Wybór plecaka szkolnego to trudne zadanie – w sklepach dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych modeli, spośród których niełatwo wyłonić te, które rzeczywiście są warte uwagi. Plecak szkolny Vans to częsty wybór rodziców jak i dzieci czy młodzieży z wielu powodów, w tym wygody, funkcjonalności i ciekawego stylu. Jak rozsądnie podejść do wyboru szkolnego plecaka?
Często zdarza się, że dzieci noszą w swoich plecakach więcej, niż dorośli w torbach i torebkach. Kręgosłup dziecka jest bardzo plastyczny, a jego właściwa postawa wciąż się kształtuje, przez co jest on podatny na wszelkiego rodzaju skrzywienia i zniekształcenia. Zbyt ciężki, niewygodny plecak, może bardzo negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka. Pierwszym objawem są zwykle uciążliwe bóle kręgosłupa, z którymi trudno sobie poradzić. Co powinien mieć więc wygodny plecak, który można dopasować do ciała dziecka?
Warto zwrócić uwagę na szelki. Powinny być one szerokie, żeby nie wbijały się za bardzo w ramiona, kiedy plecak stanie się cięższy po zapakowaniu. Ważna jest także możliwość regulacji szelek. Powinno skrócić się je na tyle, żeby plecak w żaden sposób nie odstawał od pleców po założeniu.
Bardzo istotną kwestią jest waga plecaka szkolnego. W przypadku małych dzieci, po zapakowaniu rzeczy do plecaka nie może ona przekraczać 10% całej wagi ciała kilkulatka. Plecaki dla nastolatków, ze względu na ich silniejszą budowę ciała, mogą ważyć maksymalnie tyle, co 15% wagi ich ciała. Warto zwrócić uwagę na fakt, że plecak dla kilkuletniego dziecka, które waży dla przykładu 30 kilogramów, może ważyć maksymalnie 3 kilogramy, a przecież to naprawdę niewiele. Pusty plecak powinien być tak lekki, żeby nie czuć jego ciężaru na plecach.
Jaki powinien być praktyczny plecak szkolny?
W bardzo wielu szkołach w ciągu ostatnich lat pojawiły się niewielkie szafki na korytarzach, w których uczniowie mogą zostawiać swoje podręczniki. Takie rozwiązanie sprawia, że ich plecaki są lżejsze – nie od dziś wiadomo, że to właśnie szkolne podręczniki ważą najwięcej. Plecak szkolny dla dziecka, które może zostawić kilka rzeczy w szafce, nie musi być aż tak pojemny jak model, w którym codziennie trzeba będzie przenosić wiele grubych książek. Cenna jest za to duża liczba przegródek i kieszonek, dzięki którym można rozsądnie posegregować wszystkie swoje rzeczy. Taki podział plecaka pozwala także uchronić książki czy zeszyty przed kontaktem z drugim śniadaniem, które w tym wypadku pakuje się do oddzielnej kieszonki.
Większość plecaków marki Vans wyposażona jest w nieprzemakalne dno. Kiedy położy się taki plecak na mokrej powierzchni, co zdarza się niestety dość często, choćby na przystanku autobusowym po deszczu, znajdujące się w nim rzeczy nie będą mieć kontaktu z wilgocią. Plecaki szkolne Vans słyną także z wysokiej jakości materiałów i wykonania, które przekładają się na ich trwałość. Bardzo częstym powodem zmiany plecaka jest jego zawodność, przetarte szelki albo złamana klamerka, przez co nie można już wygodnie z niego korzystać. Takie sytuacje nie mają miejsca, gdy mowa o markowych plecakach Vans, szytych z najwyższą starannością.
Plecaki szkolne Vans i ich niepowtarzalny styl
Plecak szkolny Vans to model rozpoznawalny przez dzieci, młodzież i dorosłych. Rozpoznawalne jest zarówno logo marki, które zwykle umieszczone jest z przodu plecaka w widocznym miejscu, jak i nawet jego kształt, który wyróżnia go spośród propozycji innych producentów. Plecaki szkolne Vans słyną z bardzo szerokiego wyboru kolorów i wzorów. Bardzo wiele z nich znaleźć można w ofercie sklepu CCC – zarówno w salonach stacjonarnych, jak i sprzedaży prowadzonej przez internet. Wśród dostępnych modeli można znaleźć plecaki odpowiednie dla kilkulatka oraz nastolatka, który sam szuka już swojego stylu.
Wybierając plecak szkolny dla dziecka, zawsze warto skonsultować z nim brane pod uwagę modele. To oczywiście rodzice powinni wybrać praktyczny, pojemny, a zarazem lekki i wygodny model, jednak kwestia kolorystyki czy wzoru powinna pozostać w kwestii dziecka. Nikt nie chciałby, żeby inna osoba wybierała, w co ma się ubierać i jak ma wyglądać. Jeśli pozwoli się dziecku na nieco samodzielności w wyborze, z pewnością nabierze ono pewności siebie.
Submit your review | |