Kiedy niemowlę kończy 17 tydzień życia można jego dietę opartą na mleku mamy czy też mleku dla niemowląt zacząć uzupełniać o kolejne produkty. Można skorzystać z tych gotowych albo gotować samodzielnie. Nie należy też zapomnieć o zakupie zestawu do karmienia. Co powinien zawierać i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jak należy o niego dbać – myć w zmywarce czy zlewozmywaku? Czy sterylizator do butelek jest niezbędny?

Co powinien zawierać zestaw do karmienia dla niemowląt i jak o niego dbać?

Zestaw do karmienia wykonany z silikonu spożywczego z certyfikatami FDA i CPC może być dobrym wyborem. W skład takiego zestawu może wchodzić silikonowy śliniaczek ze specjalną kieszonką, w którą wpadać będą resztki jedzenia, aby ograniczyć brudzenie się malucha, krzesełka do karmienia i podłogi w czasie podawania posiłku dziecku. Oprócz śliniaczka w zestawie powinien znaleźć się talerzyk, łyżka do karmienia, mały kubek, widelec i zestaw miseczek. Oczywiście jeśli chodzi o kubeczek to najlepiej sprawdza się model wyposażony w dwa ucha do wygodnego trzymania oraz pokrywkę i wygodną silikonową słomkę. Taki produkt jest rekomendowany przez logopedów. Możecie też poznać ranking kubków niekapków i wybrać najlepszy dla dziecka. Istotne znaczenie ma odpowiednie mycie zestawu do karmienia dla niemowląt. Silikon spożywczy ma tę zaletę, że można go myć także w zmywarce. Jednak mycie ręczne także się sprawdzi. Myjąc zestaw do karmienia dla niemowląt w zlewozmywaku możesz też kontrolować jego stan i szybciej zauważyć ewentualne uszkodzenia, które sprawiają, że musisz sięgnąć po nowy. Zestaw można umyć pod bieżącą wodą, stosując zwykły płyn do mycia naczyń. Do mycia akcesoriów dziecięcych z bezpiecznego tworzywa sztucznego czy silikonu nie należy używać silnych detergentów.

Czy zakup sterylizatora do butelek jest niezbędny? Jak przeprowadzać sterylizację?

Sterylizacji należy poddawać butelki i smoczki do pierwszego roku życia dziecka. Oczywiście większość produktów przeznaczonych jest do mycia w zmywarce, a ostatni z programów to często wyparzanie. Jednak koniecznie trzeba sprawdzić czy zmywarka wyposażona jest w taki program, gdyż jeśli nie wytwarza temperatury 90 stopni, pozbywanie się bakterii nie będzie skuteczne. Można jednak również wyparzać butelki, myjąc je w zlewozmywaku. Jednak trzeba pamiętać, że nie wystarczy polewać je wrzątkiem. Zlewozmywaki z konglomeratu czy stali są odporne na wysoką temperaturę, jednak wyparzając naczynia w ten sposób nie można dotrzeć w każde miejsce i zrobić tego dokładnie. Należy umieścić w zlewozmywaku naczynie z wrzącą wodą i do niej włożyć butelki i smoczki na około 5 minut. Warto inwestować w wysokiej jakości zlewozmywaki kuchenne dwukomorowe, bo w drugiej komorze można suszyć wysterylizowane akcesoria, które błyskawicznie schną. Jaki zlewozmywak wybrać mając małe dziecko? Ze stalowego czy kompozytowego łatwo usuniesz florę bakteryjną i brud. Głęboka komora zapewni bezpieczeństwo podczas wyparzania butelek i smoczków. Jeżeli chodzi o sterylizację dziecięcych akcesoriów, to możesz skorzystać także ze sterylizatorów parowych czy też mikrofalowych, jednak jest to kolejny wydatek, a zwykła sterylizacja w naczyniu umieszczonym w czystym zlewozmywaku świetnie się sprawdza. Gdy jesteś w podróży możesz z kolei skorzystać ze specjalnych tabletek do sterylizacji, które rozpuszczają się nawet w zimnej wodzie, a do powstałego roztworu wystarczy włożyć akcesoria do karmienia na 15-30 minut w zależności od rekomendacji producenta. Zawsze zwracaj uwagę na certyfikaty jakości i bezpieczeństwa czy rekomendacje Instytutu Matki i Dziecka.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online