Szukacie sprawdzonego fotelika dziecięcego? Sprawdźcie nasz ranking fotelików samochodowych 9-25!

Wybór odpowiedniego zabezpieczenia dla naszego dziecka podczas transportu jest bardzo ważna. Dzięki dobrze dobranemu fotelikowi nie musimy martwić się o wygodę naszego dziecka czy o funkcjonalność. Co ważniejsze, najnowocześniejsze oferty przygotowane przez renomowanych producentów oferują nam bezpieczeństwo z każdej strony i w każdej sytuacji. Testy rankingu fotelików samochodowych 9-25 przeprowadzone przez osoby specjalizujące się w bezpieczeństwie w transporcie potwierdzają niesamowite wyniki, jakie przedstawione produkty uzyskały. Jeśli zatem zastanawiacie się jakie są najlepsze foteliki samochodowe 9-25 kilogramów, zachęcamy was do przeczytania poniższego artykułu! Pozwoli on wam na poznanie zwycięzcy oraz interesujących alternatyw. Dogłębnie przeanalizujecie każdy aspekt zasugerowanych fotelików oraz dowiecie się czego tak naprawdę można oczekiwać od fotelików przygotowanych dla dzieci w kategorii wagowej od dziewięciu do dwudziestu pięciu kilogramów. Oprócz najciekawszych produktów, przygotowaliśmy dla was również podsumowanie na co zwrócić uwagę, abyście sami mogli ocenić i znaleźć fotelik spełniający wasze oczekiwania.

Ranking fotelików samochodowych 9-25 kg otwiera nasz numer jeden, czyli FOTELIK SAMOCHODOWY MAXI-COSI MOBI XP 9-25 KG

ranking fotelików samochodowych 9-25

Maxi-Cosi to producent specjalizujący się w produkcji urządzeń dla dzieci. Mamy tu na myśli wózki wielofunkcyjne, małe i kompaktowe spacerówki, ale również inne urządzenia, takie jak właśnie foteliki samochodowe. Model Mobi XP 9-25 KG to bardzo ciekawa oferta, która przykuje uwagę każdego rodzica dbającego o bezpieczeństwo swojego malucha w podróży. Oferowany fotelik mocowany jest tyłem do kierunku jazdy. Przystosowany on został do długich i komfortowych podróży. O bezpieczeństwo naszego dziecka dbają elementy zabezpieczające głowę i kręgi szyjne. Nie zapomnijmy również o systemie ochrony bocznej. Co więcej, znajdziemy tutaj boczne zaczepy, które pomogą w usadzaniu i wyjmowaniu dziecka z fotelika. Nie zapomnijmy o dodatkowych funkcjach, jak na przykład czterostopniowa regulacja pochylenia oraz przyjemnym w dotyku materiale. Tapicerka jest watowana i oferuje ona specjalną wkładkę nad głowę. Wielu użytkowników poleca ten produkt z jeszcze jednego powodu – jest on niezwykle łatwy w montażu

Problemem może być cena – na fotelik ten przyjdzie nam wydać nieco więcej niż w przypadku niżej przedstawionych ofert.

R

Zalety

– Bezpieczny,
– Komfortowy nawet podczas długich podróży,
– Łatwy w montażu,
– Funkcjonalny.
Q

Wady

– Drogi.

Jeżeli nie poprzednie produkty, to może fotelik Joie Stages.

najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg

Joie stages pochwalić się może dosyć zaawansowaną funkcjonalnością oraz podwyższonym bezpieczeństwem. Ten fotelik samochodowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka dla dziecka transportu do nawet siódmego roku życia. Atrakcyjny wygląd, bogate wyposażenie, wiele funkcji – to jedynie kilka z wielu zalet, jakimi fotelik ten może się pochwalić.
Joie Stages został przygotowany z myślą nie tylko o cięższych dzieciach, ale również o noworodkach. Z tego powodu jest to idealne rozwiązanie dla zarówno dzieci w kategorii wagowej 9-25, ale również w 0-25. Możliwe jest to dzięki ustawieniu dziecka przodem lub tyłem do kierunku jazdy.
Model ten charakteryzuje się grupą 0+/1/2 oraz możliwością ustawienia w czterech różnych płaszczyznach. Do wyboru mamy jedną opcję w przypadku ustawienia fotelika tyłem do kierunku jazdy oraz trzy dla ustawienia fotelika przodem. Oprócz tego znajdziemy tutaj również boczki chroniące, tak zwany system Side Impact Security.
Jeżeli mowa o zabezpieczeniach, to warto zwrócić uwagę na skorupę zewnętrzną fotelika, schowek na pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, a nawet wkładki dla niemowlaka z zagłówkiem, poprawiające bezpieczeństwo oraz komfort najmniejszych.

R

Zalety

– Bardzo wysoka funkcjonalność;
– Możliwość przewożenia dzieci w grupie wagowe 0-25;
– Montaż przodem i tyłem do kierunku jazdy;
– Bardzo bogate wyposażenie.

Q

Wady

– Ponadprzeciętna cena;
– Brak możliwości wymontowania i wyprania tkaniny.

A może tym razem Caretero Combo? Sprawdź świetną alternatywę!

najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg

Jeżeli zastanawiamy się nad bardzo dobra alternatywą dotychczas zaprezentowanych modeli, warto sprawdzić caretero combo – jeden z nowszych modeli firmy Caretero. Jest to fotelik, który znaleźć możemy w przedziale wagowym od 9 do 25 kilogramów, jednakże wartym odnotowania faktem jest to, że producenci chwalą swój fotelik za uniwersalność i możliwość ułożenia w nim dziecka ważącego mniej niż 9 kilogramów – nawet niemowlaka!
Taką możliwość gwarantuje regulacja nachylenia oparcia w czterech stopniach, regulacja nagłówka, oraz oczywiście wkładka redukcyjna przygotowana z myślą o niemowlętach. Niezwykle ważnym elementem tego fotelika jest również możliwość ustawienia go tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Opcja ta podzielona jest również na kategorię wagową.
Dodatkowym komfortem w przypadku korzystania z fotelika są zabezpieczenia na pięciopunktowym pasie bezpieczeństwa, które redukują szansę powstania przetarć podczas wkładania dziecka do fotelika lub gdy dziecko zacznie się wiercić.
Kolejną zaletą będzie z pewnością wyjmowana tapicerka oraz przestronne siedzisko, podnoszące funkcjonalność urządzenia. Kolejną, niezwykle istotną rzeczą jest cena fotelika, dzięki czemu jest to jedna z najlepszych budżetowych opcji na rynku.

R

Zalety

– Bardzo tani;
– Uniwersalny – dla wielu kategorii wagowych;
– Funkcjonalny, wiele możliwości regulacyjnych.

Q

Wady

– Oprócz pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa, brak dodatkowych zabezpieczeń.

Jeżeli szukacie alternatywy, dobry fotelik samochodowy 9-25 kg oferuje również firma Caretero – FOTELIK SAMOCHODOWY CARETERO IBIZA 9-25 KG

ranking fotelików samochodowych 9-25 testy

W tym modelu mamy do czynienia z montażem przodem do kierunku jazdy. Niektórzy twierdzą, że jest to mniej bezpieczna opcja. Jednakże, nie oznacza to, że fotelik ten w jakimś stopniu prezentuje gorsze zabezpieczenia. Fotelik ten przeszedł testy bezpieczeństwa i otrzymał europejską homologację ECE R44/04. Jest to bardzo ważne, gdyż niektóre foteliki sprzedawane na polskim rynku nie są w stanie zdobyć tej licencji. Tak jak w przypadku zwycięzcy naszego rankingu, mamy tutaj do dyspozycji wielofunkcyjny fotelik, gdzie możliwe jest ustawienie aż pięciu różnych pozycji. Dlaczego jeszcze produkt ten znalazł swoje miejsce w rankingu fotelików samochodowych 9-25 kilogramów? Warto wspomnieć o podniesionym poziomie komfortu dzięki zastosowaniu specjalnych nakładek na pasy, wkładkę pod głowę, czy regulacji pasów naramiennych. Nie tylko poprawiają wygodę podczas podróży, ale również ułatwiają zapinanie dziecka w foteliku i pozwalają nam na wygodne i bezproblemowe dostosowanie pozycji dla naszego malucha.

Cenowo jest to jeden z najtańszych produktów w zestawieniu, więc to kolejna zaleta.

R

Zalety

– Bardzo tani,
– Bardzo dużo możliwości regulacyjnych,
– Nowoczesne wzory,
– Bardzo komfortowy.
Q

Wady

– Brak osłon bocznych,
– Brak testów ADAC.

Jakie są inne dobre foteliki do samochodowu 9-25? Sprawdź FOTELIK SAMOCHODOWY COLETTO SANTINO 9-25 KG!

ranking fotelików samochodowych 9-25 kg

Santino Coletto to kolejny fotelik charakteryzujący się interesującym designem oraz funkcjami poprawiające komfort. Podobnie jak poprzednik, montowany jest on przodem do kierunku jazdy przy użyciu pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa. Znajdziemy tutaj również osłony boczne. Co więcej, ochraniacze wbudowane w pasy dodatkowo poprawiają bezpieczeństwo, co nie uszło uwadze podczas testów. Dzięki temu wraz z fotelikiem otrzymujemy certyfikat bezpieczeństwa. Podnosi on wiarygodność tego modelu, co zdecydowanie wpłynie na wybór wielu użytkowników. Oprócz bezpieczeństwa, wiele osób uważa, że jest to najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg dzięki kolorystyce. Otrzymujemy tutaj kilka wzorów – każdy z nich charakteryzuje się sportowymi elementami, co zdecydowanie spodoba się starszym użytkownikom fotelika. Warto jednak pamiętać, że jest to również pozycja z komfortowymi aspektami. Funkcje takie jak regulacja wysokości pasów, odchylenie fotelika w pięciu różnych pozycjach (do pozycji półleżącej) i wiele innych gadżetów ułatwiających rodzicom montaż produktu i umiejscowienie w nim dziecka.

Cenowo jest on delikatnie droższy od numeru drugiego, lecz wciąż o wiele tańszy niż zwycięzca tego rankingu.

R

Zalety

– Certyfikat bezpieczeństwa,
– Interesująca kolorystyka,
– Łatwy w czyszczeniu.
Q

Wady

– Materiały niższej klasy.

Czwartym produktem jest FOTELIK SAMOCHODOWY AVIONAUT GLIDER ROYAL 9-25 KG

dobry fotelik samochodowy 9-25 kg

Kolejny raz otrzymujemy fotelik, który montowany jest przodem do kierunku jazdy. Zastosowano tutaj standardowe pasy, które znamy z innych sugestii. Rozwiązanie wykorzystujące pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa gwarantuje nam, że dziecko nie zsunie się podczas jazdy. Nawet w przypadku malucha, który jest bardzo aktywny, nie musimy martwić się o to, że zmieni pozycje na nieodpowiednią. Oprócz tego, Avionaut Glider Royal to produkt, który może pochwalić się wykorzystaniem systemu ISOFIX oraz certyfikatem bezpieczeństwa PIMOT. Jest to obok ADAC jeden z najważniejszych certyfikatów, który gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo, zarówno z przodu, tyłu, czy z boku. Ciekawą zaletą tego fotelika jest wykorzystanie materiału pozwalającego na cyrkulację powietrza i wymianę termiczną. Dzięki temu tkanina wykorzystana w tym modelu świetnie sprawdza się podczas długich podróży, a do tego łatwą ją wyczyścić. Nie trzyma również przykrych zapachów, co również jest ważnym elementem w przypadku urządzeń wykorzystywanych przez małe dzieci.

Cenowo jednak bliżej mu fotelikowi z pierwszego miejsca, co czyni go dosyć kosztownym wyborem.

R

Zalety

– Bezpieczny,
– Komfortowy, nawet podczas długich podróży,
– Termiczna tkanina i obicia fotelika.
Q

Wady

– Dosyć wysoka cena.

Kolejnym fotelikiem, który znalazł swoje miejsce w rankingu fotelików samochodowych 9-25 to FOTELIK SAMOCHODOWY AXKID MINIKID 9-25 KG

ranking fotelików samochodowych 9-25 kilogramów

Nie jest to jednak wybór da każdego, gdyż kosztuje on dwukrotnie więcej niż drugi najdroższy produkt na tej liście. Co jednak w tej cenie otrzymujemy? Razem z ceną widzimy skok w jakości. I tak możemy spodziewać się komfortowego, szerszego niż zazwyczaj siedziska. Oprócz tego, fotelik ten został przystosowany zarówno do wygodnego i bezproblemowego użytku przez dziecko, jak i przez rodzica. Dlaczego? Łatwy montaż gwarantowany jest intuicyjnym układem mechanizmów regulujących, które znajdują się w przystępnym miejscu dla rodzica i są ukryte przed dzieckiem. Warto jednak wspomnieć o najważniejszym aspekcie tego fotelika. Ochrona AXKIND MINIKID to nie tylko norma ECE R44/04 ale również inne testy. Najważniejszym z nich jest rygorystyczny certyfikat za pozytywne ukończenie tak zwanego TEST PLUS. Ochraniacze pasów barkowych, napinacz dodatkowych pasów mocujących, a nawet specjalny zagłówek, który automatycznie dopasowuje się do wielkości dziecka. To wszystko razem z kilkustopniową regulacją oparcia gwarantuje nam najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg.

R

Zalety

– Najbezpieczniejszy na rynku – wiele certyfikatów i norm bezpieczeństwa,
– Możliwość prania, wygodny w utrzymaniu czystości,
– Jedna z najlepszych ochron przed uderzeniami bocznymi,
– Wielostopniowa regulacja oraz automatyczne dopasowanie zagłówka do dziecka.
Q

Wady

– Bardzo drogi.

Ostatnim, ale nie najgorszym produktem oferowanym w tym zestawieniu jest FOTELIK SAMOCHODOWY COTO BABY STRADA CZARNY 9-25 KG

najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg

Tak jak wyżej wymienione foteliki, tak i ten gwarantuje przystosowanie do dwóch grup wiekowych – 9-18 oraz 15-25 kilogramów, co czyni go świetną ofertą jeśli chodzi o bezpieczne foteliki do samochodowu 9-25. Tak jak powyższe foteliki, oferuje on pięciostopniową regulację nachylenia. Zróżnicowane kąty pozwolą naszemu dziecku komfortowo przebyć nawet dłuższe odległości bez martwienia się o komfort. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zastosowano tutaj dodatkowy zagłówek, który poprawia stabilizację naszego malucha. Co więcej, producenci zastosowali tutaj dodatkową prowadnicę na miednicę. Poprawia ona ochronę naszego dziecka. Niestety, nie znajdziemy tutaj oficjalnych certyfikatów, gdyż te modele fotelików nie były sprawdzane w testach zderzeniowych. Warto zwrócić jeszcze uwagę na inne atrakcyjne aspekty. Fotelik jest łatwy w czyszczeniu. Dodatkowo, waży on jedynie 7 kilogramów, co czyni go świetnym wyborem przy wielokrotnym wyciąganiu i wkładaniu fotelika. Razem z zapięciami, montaż i demontaż tego transportera samochodowego jest bardzo łatwe i bezproblemowe.

Cenowo jest to najatrakcyjniejsza oferta. Jest trzykrotnie tańsza niż zwycięzca naszego rankingu.

R

Zalety

– Bardzo tani,
– Wygodny,
– Lekki i łatwy w montażu/demontażu.
Q

Wady

– Brak oficjalnych certyfikatów bezpieczeństwa.

Kolejną alternatywą może być model britax max-way.

najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg

Britax max-way jest dosyć drogim fotelikiem, co może niejednego użytkownika odwieść od zakupu. Nie oznacza to jednak, że cena jest bez pokrycia. Omawiany model został bardzo bogato wyposażony oraz może pochwalić się funkcjami, jakie trudno będzie nam znaleźć w innych, konkurencyjnych modelach.
Interesująco, fotelik można zamontować jedynie tyłem do kierunku jazdy. Jeśli chodzi o możliwości regulacyjne, to charakterystyczną cechą dla tego modelu jest możliwość regulacji pozycji spoczynkowej. Produkt ten został tak zaprojektowany, że podczas regulacji nie zakłócamy snu naszego dziecka.
Oprócz tego, warto również wspomnieć o głębokich i miękko wyścielanych ścianach bocznych. Gwarantują one nie tylko dodatkową ochronę, lecz również podnoszą komfort. Ponadto znajdziemy tutaj wiele innych dodatków poprawiających komfort jak na przykład poduszka chroniąca krocze, miękkie obicia, wkładki naramienne.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to oprócz wyżej opisanych boczków, znajdziemy tutaj podpórkę podnoszącą stabilność, pasy mocujące, które oferują dodatkowe punkty do mocowania, gumowe uchwyty oraz oczywiście pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Sam w sobie fotelik został zaprojektowany tak, że można go zamontować w samochodzie z trzypunktowym oraz dwupunktowym pasem bezpieczeństwa (czyli również na miejscu środkowym!)

R

Zalety

– Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;
– Wiele funkcji poprawiających komfort;
– Dużo zabezpieczeń;
– Możliwości regulacyjne.

Q

Wady

– Wysoka cena;
– Możliwość montażu jedynie tyłem do kierunku jazdy.

Inną opcją wartą wzięcia pod uwagę będzie Caretero Sport Turbo.

najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg

Opisywany fotelik może pochwalić się w miarę niską ceną jak na kategorię fotelików 9-25. Caretero sport turbo to bardzo interesujący fotelik oferujący podstawowe zabezpieczenia oraz funkcjonalność na wysokim poziomie. Wzornictwo fotelika z pewnością zasługuje na wyróżnienie.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo fotelika, to znajdziemy tutaj zabezpieczenie w formie pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa. Oprócz tego, producenci z firmy Caretero zdecydowali się obłożyć pasy specjalnymi nakładkami, dzięki czemu ochronimy skórę naszego dziecka.
Ponadto, opisywany fotelik został wyposażony również w pikowaną tapicerkę, co jest równoznaczne z podniesieniem komfortu jeszcze bardziej. Innymi elementami podnoszącymi komfort fotelika są regulacje nachylenia oraz dodatkowo zagłówek. Niestety, nie jest on regulowany, co może dla niektórych być problematyczne.
Fotelik ten pochwalić się może niską ceną, co z pewnością zaliczyć możemy jako kolejną zaletę. Jednakże, nie znajdziemy tutaj zaawansowanego systemu bezpieczeństwa, lecz podstawowe funkcje zabezpieczające nasze dziecko. Oprócz tego, wadą może być również montowanie fotelika. Dostępny jest jedynie montaż przodem do kierunku jazdy, co w przypadku niektórych użytkowników może być problematyczne, gdyż oczekiwana jest możliwość zamontowania fotelika tyłem.

R

Zalety

– Nowoczesne wzornictwo;
– Pikowana, komfortowa tapicerka;
– Niska cena.

Q

Wady

– Brak zaawansowanych regulacji.

Atrakcyjną ofertą jest również fotelik Coneco Zenith.

najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg

Jeżeli celujemy w najlepszy fotelik 9-25, to bardzo atrakcyjnym produktem może okazać się Coneco Zenith. Jest to jeden z budżetowych, aczkolwiek bardzo dobrze wyposażonych fotelików dostępnych na rynku. Produkt ten oferuje nie tylko podstawowe bezpieczeństwo – przetestowane i zatwierdzone przez uznane placówki, ale również komfort.
Chociaż producenci fotelika przygotowali nam jedynie montaż przodem do kierunku jazdy, tak jest to bardzo interesująca opcja dla każdego, komu nie zależy na uniwersalności, a na wysokiej jakości foteliku przeznaczonym dla dziecka w określonym wieku, wadze i rozmiarze. Montowany jest on przy użyciu 3-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa.
Bardzo ważną cechą fotelika jest jego komfort i mnogość regulowanych elementów, czyli podwyższona funkcjonalność. Znajdziemy tutaj regulacje oparcia z możliwością wyboru jednej z sześciu różnych pozycji. Pozwala to na wybranie pozycji siedzącej w wielu płaszczyznach jak i pozycji leżącej. Oprócz tego, znajdziemy tutaj regulację szelek w trzech stopniach, dzięki czemu dopasujemy ich wysokość do naszego dziecka, unikając zbędnych otarć.
Pod względem bezpieczeństwa znajdziemy tutaj jedynie pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

R

Zalety

– Niska cena;
– Bardzo duże możliwości regulacyjne;
– Podwyższony komfort dzięki miękkim otulinkom oraz komfortowej tapicerce.

Q

Wady

– Brak zaawansowanych systemów zabezpieczających.

Summer Baby Comfort to kolejna ciekawa opcja dla naszego dziecka.

najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg

W poszukiwaniu tańszej, budżetowej opcji, powinniśmy zwrócić nasza uwagę na fotelik Summer Baby Comfort. Skategoryzowano go w fotelikach 9-25 kilogramów, lecz dzięki swoim ponadprzeciętnym możliwościom, bez problemu można go stosować również jako fotelik 0-25 kg.
Produkt oferuje nam 3 różne ustawienia fotelika, z czego jedna pozwala nam na przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy. Biorąc pod uwagę inne funkcjonalności, twórcy fotelika summer baby comfort nie zapomnieli o możliwości zdejmowania wkładek, co pozwoli nam na utrzymanie siedziska w czystości.
Odnosząc się do komfortu, nie sposób nie wspomnieć o piance, którą znajdziemy w siedzisku. Podnosi komfort siedziska, co jest niezwykle ważne podczas dłuższych wypraw. Dodatkową informacją jest możliwość zamontowania fotelika w standardowych, trzypunktowych samochodowych pasach bezpieczeństwa. Warto jednak pamiętać, że fotelik sam w sobie ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.
Oprócz tego, warto również wspomnieć o tym, że producent dodaje do fotelika pokrowiec z materiału miłego w dotyku. Ponadto Summer Baby Comfort oferuje również wkładkę dla młodszych dzieci. Zaletą, o której warto również wspomnieć jest niska cena.

R

Zalety

– Bogate wyposażenie dodatkowe;
– Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwo;
– Łatwy w utrzymaniu czystości;
– Montaż przodem oraz tyłem do kierunku jazdy.

Q

Wady

– Brak dodatkowych zabezpieczeń;
– Plastikowa obudowa fotelika.

Jak znaleźć sprawdzony fotelik? Sprawdź dlaczego ranking fotelików samochodowych 9-25 kg oferowany przez naszą stronę jest kompletny!

 Wyżej wymieniony ranking fotelików samochodowych 9-25 z sezonu 2019, wykorzystuje testy zderzeniowe oraz wiedzę specjalistów. Co więcej, tworząc naszą listę kierowaliśmy się podobnymi wytycznymi, co rodzice. Dzięki temu połączeniu udało nam się stworzyć grafik najlepszych modeli od renomowanych firm. Jeśli jednak pragniecie na własną rękę znaleźć sprawdzony transporter, warto przygotować się do poszukiwań i wiedzieć na co dokładnie zwracać uwagę, aby nie popełnić błędu i nie stracić pieniędzy przy zakupie. Wybór fotelika jest niezwykle ważny i nie powinniśmy niczego zostawiać przypadkowi. Dlatego jeśli spojrzycie na stronę http://www.mjakmama24.pl/rodzice/podrozowanie-z-dzieckiem/jak-wybrac-fotelik-dla-dziecka,571_2234.html znajdziecie tam podstawowe informacje. Jeśli jednak chcielibyście poznać dokładniejsze specyfikacje i na co dokładnie patrzeć, zapoznajcie się z poniższymi wytycznymi!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Ranking fotelików samochodowych 9-25 kilogramów na samym początku zajął się badaniami bezpieczeństwa malucha w danym produkcie. Aby upewnić się, że dziecku nic nie grozi, zdecydowaliśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z nich są oczywiście certyfikaty. Profesjonalne firmy zajmujące się testowaniem fotelików samochodowych podczas wypadków sprawdzają jak dobrze nasz malec jest chroniony. Najważniejszymi certyfikatami są ADAC, PIMOT, ANWB, czy OEAMTC. Oczywiście nawet najdroższe, a zarazem najlepsze foteliki samochodowe 9-25 kilogramów nie posiadają więcej niż jednego certyfikatu, ponieważ są one zbliżone do siebie jakościowo. Oprócz zweryfikowania fotelika przy pomocy certyfikatów, warto również sprawdzić jak dużo dodatkowych zabezpieczeń producent zastosował. Czy znalazł się tam osłony boczne? Czy produkt otrzymał specjalny materiał absorbujący siłę uderzenia? Często znaleźć możemy również specjalne zagłówki stabilizujące kręgi szyjne i głowę malucha.

W przypadku ułożenia fotelika, jest to kompletnie zależne od naszych upodobań. Należy pamiętać, że mity dotyczące niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą wożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy często wprowadzają nas w błąd. O ile obowiązkowo należy wozić najmniejsze dzieci właśnie tyłem do kierunku jazdy, tak później wybór zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Pasy bezpieczeństwa czy ISOFIX? Jeśli twój samochód posiada ten system, to jak najbardziej ISOFIX. Jednakże, nie należy przekreślać modelu, jeśli nie został wyposażony w montaż dziecka ISOFIX.

najlepsze foteliki samochodowe 9-25 kilogramów
dobre foteliki do samochodowu 9-25

Funkcjonalność

Bardzo ważną rzeczą jest to jak funkcjonalny jest transporter samochodowy dla dziecka. Wielu rodziców uważa, że dodatkowe opcje regulujące czy łatwiejsze ustawienie fotelika to jedynie ułatwienie dla nas. Wręcz przeciwnie. Funkcjonalny fotelik pozwoli nam dopasować każde ustawienie do naszego dziecka. Dzięki temu, nie będziemy martwili się o to, że naszemu maluchowi będzie niewygodnie. Co więcej, dodatkowe opcje regulacyjne pozwalają nam na przygotowanie pozycji półleżącej, idealnie sprawdzającej się w przypadku długich, wielogodzinnych podróży. Oprócz regulacji fotelika, warto również upewnić się czy oferowany model dostarcza nam regulowane pasy do wysokości dziecka czy dodatkowe gadżety. Funkcjonalność to również ułożenie przycisków oraz intuicyjność całego systemu!

Łatwość montażu i demontażu

Dobry fotelik samochodowy 9-25 kg musi charakteryzować się łatwością w obsłudze. Jeśli jesteśmy osobami, które dużo podróżują, a w podróże zabieramy członków rodziny, nawet tych najmłodszych, to pamiętajmy o tym aspekcie. W tym przypadku należy pamiętać nie tylko o montażu i demontażu, ale również o tym czy łatwo jest włożyć i zapiąć dziecko w foteliku oraz wyjąć. Znane są przypadki, gdzie wysokiej jakości fotelik z certyfikatami bezpieczeństwa i rekomendacjami jest mało praktyczny. Skutkuje to mniejszym zadowoleniem, a nawet irytacją. Warto zatem szukać fotelików z systemami wspomagającymi ten proces. Nie jest to bardzo droga opcja i większość produktów od renomowanych producentów zostało wyposażonych w autorskie systemy zapinania lub odpinania.

Waga fotelika

Kolejnym elementem wartym omówienia jest waga. To, czy wózek jest lekki czy ciężki, wpływa głównie na osoby często przenoszące foteliki. Jeżeli zależy nam na mobilności, to nie możemy o tym zapominać. Często zdarza nam się właśnie pominąć ten fakt, przez co taszczymy ze sobą ciężkie i ogromne foteliki, kiedy można znaleźć bardzo lekki produkt. Waga fotelików nie wpływa na ich bezpieczeństwo ani wagę, więc nie musimy martwić się o to, jeśli pragniemy znaleźć tani, bezpieczny, ale również lekki wózek. Oczywiście te dobre foteliki do samochodowu 9-25 są często ciężkie, gdyż znaleźć tam możemy bardzo dużo dodatków. Nie oznacza to jednak, że dzieje się tak w każdym przypadku.

Kolorystyka, wzornictwo, tkanina

Są to zewnętrzne aspekty transportera i większość osób pomija ten aspekt, traktując go po macoszemu. Nie możemy jednak zapominać o tym, że to nasze dziecko będzie w foteliku jeździć. O ile roczny lub dwuletni maluch nie będzie miał nic przeciwko jeździe w szarym, niczym nie wyróżniającym się foteliku, tak czterolatek może zacząć marudzić, jeśli zapomnimy o tym aspekcie. Producenci oferują bardzo interesujące wzory oraz kolory, nawet z zacięciem sportowym. Pamiętajmy również o materiale! Tkanina może oferować obieg termiczny, który pozytywnie wpłynie na komfort dziecka podczas podróży. Materiał, z którego wykonano wnętrze fotelika, powinien również być łatwy w czyszczeniu!

nowy ranking fotelików samochodowych 9-25

Podsumowanie

Czy trudno jest znaleźć bezpieczne foteliki do samochodowu 9-25? O dziwo nie jest to ciężka odpowiedź, gdyż wystarczy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jeśli jednak chcemy bezpiecznego, funkcjonalnego, lekkiego, taniego, a przy tym polecanego wózka, będziemy musieli poszukać dłużej. Możecie oczywiście zasugerować się naszą listę i wybrać któryś z rekomendowanych produktów, lub zwycięzcę rankingu, czyli fotelik samochodowy MAXI-COSI MOBI XP 9-25 KG.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsze foteliki 9-25
Average rating:  
 16 reviews
 by kiwcia

Mój mąż postanowił zakupić fotelik marki AVIONAUT GLIDER ROYAL . Bo jest bardzo bezpieczny, komfortowy, nawet podczas długich podróży No i ma termiczną tkaninę i obicia fotelika. A t według niego bardzo ważny aspekt

 by głupotek

Santino Coletto to fotelik który moim zdaniem bardzo ładnie się prezentuje interesującym designem oraz funkcjami poprawiające komfort. A dodatkowo zawiera ochraniacze wbudowane w pasy. Co jest bardzo ważne

 by gwiazdeczka

Fotelik samochodowy musi być przede wszystkim bezpieczny i mieć te wszystkie atesty. Nie ważne jakiej marki ważne by był komfortowy i odpowiednio montowany. Ale dowiedziałam się przynajmniej że najlpeszy to Maxi- Cosi

 by zelmerek

Bardzo ważne dla mnie jako matki było to by fotelik można było zamontować przodem i tyłem do kierunku jazdy, miał atrakcyjny wygląd, bogate wyposażenie, wiele funkcji. I taki okazał się fotelik samochodowy firmy Joige stages

 by junior

A czy ma może ktoś fotelik tej firmy Santino Coletto? Bo czytałam,że to bardzo fajny i funkcjonalny fotelik i posiada boczne zakładki. Sądzę,że skuszę się na ten fotelik

 by smaczna

Jeśli chodzi o fotelik samochodowy to dla mnie najważniejsze jest najwyższa jakość i komfort jazdy dlatego też kupiłam fotelik Maxi- Cosi innego nie chcę mieć

 by ninja

Wybierając fotelik samochodowy oprócz oczywiście dopasowania pod względem wagowym powinien być z atestem no i wykonany z materiału miękkiego. Ważnym aspektem jest także by był on funkcjonalny i taki jest fotelik Joie stages, Ideał jak dla mnie

 by Pati

Pierwszą rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru fotelika dla dziecka, jest kategoria wagowa. Gdyż właśnie wagą dziecka powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego dla niego fotelika. Fotele różnią się od siebie nie tylko kategorią wagową, ale również sposobem montażu. To, w jaki sposób sprzęt będzie zamontowany, zależy zarówno od modelu auta, jak i od decyzji kupującego.

 by szynszylka

Jak dla mnie fotelik musi mieć certyfikat oraz łatwy w czyszczeniu. Nie koniecznie musi być drogi dlatego mamy fotelik marki Santino Coletto i jak dla mnie jest on bezpieczny i występuje w kilku kolorach

 by Renka15

Nasz wybór padł na fotelik Coletto Santino , który mogę polecić w 100% każdemu kto szuka fotelika dla swojego dziecka. My mieliśmy duże szczęście w dniu w którym byliśmy sklepie , bo osoba sprzedająca odpowiedziała nam na wszystkie nurtujące pytania, i dodatkowo mogliśmy przymierzyć fotelik w aucie co bardzo ułatwiło nam wybór.

 by nastka18

naszym drugim fotelikiem dla syna jest Transformer X-Bag. Mam nadzieje, ze już do końca przygody z fotelikiem nam posłuży

 by Izuuuuś

Dla dobra dziecka cena nie powinna grać wagi. Foteliki samochodowe powinny być ściśle dopasowane do wieku i wagi dziecka. Właśnie stoję przed problemem kupna nowego, znalazłam kilka modeli tutaj, ale nie bardzo umiem się zdecydować jaki wybrać. Mam nadzieje że wybiorę wygodny i bezpieczny dla dziecka

 by Lalka

Z reguły każdy fotelik samochodowy jest dobry pod warunkiem,że ma pięciopunktowe pasy. Dlatego my kupiliśmy Caretero Combo. Może to i nie jest fotelik z górnej półki ale bardzo bezpieczny i funkcjonalny

 by Karolcia

Najlepszy fotelik samochodowy to rzecz jasna MAXI COSI. Bo posiada on czterostopniową regulację pochylenia oraz jest wykonany z przyjemnego w dotyku materiału.

 by Zuza21

Razem z mezem od razu kupilismy fotelik 9-36kg, co wydaje mi sie byc rozsadniejszym przedzialem wagowym. Wtedy fotelik jest bardziej uniwersalny, dluzej nam posluzy. Zdecydowalismy sie na model NINO z EASY GO. Polecamy, dobra jakosc, przyjemn latwy montaz, fotelik jest stabilny podczas jazdy, ma miekkie tkaniny, mozna regulowac jego pochylenie.

 by Pati

Sami ostatnio właśnie kupowaliśmy fotelik dla synka bo już wyrósł z poprzedniego i w sklepie polecono nam COLETTO SANTINO . Poszperałam na internecie, popytałam znajomych bo jestem ciemna w tych sprawach…testy adac dla mnie czarna magia ale dziś już wiem co to:) i wiem że każdemu polecę.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online