Co to jest monitor oddechu oraz do czego może służyć naszemu dziecku? Monitor oddechu jest to urządzenie, które pomoże każdemu rodzicowi monitorować oddech dziecka podczas snu. Urządzenie to powstało aby zapobiegać tak zwanej nagłej śmierci łóżeczkowej. Przeznaczone jest dla dzieci podczas pierwszych 12 miesiącach życia. Dziś doradzimy jaki monitor oddechu wybrać oraz zaprezentujemy nasz monitor oddechu ranking 2018, który pomoże wybrać najlepszy produkt dla Twojej pociechy. Ranking, który przygotowali nasi specjaliści przedstawia 5 najlepszych pozycji. Każda z pozycji prezentowanych w naszym rankingu charakteryzować się będzie dokładnym opisem, zawierającym najważniejsze funkcje urządzenia. Dodatkowo po prezentacji topowych produktów w naszym zestawieniu udzielimy profesjonalnej porady na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego monitora oddechu dla naszego dziecka.

Obraz

Nazwa

Sprawdź Cenę

      

Cena

Sprawdź Cenę

      
BABYSENSE 7

9.8

Średni


 

 
SNUZA HERO MD

9.5

Średni


 

 
ANGELCARE AC-420

9.4

Średni


 
NANNY BM-02

9.4

Średni

BABYSENSE 5

9.4

Średni

Zwycięzca naszego rankingu czyli pozycja numer jeden to BABYSENSE 7 MONITOR ODDECHU.

najlepszy monitor oddechu

Babysense 7 to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych monitorów oddechu, który posiada certyfikat wyrobu medycznego. Ten bezdotykowy monitor to bardzo czułe urządzenie, który przeznaczony jest by wykryć bezdech u noworodków. Sensory zaimplementowane w Babysense 7 pozwalają na obserwacje nawet najmniejszych i najdelikatniejszych ruchów naszego dziecka. Produkt stale monitoruje oddech naszego dziecka i poinformuje nas jeżeli częstotliwość oddechu zwolni do ilości mniejszej niż 10 oddechów na minutę. Alarm jest bardzo głośny a dodatkowe sygnalizacja świetlna zagwarantuje nam, ze na pewno nie przeoczymy niebezpiecznej sytuacji nawet słuchając muzyki. Urządzenie nie emituje promieniowania o częstotliwości radiowej dzięki czemu może bezproblemowo współpracować z innymi produktami takimi jak niania elektroniczna czy kamera. Monitor oddechu Babysense 7 działa za pomocą baterii alkalicznych 1.5 V AA dzięki czemu mamy gwarancje działania uzależnioną od mocy baterii. Alarm poinformuje nas gdy baterie będą zbliżać się do poziomu krytycznego i zalecana będzie wymiana na nowe.

Gwarancja producenta na urządzenie wynosi 2 lata i nie mamy możliwość przedłużenia jej. Cena tego produktu jest dosyć niska a ilość zakupionych sztuk daje nam jasno do zrozumienia, że jest to bardzo popularny i skuteczny produkt w tym przedziale cenowym.

R

Zalety

– cena,
– zasilany bateriami alkalicznymi 1.5 V AA,
– głośny alarm,
– czułe sensory.
Q

Wady

– skomplikowany w obsłudze.

Pozycja numer 2 w naszym rankingu to SNUZA HERO MD czyli przenośny monitor oddechu.

monitor oddechu dla niemowląt ranking

Monitor oddechu Snuza Hero MD to monitor zapewniający bezpieczeństwo Twojemu dziecku w każdych okolicznościach. Monitor ten jest przenośny i bez problemu możemy zabierać go zawsze ze sobą nawet w podróż czy w trakcie wyjścia z dzieckiem np. do sklepu. Urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim brakiem okablowania oraz brakiem płyt sensorycznych. Omawiany monitor oddechu to produkt medyczny. Oznacza to, że spełnia pewne kryteria bezpieczeństwa a jego działanie zostało potwierdzone klinicznie. Urządzenie zasilane jest bateria, producent w zestawie gwarantuje oryginalna baterie, która jest dedykowana dla tego modelu. System powiadomień jest bardzo głośny i bezawaryjny. Urządzenie powiadomi nas w przypadku kiedy oddech dziecka spadnie do 8 lub mniej oddechów na minutę. Bardzo ciekawa i istotną funkcją są wibracje, które automatycznie uruchamiają się w momencie gdy dziecko nie oddycha przez dłużej niż 15 sekund. Gwarancja dostępna od producenta wynosi 2 lata co stanowi bardzo dobrą gwarancję.

Cena SNUZA HERO MD nie odbiega wiele od pozycji numer jeden w naszym rankingu, jest to zdecydowanie droższy produkt jednak oferuje ciekawe funkcje w tej określonej cenie.

R

Zalety

– wibracje w przypadku braku oddechu (funkcja pobudzająca),
– w zestawie otrzymujesz dedykowaną baterię,
– łatwy montaż (wystarczy przypiąć monitor na ubraniu dziecka lub pieluszce).
Q

Wady

– przymusowe przepinanie sprzętu w przypadku zmiany ubranek/ pieluchy.

Pozycja numer 3 ANGELCARE MONITOR ODDECHU+NIANIA AC-420 to 2 w 1.

monitor oddechu ranking 2018

Angelcare AC420 to świetna propozycja dla rodziców, którzy pragną zakupić monitor oddechu oraz elektroniczną nianię w komplecie. Niania otrzymana w zestawie składa się z nadajnika i odbiornika, które działają na przestrzeni 80-100 metrów w pomieszczeniu zamkniętym oraz ok 250 metrów na otwartej przestrzeni. Urządzenie pozwala nam sprawdzać co robi dziecko, czy śpi oraz uspokajać będąc w innym pokoju. Niania dodatkowo posiada funkcje pomiaru temperatury, alarmu dźwiękowego a także może funkcjonować jako delikatna lampka nocna. Monitor oddechu działa gdy dziecko nie wykonuje żadnego ruchu przez więcej niż 20 sekund. Podczas ewentualnego braku oddechu rozbrzmiewa głośny alarm a także wibracje. Do zestawu otrzymujemy płytkę, która umieszczamy pod materacem dziecka aby monitorować jego ruchy oraz oddech. Działanie niani nie wymaga jednoczesnego działania monitora, są to dwa odrębne elementy zestawu. Gwarancja producenta to 12 miesięcy jednak w zależności od sklepu w którym kupujemy można przedłużyć gwarancję do nawet 36 miesięcy.

Cena tego zestawu, który oferuje nianię elektroniczną oraz monitor oddechu nie jest wygórowana. Kwalifikuje się do średniej ceny półkowej i stanowczo warto zainwestować w tak świetnie dobrany zestaw produktów.

R

Zalety

– zestaw monitora oddechu i niani elektronicznej,
– wykrywanie braku ruchu, oddechu,
– dwa zasilacze w zestawie.
Q

Wady

– krótka gwarancja podstawowa.

Przedostatnia pozycja w naszym rankingu to MONITOR ODDECHU NANNY BM-02.

jaki monitor oddechu

Niania BM-02 to nowoczesny, skuteczny i bezawaryjny monitor oddechu, który został dopuszczony do stosowania w różnych instytucjach medycznych. Produkt ten kwalifikuje się jako wybór medyczny klasy II i posiada ważny certyfikat, który tylko potwierdza skuteczność i bezpieczeństwo. Montaż urządzenia jest banalnie prosty i sprowadza się do wsunięcia maty pod materac dziecka. Mata wzmocniona może być pasem, który zapewni stabilność oraz zminimalizuje szanse na fałszywy alarm. Mata jest bardzo delikatna i podatna na nawet najmniejszy ruch dziecka. W przypadku braku oddechu lub zmniejszeniu częstotliwości oddychania do ilości mniejszej niż 8 oddechów na minutę uruchamia się alarm dźwiękowy. Prócz wydajnego i bardzo głośnego alarmu dźwiękowego urządzenie miga dwukolorowo (intensywny kolor czerwony i zielony). Baterie dołączone w zestawie gwarantują 6 miesięcy użytkowania bez ładowania. Do monitora możemy dokupić dodatkowe czujniki, które nie tylko zagwarantują dodatkowe bezpieczeństwo ale również dadzą nam możliwość monitorowania np. drugiego dziecka.

Gwarancja obejmuje 24 miesiące jednak może się różnić w zależności od sklepu, który wybierzemy. Cena tego produktu nie jest najniższa a sporo użytkowników pomimo pozostawienia pozytywnej opinii skarży się na dosyć wysoką cenę. Naszym zdaniem jednak jest to inwestycja warta zachodu i nie jest to wygórowana cena jak na bezpieczeństwo jakie oferuje naszemu dziecku.

R

Zalety

– szybki i łatwy montaż,
– posiada certyfikat,
– długi czas działania na 1 baterii,
– zestaw montażowy dla alarmu.
Q

Wady

– cena.

Ostatni produkt w naszym rankingu to BABYSENSE 5 MONITOR ODDECHU.

monitor oddechu ranking

Monitor oddechu prezentowany na pierwszej pozycji to urządzenie, które zakupione było ponad 600 000 razy co przełożyło się na ochronę takiej samej liczby dzieci na całym świecie. Jest to świetny wynik i tylko pokazuje jakim produktem jest ten monitor oddechu. Babysense 5 działa za pomocą płytek sensorycznych, które wykrywają nawet najmniejsze ruchy oddechowe naszego dziecka. Urządzenie montujemy pod materacem lub dnem łóżka dzięki czemu mają bardzo wysoką skuteczność podczas snu dziecka. Babysense posiada cerfyfikat medyczny, co oznacza, że monitor ten zarejestrowany jest jako produkt medyczny klasy II oraz przeszedł pomyślnie testy kliniczne. Monitor zasilany jest zwykłymi bateriami AA na których działać może ok 6 miesięcy. Urządzenie posiada bardzo głośny system alarmowy, który powiadamia rodzica w razie sytuacji gdy oddech dziecka nie jest wykrywalny przez ok 20 sekund. Alarm powiadamia także w przypadku kiedy oddech naszej śpiącej pociechy zwalnia do mniej niż 10 oddechów na minutę.

Monitor oddechu Babysense 5 objęty jest gwarancją 2 letnia od producenta dzięki czemu bez obaw możemy wymienić sprzęt w przypadku awarii. Babysense 5 monitor oddechu jest to jedna z najtańszych propozycji jakie znajdziecie w naszym zestawieniu na rok 2024.

R

Zalety

– urządzenie na baterie,
– głośny alarm,
– łatwy montaż i obsługa,
– niska cena.
Q

Wady

– brak baterii w zestawie.

Czym dokładnie jest monitor oddechu i jak wygląda?

Monitor oddechu czyli omawiany dziś produkt to małe urządzenie, które w zależności od rodzaju umieszcza się pod materacem lub np. przypina do pieluszki dziecka. Rodzaje monitorów opiszemy dokładnie niżej. Wróćmy do charakterystyki samego urządzenia, monitor oddechu non stop sprawdza czy dziecko oddycha, jak oddycha oraz z jaką częstotliwością. Urządzenie to w zależności od rodzaju posiadać może płyty sensorowe które wykrywają ruch klatki piersiowej. Monitor oddechu w przypadku wykrycia nieprawidłowości (np. brak oddechu lub zmniejszona liczba oddechów na minutę) wywołuje głośny alarm oraz ewentualnie wibracje czy sygnalizację świetlną. Produkty, jakimi są monitory oddechu powstały by zwalczać liczbę śmierci łóżeczkowych (SIDS). Monitory te przeważnie są małe jednak posiadają obszerne maty, które umieszczamy pod materacem dziecka. Samo urządzenie z którego uruchamiany jest alarm jest poręczne i możemy je nosić przy sobie lub zamontować na ścianie w miejscu w którym spędzamy najwięcej swojego czasu.

Jak wybrać idealny monitor oddechu?

Idealny monitor oddechu według naszych specjalistów to monitor taki, który spełnia kryteria potrzebne do przyznania tytułu wyrobu medycznego. Posiadanie certyfikatów nie tylko gwarantuje dobry wyrób ale także bezpieczeństwo w użytkowaniu i wysoką skuteczność działania. Podczas wyboru monitora oddechu warto mieć na uwadze preferowany rodzaj monitora. Dla rodziców, którzy często podróżują z dzieckiem wskazane będzie posiadanie monitora pieluszkowego czyli przenośnego. Dla rodziców preferujących spędzanie czasu w domu zalecany będzie monitor płytkowy który jest mniej mobilny i większy.
Ważnym aspektem jest gwarancja. Ta, w zależności od producenta, może wynosić od 12 miesięcy do 36 miesięcy.

Warto wiedzieć czy gwarancja oferuje wymianę sprzętu na nowy czy tylko naprawę bez otrzymania dodatkowego zabezpieczenia na czas serwisu. Warto mieć uwagę na cenę produktu zarówno nowego jak i w przypadku używanego. Jeżeli planujemy zakupić używany monitor warto potwierdzić skuteczność działania i jego stan u producenta korzystając z gwarancji. Monitor oddechu opinie to bardzo istotny czynnik, który wypada także brać pod uwagę. Przy wybraniu idealnego monitora oddechu warto posiłkować się opiniami na forach lub w sklepach internetowych od zweryfikowanych kupujących.

Monitor płytkowy a monitor przenośny (pieluszkowy)

Dwa najpopularniejsze rodzaje monitorów oddechowych to monitor oddechowy płytkowy oraz monitor oddechowy przenośny. Każdy z wymienionych rodzajów różni się od siebie przede wszystkim montażem ale także mobilnością, cena i funkcjonalnością. Zacznijmy od zaznajomienia się z monitorem oddechowym płytkowym, czyli monitorem, który stanowczo jest większy oraz mniej mobilny. Preferowany do użytku dla dziecka, które sypia w jednym łóżeczku by uniknąć przenoszenia sprzętu i ponowne podłączanie maty i innych elementów monitora. Montaż takiego monitora oddechu sprowadzą się przeważnie do umieszczenia cienkiej, bardzo delikatnej a zarazem czułej na dotyk maty pod materac dziecka. Mata przeważnie połączona jest z baza informacyjną kablem, który przesyła informacje o ruchu dziecka w łóżeczku a w razie wyczucia zmiany liczby oddechów na minutę lub braku ruchu wywołuje głośny alarm. Monitory płytkowe z reguły są delikatnie droższe od tych przenośnych.

Monitor przenośny, pieluszkowy to monitor oddechu, który jest mniejszy i bardziej mobilny. Dosyć wyraźnym minusem jest montowanie monitora na nowo w przypadku np. zmiany pieluszki. Urządzenie to statystycznie też częściej podnosi alarm bez powodu co może stanowczo podnieść poziom stresu dziecka oraz naszego. Monitor pieluszkowy skierowany jest przede wszystkim dla rodziców lubiących podróże, usypianie dzieci w różnych miejscach i okolicznościach. Monitor ten dokładnie jak w przypadku monitora płytkowego posiada możliwość wibracji oraz alarmu. Alarm uruchamia się w przypadku braku ruchu po ok 15 – 20 sekundach. Urządzenia, które posiadają funkcje wibracji mogą być bardzo przydatne i pobudzić nasze dziecko do ruchu, oddychania.

Gwarancja

Gwarancja, czyli dosyć istotna sprawa w przypadku każdego zakupu w przypadku sprzętu elektronicznego. Gwarancja przeważnie wynosi od 12 miesięcy do nawet 36 miesięcy. Warto szukać oferty, która będzie spełniać nie tylko nasze preferencje ale także będzie posiadać długą gwarancję. Najlepiej jakby gwarancja była door to door, która jest jednak rzadkością. Jest to wielkie udogodnienie dla zapracowanych rodziców, ponieważ firma w przypadku otrzymania zgłoszenia o awarii przysyła kuriera na wskazany adres i oferuje odebranie produktu a także przywiezienie naprawionego modelu lub nowego. Podczas zakupu warto dopytać czy podczas okresu naprawy otrzymamy urządzenie zastępcze, które będzie pilnować oddechu naszego malucha.

Cena

Cena dla niektórych rodziców może mieć ogromne znaczenie. Dobrą wiadomością jest, że ceny monitorów oddechu w 2024 w naszym rankingu są zróżnicowane. W rankingu przedstawiliśmy kilka monitorów tańszych oraz droższych przez co każdy rodzic znajdzie sprzęt idealny na swoja kieszeń. Pamiętaj, ze taki zakup może uchronić Twoje dziecko przed śmiercią łóżeczkową przez co wydanie kilkuset złotych nie powinno stanowić problemu. Monitory oddechu zawsze używane są w szpitalach noworodków dlatego warto dopłacić za urządzenie takie, które posiada certyfikat wyrobu medycznego.

Podsumowanie

To już wszystko co przygotowaliśmy w artykule opisującym monitor oddechu dla niemowlaków ranking 2024. Ranking ten przedstawił najbardziej profesjonalny sprzęt wyselekcjonowany z największą dbałością o szczegóły przez nasz zespół specjalistów. Monitory te zaprezentowaliśmy w formie rankingu, który zawiera 5 pozycji, które według nas spełniają podstawowe funkcje urządzenia, posiadają certyfikaty oraz dostępne są w przystępnej cenie. Zapoznaliśmy też każdego rodzica z najważniejszymi informacjami dotyczącymi poszczególnych rodzajów monitora oddechu oraz z tym na co zwrócić uwagę podczas zakupu naszego urządzenia.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking najlepszych monitorów oddechu
Average rating:  
 22 reviews
 by geens

My kupiliśmy monitor Babysense. Główna zaleta to mój spokój o dziecko bo z taką myślą zakup był planowany. Jak na chwile obecną- tydzień użytkowania jestem bardzo zadowolona. Łatwa instalacja, czytelny wyświetlacz i głośny sygnał alarmujący to coś czego oczekiwałam. Polecam

 by Violett

Dodatkowe urządzenie do pomiaru oddechu dziecka bardzo się przydaje, to też coraz częściej po takie urządzenia sięgamy. Ale jak wybrać ten jedyny najlepszy? Bardzo pomocny jest taki ranking w którym znajdziemy wszelkie wady i zalety takiego urządzenia.

 by Muncia

Jako młoda matka chciałam mieć kontrolę nad dzieckiem dlatego też zakupiłam taki monitor oddechów. Jest to urządzenie rewelacyjnie świetnie się sprawdzające. Dzięki temu wiem że moje dziecko śpi spokojnie i jest bezpieczne. A taki ranking monitorów bardzo pomógł mi w wyborze najlepszego takiego sprzętu

 by Alex

Fantastyczne urządzenie, które jest naprawdę niezbędne dla rodziców. Kiedyś nie było takich możliwości, ale teraz co innego. Można być spokojnym o dziecko i cały czas mieć pod kontrolą co się z nim dzieje. Nie wyobrażam sobie, żeby nie korzystać z takiego monitora 🙂

 by sun

Taki monitor oddechu to bardzo fajne rozwiązanie zwłaszcza dla mamy zapracowanej i takiej która lubi mieć swoje dzieciątko cały czas na oku. Dlatego też fajny taki ranking

 by Margo

Bardzo fajna i przydatna rzecz taki monitor oddechu. Zwłaszcza gdy zostajemy rodzicami po raz pierwszy. My kupiliśmy BABYSENSE 5 i jest niezastąpiony. Dzięki niemu jestem spokojniejsza gdyż synka widzę cały czas

 by Zimowa

Ja rodziłam dziecko kilkanaście lat temu i nie było takich wynalazków dlatego bardzo często spało się przy łóżeczku dziecka. Dlatego gdy dowiedziałam się, że zostanę babcią to zdecydowanie zakupię taki monitor oddechu by córka nie musiała czuwać. A dzięki temu rankingowi wiem no co zwracać uwagę przy zakupie

 by Boschik

Coraz więcej słyszy się o śmierci łóżeczkowej dlatego też powstaje coraz więcej monitorów oddechu. I jak tu wybrać taki najlepszy i sprawdzony. Dlatego też fajnie jest zagłębić się w ten ranking bo będziemy wiedzieli na co zwrócić uwagę a na co nie

 by Dudek

Bezpieczeństwo dziecka jest bardzo ważne także podczas snu. Dlatego też coraz częściej nieodzownym elementem wyposażenia pokoju dziecka staje się taki monitor oddechu. Myślicie, że faktycznie warto w tego typu sprzęt zainwestować?

 by Oksana

Bardzo ciekawy ten ranking takich monitorów oddechu, gdyż aktualnie rozglądam się za kupnem takiego ale jakoś nie wiedziałam na co powinno się zwrócić uwagę. A tak już wszystko wiem

 by Eliza

Bardzo się cieszę, że są dostępne takie urządzenia na rynku i nawet można sobie wybrać odpowiednie według własnych wymagań. Jeśli chodzi o cenę, to w tym przypadku nie miała ona dla mnie znaczenia, bo najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo dziecka. Wszyscy rodzice powinni je zapewnić swoim maluchom.

 by sara

Monitor oddechu jest bardzo ważny, dlatego też uważam że każda mam powinna go mieć. Ja też planuję zakup takiego monitora, i myślę że ten ranking własnie mi pomógł w wyborze, bo nie ukrywam że było ciężko .

 by Emilly

Monitor oddechu był pierwszą rzeczą, którą kupiłam w ciąży. Mój syn ma 3 lata i nadal ma go pod materacem. Po przeczytaniu artykułu widzę, że ta branża się stale rozwija. Polecę ten ranking koleżance w ciąży.

 by Anonymous

Moja siostra ma monitor oddechu BABYSENSE jest bardzo zadowolona, jest pewna że ma pełną kontrolę, wtedy gdy dziecko śpi a ona jest w kuchni. Wiadomo każda mama szuka dobrego monitoru, a to bardzo ważne by wybrac dobry.

 by polcia15

Ja właśnie szukam monitoru oddechu, niedługo będę rodzić i własnie zastanawiałam się jaki kupić, ale mam nadzieje że dzięki temu rankingowi uda mi się kupić dobry monitor, decyzje pomoże mi podjąc oczywiście moja mama ?

 by Mączek

Tyle teraz słyszy się na temat śmierci łóżeczkowej dlatego też postanowiłam kupić taki monitor oddechów. Ale tyle ich jest, że już sama nie wiem jaki wybrać. Poprosiłam o pomoc kolegę i on pokazał mi ten właśnie ranking.

 by klamra

Czy macie także taki monitor oddechów w pokoju dziecka? Bo zastanawiam się nad tym czy w ogóle warto takie urządzenie zakupić. A jak tak to jaki model jest najlepszym rozwiązaniem? I tak się zastanawiam czy ranking jest pomocny?

 by Marianna

Nawet nie sądziłam, że jest tak duży wybór tych monitorów oddechu. Dlatego też ciężko jest się zdecydować, ale dzięki temu rankingowi wiem na co powinnam zwrócić uwagę i jakie są najlepsze. Taki monitor oddechu pozwoli nam kontrolować śpiące dziecko nie będąc ciągle przy nim

 by Nina

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest bardzo ważne i zastanawiam się nad tym czy taki monitor oddechu może się nam przydać. Ale jakiego wyboru dokonać skoro jest tak duży ich wybór? A Wy jak dokonywaliście takiego wyboru?

 by Maryla

Monitor oddechu to w ostatnim czasie dość popularny dodatek do pokoju dziecięcego. Więc i ja chcąc kupić takie urządzenie szukałam najlepszej jakości. I tak trafiłam na ten ranking dzięki któremu wybór okazał się dużo prostszy niż przypuszczałam.

 by nataliii

Nasza niania ma dużo takich dodatkowych funkcji. Już lepiej wziąć jedno we wszystkim, za dużo tego też nie może stać, mało to wygodne. My mieliśmy TrueLifa nianię, dobrze czujniki się spisywały. Teraz nianię oddałam siostrze, bo im się przyda za jakiś czas :)))

 by Gośka

Kupiliśmy taki monitor BABYSENSE 7 i muszę powiedzieć, że sprawdza się wyśmienicie. Dzięki niemu mam kontrolę nad snem mojej małej córeczki. Uważam, że fajnie jest mieć tego typu sprzęt, gdyż tyle się słyszy o śmierci łóżeczkowej a dzięki takiemu monitorowi wiem jak moje dziecko śpi. Poza tym jest to bardzo dobrej jakości sprzęt i bardzo czuły

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online