagę, W pierwszej kolejności istotne jest określenie rodzaju kolorów. W procesie tworzenia piasku kinetycznego dodanie barwnika nie jest problemem, dlatego tez im więcej kolorów oferuje dany producent, tym większa pewność, że nasze dziecko będzie mogło stworzyć coś wyjątkowego. Musimy jednak być świadomi, że niektóre barwniki mogą pozostawić delikatne ślady w szczególności na jasnych powierzchniach, dlatego też warto zwrócić na to uwagę. Innym aspektem nad jakim należy się skupić są dodatki.

W praktyce każda oferta będzie zawierała w sobie szereg dodatkowych foremek, basenów, grabek, czy też wielu innych rzeczy pozwalających jeszcze bardziej uatrakcyjnić zabawę. Tutaj istotne jest to, by wybrać po pierwsze taka ofertę, która oferuje najwięcej, a po drugie taką, która oferuje produkty najwyższej jakości. Jakby nie patrzeć nie sztuką jest zakupić ponad 100 foremek, skoro każda z nich przyda się tylko raz, bo przy kolejnym użyciu będzie już nieprzydatna lub się popsuje. Ostatnim aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę jest ilość piasku. Tutaj zasada jest prosta – im więcej tym lepiej. Na rynku możemy się spotkać z ilościami od 2 do nawet 5 kg. Pozwalają one tym samym na jeszcze większą zabawę, jak i tworzenie wielu różnych tworów (chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj tutaj: https://www.smyk.com/porady/styl-zycia/jaki-piasek-kinetyczny-wybraa-dla-dziecka).

Zalety i wady piasku kinetycznego – piasek kinetyczny opinie

Piasek kinetyczny jest rozwiązaniem, które pozwoli naszemu dziecku cieszyć się, że zabawy piaskiem nawet w domowych warunkach. W efekcie posiada szereg zalet w tym między innymi to, że jest bardzo bezpieczny nawet pomimo faktu obecności specyficznego polimerów. Tym samym nie musimy się martwić o zdrowie naszych pociech. Z drugiej jednak strony, gdy chcemy wyróżnić wady tego typu produktu to będą one wynikały już z aspekt dodatków jakie oferuje dany producent. W wielu sytuacjach może się okazać, że zakupując piasek kinetyczny producent nie zmieści w opakowaniu żadnych foremek czy innych elementów do zabawy tym samym znacząco ograniczając możliwości korzystania z piasku. Dodatków też istotne jest to, aby zwracać uwagę na obecność specjalnych podstawek/piaskownic na których można się bawić tym samym ograniczające możliwości rozsypania się piasku po pomieszczeniu.

Kilka słów podsumowania – czyli jaki piasek kinetyczny wybrać dla dziecka w 2024?

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej, wraz z kilkoma zaproponowanymi produktami, nie sposób przejść obojętnie wobec oferty jaką jest: Piasek kinetyczny BeachSand 5kg. Dostajemy tutaj aż 5kg piasku kinetycznego w wielu kolorach, tym samym pozwalając na jeszcze większą zabawę. Całość jest wykonana z najwyższa jakości I precyzją, z najlepszych możliwych komponentów, a dodatków jest certyfikowana. W efekcie poszukując dobrego piasku kinetycznego warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki piasek kinetyczny wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by Dagmara

Piasek to fantastyczna zabawa. Każde dziecko powinno go mieć! Zabawa na tysiąc sposobów! Ładnie się przelewa w rękach, nie brudzi dłoni, idzie formować babki. Dodatkowo bardzo łatwo się go sprząta. Moje dzieci potrafią się nim długo bawić.

 by Czesława

Super sprawa do zabawy z maluchem. Używamy dopiero od kilku dni więc nie wiem jak z trwałością, ale na razie jest OK. Pobudza kreatywność dziecka i zmusza do coraz to lepszych pomysłów na wykorzystanie piasku. Moje dzieci są zachwycone piaskiem, że nieraz trudno ich oderwać od zabawy.

 by Bernadeta

Piasek genialny - zabawa gwarantowana i dla małych i dla dużych 🙂 . Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na ten 4 kg. Piasek sam przesypuje się przez ręce. Dziecko bardzo chętnie się nim bawi. Można urozmaicić zabawę dodając foremki.

 by Adelajda

Piasek kinetyczny kupiłam dla dwuletniego wnuka. Bawiliśmy się oboje świetnie, zarówno samochodzikami - małe i duże jak i foremkami. Lepiliśmy kuleczki, zakopywaliśmy samochody, robiliśmy mury i inne budowle. Zabawa przednia, polecam.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online