Wybór odpowiedniego zabezpieczenia dla naszego dziecka podczas transportu jest bardzo ważna. Dzięki dobrze dobranemu fotelikowi nie musimy martwić się o wygodę naszego dziecka czy o funkcjonalność. Co ważniejsze, najnowocześniejsze oferty przygotowane przez renomowanych producentów oferują nam bezpieczeństwo z każdej strony i w każdej sytuacji. Testy rankingu fotelików samochodowych 9-25 przeprowadzone przez osoby specjalizujące się w bezpieczeństwie w transporcie potwierdzają niesamowite wyniki, jakie przedstawione produkty uzyskały. Jeśli zatem zastanawiacie się jakie są najlepsze foteliki samochodowe 9-25 kilogramów, zachęcamy was do przeczytania poniższego artykułu! Pozwoli on wam na poznanie zwycięzcy oraz interesujących alternatyw. Dogłębnie przeanalizujecie każdy aspekt zasugerowanych fotelików oraz dowiecie się czego tak naprawdę można oczekiwać od fotelików przygotowanych dla dzieci w kategorii wagowej od dziewięciu do dwudziestu pięciu kilogramów. Oprócz najciekawszych produktów, przygotowaliśmy dla was również podsumowanie na co zwrócić uwagę, abyście sami mogli ocenić i znaleźć fotelik spełniający wasze oczekiwania.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
MAXI-COSI MOBI XP

9.8

Droga
 

 
CARETERO IBIZA

9.8

Tania
 

 
COLETTO SANTINO

9.6

Tania
 

 
AVIONAUT GLIDER

9.6

Średnia
 

 
AXKID MINIKID

9.5

Bardzo Droga
 

 
COTO BABY STRADA

9.5

Tania
 

 

Ranking fotelików samochodowych 9-25 kg otwiera nasz numer jeden, czyli FOTELIK SAMOCHODOWY MAXI-COSI MOBI XP 9-25 KG

ranking fotelików samochodowych 9-25

Maxi-Cosi to producent specjalizujący się w produkcji urządzeń dla dzieci. Mamy tu na myśli wózki wielofunkcyjne, małe i kompaktowe spacerówki, ale również inne urządzenia, takie jak właśnie foteliki samochodowe. Model Mobi XP 9-25 KG to bardzo ciekawa oferta, która przykuje uwagę każdego rodzica dbającego o bezpieczeństwo swojego malucha w podróży. Oferowany fotelik mocowany jest tyłem do kierunku jazdy. Przystosowany on został do długich i komfortowych podróży. O bezpieczeństwo naszego dziecka dbają elementy zabezpieczające głowę i kręgi szyjne. Nie zapomnijmy również o systemie ochrony bocznej. Co więcej, znajdziemy tutaj boczne zaczepy, które pomogą w usadzaniu i wyjmowaniu dziecka z fotelika. Nie zapomnijmy o dodatkowych funkcjach, jak na przykład czterostopniowa regulacja pochylenia oraz przyjemnym w dotyku materiale. Tapicerka jest watowana i oferuje ona specjalną wkładkę nad głowę. Wielu użytkowników poleca ten produkt z jeszcze jednego powodu – jest on niezwykle łatwy w montażu

Problemem może być cena – na fotelik ten przyjdzie nam wydać nieco więcej niż w przypadku niżej przedstawionych ofert.

R

Zalety

– Bezpieczny,
– Komfortowy nawet podczas długich podróży,
– Łatwy w montażu,
– Funkcjonalny.

Q

Wady

– Drogi.

Jeżeli szukacie alternatywy, dobry fotelik samochodowy 9-25 kg oferuje również firma Caretero – FOTELIK SAMOCHODOWY CARETERO IBIZA 9-25 KG

ranking fotelików samochodowych 9-25 testy

W tym modelu mamy do czynienia z montażem przodem do kierunku jazdy. Niektórzy twierdzą, że jest to mniej bezpieczna opcja. Jednakże, nie oznacza to, że fotelik ten w jakimś stopniu prezentuje gorsze zabezpieczenia. Fotelik ten przeszedł testy bezpieczeństwa i otrzymał europejską homologację ECE R44/04. Jest to bardzo ważne, gdyż niektóre foteliki sprzedawane na polskim rynku nie są w stanie zdobyć tej licencji. Tak jak w przypadku zwycięzcy naszego rankingu, mamy tutaj do dyspozycji wielofunkcyjny fotelik, gdzie możliwe jest ustawienie aż pięciu różnych pozycji. Dlaczego jeszcze produkt ten znalazł swoje miejsce w rankingu fotelików samochodowych 9-25 kilogramów? Warto wspomnieć o podniesionym poziomie komfortu dzięki zastosowaniu specjalnych nakładek na pasy, wkładkę pod głowę, czy regulacji pasów naramiennych. Nie tylko poprawiają wygodę podczas podróży, ale również ułatwiają zapinanie dziecka w foteliku i pozwalają nam na wygodne i bezproblemowe dostosowanie pozycji dla naszego malucha.

Cenowo jest to jeden z najtańszych produktów w zestawieniu, więc to kolejna zaleta.

R

Zalety

– Bardzo tani,
– Bardzo dużo możliwości regulacyjnych,
– Nowoczesne wzory,
– Bardzo komfortowy.

Q

Wady

– Brak osłon bocznych,
– Brak testów ADAC.

Jakie są inne dobre foteliki do samochodowu 9-25? Sprawdź FOTELIK SAMOCHODOWY COLETTO SANTINO 9-25 KG!

ranking fotelików samochodowych 9-25 kg

Santino Coletto to kolejny fotelik charakteryzujący się interesującym designem oraz funkcjami poprawiające komfort. Podobnie jak poprzednik, montowany jest on przodem do kierunku jazdy przy użyciu pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa. Znajdziemy tutaj również osłony boczne. Co więcej, ochraniacze wbudowane w pasy dodatkowo poprawiają bezpieczeństwo, co nie uszło uwadze podczas testów. Dzięki temu wraz z fotelikiem otrzymujemy certyfikat bezpieczeństwa. Podnosi on wiarygodność tego modelu, co zdecydowanie wpłynie na wybór wielu użytkowników. Oprócz bezpieczeństwa, wiele osób uważa, że jest to najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg dzięki kolorystyce. Otrzymujemy tutaj kilka wzorów – każdy z nich charakteryzuje się sportowymi elementami, co zdecydowanie spodoba się starszym użytkownikom fotelika. Warto jednak pamiętać, że jest to również pozycja z komfortowymi aspektami. Funkcje takie jak regulacja wysokości pasów, odchylenie fotelika w pięciu różnych pozycjach (do pozycji półleżącej) i wiele innych gadżetów ułatwiających rodzicom montaż produktu i umiejscowienie w nim dziecka.

Cenowo jest on delikatnie droższy od numeru drugiego, lecz wciąż o wiele tańszy niż zwycięzca tego rankingu.

R

Zalety

– Certyfikat bezpieczeństwa,
– Interesująca kolorystyka,
– Łatwy w czyszczeniu.

Q

Wady

– Materiały niższej klasy.

Czwartym produktem jest FOTELIK SAMOCHODOWY AVIONAUT GLIDER ROYAL L02 9-25 KG

dobry fotelik samochodowy 9-25 kg

Kolejny raz otrzymujemy fotelik, który montowany jest przodem do kierunku jazdy. Zastosowano tutaj standardowe pasy, które znamy z innych sugestii. Rozwiązanie wykorzystujące pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa gwarantuje nam, że dziecko nie zsunie się podczas jazdy. Nawet w przypadku malucha, który jest bardzo aktywny, nie musimy martwić się o to, że zmieni pozycje na nieodpowiednią. Oprócz tego, Avionaut Glider Royal to produkt, który może pochwalić się wykorzystaniem systemu ISOFIX oraz certyfikatem bezpieczeństwa PIMOT. Jest to obok ADAC jeden z najważniejszych certyfikatów, który gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo, zarówno z przodu, tyłu, czy z boku. Ciekawą zaletą tego fotelika jest wykorzystanie materiału pozwalającego na cyrkulację powietrza i wymianę termiczną. Dzięki temu tkanina wykorzystana w tym modelu świetnie sprawdza się podczas długich podróży, a do tego łatwą ją wyczyścić. Nie trzyma również przykrych zapachów, co również jest ważnym elementem w przypadku urządzeń wykorzystywanych przez małe dzieci.

Cenowo jednak bliżej mu fotelikowi z pierwszego miejsca, co czyni go dosyć kosztownym wyborem.

R

Zalety

– Bezpieczny,
– Komfortowy, nawet podczas długich podróży,
– Termiczna tkanina i obicia fotelika.

Q

Wady

– Dosyć wysoka cena.

Kolejnym fotelikiem, który znalazł swoje miejsce w rankingu fotelików samochodowych 9-25 to FOTELIK SAMOCHODOWY AXKID MINIKID 9-25 KG

ranking fotelików samochodowych 9-25 kilogramów

Nie jest to jednak wybór da każdego, gdyż kosztuje on dwukrotnie więcej niż drugi najdroższy produkt na tej liście. Co jednak w tej cenie otrzymujemy? Razem z ceną widzimy skok w jakości. I tak możemy spodziewać się komfortowego, szerszego niż zazwyczaj siedziska. Oprócz tego, fotelik ten został przystosowany zarówno do wygodnego i bezproblemowego użytku przez dziecko, jak i przez rodzica. Dlaczego? Łatwy montaż gwarantowany jest intuicyjnym układem mechanizmów regulujących, które znajdują się w przystępnym miejscu dla rodzica i są ukryte przed dzieckiem. Warto jednak wspomnieć o najważniejszym aspekcie tego fotelika. Ochrona AXKIND MINIKID to nie tylko norma ECE R44/04 ale również inne testy. Najważniejszym z nich jest rygorystyczny certyfikat za pozytywne ukończenie tak zwanego TEST PLUS. Ochraniacze pasów barkowych, napinacz dodatkowych pasów mocujących, a nawet specjalny zagłówek, który automatycznie dopasowuje się do wielkości dziecka. To wszystko razem z kilkustopniową regulacją oparcia gwarantuje nam najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg.

R

Zalety

– Najbezpieczniejszy na rynku – wiele certyfikatów i norm bezpieczeństwa,
– Możliwość prania, wygodny w utrzymaniu czystości,
– Jedna z najlepszych ochron przed uderzeniami bocznymi,
– Wielostopniowa regulacja oraz automatyczne dopasowanie zagłówka do dziecka.

Q

Wady

– Bardzo drogi.

Ostatnim, ale nie najgorszym produktem oferowanym w tym zestawieniu jest FOTELIK SAMOCHODOWY COTO BABY STRADA CZARNY 9-25 KG

najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg

Tak jak wyżej wymienione foteliki, tak i ten gwarantuje przystosowanie do dwóch grup wiekowych – 9-18 oraz 15-25 kilogramów, co czyni go świetną ofertą jeśli chodzi o bezpieczne foteliki do samochodowu 9-25. Tak jak powyższe foteliki, oferuje on pięciostopniową regulację nachylenia. Zróżnicowane kąty pozwolą naszemu dziecku komfortowo przebyć nawet dłuższe odległości bez martwienia się o komfort. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zastosowano tutaj dodatkowy zagłówek, który poprawia stabilizację naszego malucha. Co więcej, producenci zastosowali tutaj dodatkową prowadnicę na miednicę. Poprawia ona ochronę naszego dziecka. Niestety, nie znajdziemy tutaj oficjalnych certyfikatów, gdyż te modele fotelików nie były sprawdzane w testach zderzeniowych. Warto zwrócić jeszcze uwagę na inne atrakcyjne aspekty. Fotelik jest łatwy w czyszczeniu. Dodatkowo, waży on jedynie 7 kilogramów, co czyni go świetnym wyborem przy wielokrotnym wyciąganiu i wkładaniu fotelika. Razem z zapięciami, montaż i demontaż tego transportera samochodowego jest bardzo łatwe i bezproblemowe.

Cenowo jest to najatrakcyjniejsza oferta. Jest trzykrotnie tańsza niż zwycięzca naszego rankingu.

R

Zalety

– Bardzo tani,
– Wygodny,
– Lekki i łatwy w montażu/demontażu.

Q

Wady

– Brak oficjalnych certyfikatów bezpieczeństwa.

Jak znaleźć sprawdzony fotelik? Sprawdź dlaczego ranking fotelików samochodowych 9-25 kg oferowany przez naszą stronę jest kompletny!

Wyżej wymieniony ranking fotelików samochodowych 9-25 wykorzystuje testy zderzeniowe oraz wiedzę specjalistów. Co więcej, tworząc naszą listę kierowaliśmy się podobnymi wytycznymi, co rodzice. Dzięki temu połączeniu udało nam się stworzyć grafik najlepszych modeli od renomowanych firm. Jeśli jednak pragniecie na własną rękę znaleźć sprawdzony transporter, warto przygotować się do poszukiwań i wiedzieć na co dokładnie zwracać uwagę, aby nie popełnić błędu i nie stracić pieniędzy przy zakupie. Wybór fotelika jest niezwykle ważny i nie powinniśmy niczego zostawiać przypadkowi. Dlatego jeśli spojrzycie na stronę http://www.mjakmama24.pl/rodzice/podrozowanie-z-dzieckiem/jak-wybrac-fotelik-dla-dziecka,571_2234.html znajdziecie tam podstawowe informacje. Jeśli jednak chcielibyście poznać dokładniejsze specyfikacje i na co dokładnie patrzeć, zapoznajcie się z poniższymi wytycznymi!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Ranking fotelików samochodowych 9-25 kilogramów na samym początku zajął się badaniami bezpieczeństwa malucha w danym produkcie. Aby upewnić się, że dziecku nic nie grozi, zdecydowaliśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z nich są oczywiście certyfikaty. Profesjonalne firmy zajmujące się testowaniem fotelików samochodowych podczas wypadków sprawdzają jak dobrze nasz malec jest chroniony. Najważniejszymi certyfikatami są ADAC, PIMOT, ANWB, czy OEAMTC. Oczywiście nawet najdroższe, a zarazem najlepsze foteliki samochodowe 9-25 kilogramów nie posiadają więcej niż jednego certyfikatu, ponieważ są one zbliżone do siebie jakościowo. Oprócz zweryfikowania fotelika przy pomocy certyfikatów, warto również sprawdzić jak dużo dodatkowych zabezpieczeń producent zastosował. Czy znalazł się tam osłony boczne? Czy produkt otrzymał specjalny materiał absorbujący siłę uderzenia? Często znaleźć możemy również specjalne zagłówki stabilizujące kręgi szyjne i głowę malucha.

W przypadku ułożenia fotelika, jest to kompletnie zależne od naszych upodobań. Należy pamiętać, że mity dotyczące niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą wożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy często wprowadzają nas w błąd. O ile obowiązkowo należy wozić najmniejsze dzieci właśnie tyłem do kierunku jazdy, tak później wybór zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Pasy bezpieczeństwa czy ISOFIX? Jeśli twój samochód posiada ten system, to jak najbardziej ISOFIX. Jednakże, nie należy przekreślać modelu, jeśli nie został wyposażony w montaż dziecka ISOFIX.

najlepsze foteliki samochodowe 9-25 kilogramów
dobre foteliki do samochodowu 9-25

Funkcjonalność

Bardzo ważną rzeczą jest to jak funkcjonalny jest transporter samochodowy dla dziecka. Wielu rodziców uważa, że dodatkowe opcje regulujące czy łatwiejsze ustawienie fotelika to jedynie ułatwienie dla nas. Wręcz przeciwnie. Funkcjonalny fotelik pozwoli nam dopasować każde ustawienie do naszego dziecka. Dzięki temu, nie będziemy martwili się o to, że naszemu maluchowi będzie niewygodnie. Co więcej, dodatkowe opcje regulacyjne pozwalają nam na przygotowanie pozycji półleżącej, idealnie sprawdzającej się w przypadku długich, wielogodzinnych podróży. Oprócz regulacji fotelika, warto również upewnić się czy oferowany model dostarcza nam regulowane pasy do wysokości dziecka czy dodatkowe gadżety. Funkcjonalność to również ułożenie przycisków oraz intuicyjność całego systemu!

Łatwość montażu i demontażu

Dobry fotelik samochodowy 9-25 kg musi charakteryzować się łatwością w obsłudze. Jeśli jesteśmy osobami, które dużo podróżują, a w podróże zabieramy członków rodziny, nawet tych najmłodszych, to pamiętajmy o tym aspekcie. W tym przypadku należy pamiętać nie tylko o montażu i demontażu, ale również o tym czy łatwo jest włożyć i zapiąć dziecko w foteliku oraz wyjąć. Znane są przypadki, gdzie wysokiej jakości fotelik z certyfikatami bezpieczeństwa i rekomendacjami jest mało praktyczny. Skutkuje to mniejszym zadowoleniem, a nawet irytacją. Warto zatem szukać fotelików z systemami wspomagającymi ten proces. Nie jest to bardzo droga opcja i większość produktów od renomowanych producentów zostało wyposażonych w autorskie systemy zapinania lub odpinania.

Waga fotelika

Kolejnym elementem wartym omówienia jest waga. To, czy wózek jest lekki czy ciężki, wpływa głównie na osoby często przenoszące foteliki. Jeżeli zależy nam na mobilności, to nie możemy o tym zapominać. Często zdarza nam się właśnie pominąć ten fakt, przez co taszczymy ze sobą ciężkie i ogromne foteliki, kiedy można znaleźć bardzo lekki produkt. Waga fotelików nie wpływa na ich bezpieczeństwo ani wagę, więc nie musimy martwić się o to, jeśli pragniemy znaleźć tani, bezpieczny, ale również lekki wózek. Oczywiście te dobre foteliki do samochodowu 9-25 są często ciężkie, gdyż znaleźć tam możemy bardzo dużo dodatków. Nie oznacza to jednak, że dzieje się tak w każdym przypadku.

Kolorystyka, wzornictwo, tkanina

Są to zewnętrzne aspekty transportera i większość osób pomija ten aspekt, traktując go po macoszemu. Nie możemy jednak zapominać o tym, że to nasze dziecko będzie w foteliku jeździć. O ile roczny lub dwuletni maluch nie będzie miał nic przeciwko jeździe w szarym, niczym nie wyróżniającym się foteliku, tak czterolatek może zacząć marudzić, jeśli zapomnimy o tym aspekcie. Producenci oferują bardzo interesujące wzory oraz kolory, nawet z zacięciem sportowym. Pamiętajmy również o materiale! Tkanina może oferować obieg termiczny, który pozytywnie wpłynie na komfort dziecka podczas podróży. Materiał, z którego wykonano wnętrze fotelika, powinien również być łatwy w czyszczeniu!

nowy ranking fotelików samochodowych 9-25

Podsumowanie

Czy trudno jest znaleźć bezpieczne foteliki do samochodowu 9-25? O dziwo nie jest to ciężka odpowiedź, gdyż wystarczy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jeśli jednak chcemy bezpiecznego, funkcjonalnego, lekkiego, taniego, a przy tym polecanego wózka, będziemy musieli poszukać dłużej. Możecie oczywiście zasugerować się naszą listę i wybrać któryś z rekomendowanych produktów, lub zwycięzcę rankingu, czyli fotelik samochodowy MAXI-COSI MOBI XP 9-25 KG.