Foteliki RWF, czyli montowane tyłem do kierunku jazdy, są jeszcze stosunkowo mało popularne na naszym rynku. Pamiętajmy jednak, że foteliki dla najmłodszych dzieci montuje się w ten sposób właśnie ze względu na bezpieczeństwo maluchów. A skoro tak, to czemu mielibyśmy rezygnować z bezpieczeństwa również w przypadku starszych dzieci? Przyjrzyjmy się więc kilku modelom dostępnym w 2019.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
COLETTO MOKKA RWF

9.5

Drogi


 

 
JOIE STAGE RWF

9.6

Średni

JANE RWF GRAVITY I-SIZE

9.6

Bardzo Drogi

BRITAX & ROMER RWF MAX-WAY

9.4

Drogi


 
MAXI COSI PEARL RWF

9.4

Bardzo Drogi

KLIPPAN RWF KISS 2

9.3

Bardzo Drogi

Montaż przodem czy tyłem do kierunku jazdy? Zwyciężca rankingu 2024 COLETTO RWF MOKKA ISOFIX GREY 0-18 KG

ranking fotelików samochodowych rwf

Fotelik ten jest ciekawy ze względu na możliwość jego obrotu w zakresie 360 stopni. Daje to niesamowitą uniwersalność, gdyż może on pełnić rolę fotelika ustawionego tyłem lub przodem do kierunku jazdy, w zależności od potrzeb. Koncepcja ta ułatwia też znacznie wkładanie i wyjmowanie dziecka, gdyż w łatwy sposób możliwe jest odwrócenie fotelika w położenie boczne, dzięki czemu możliwe jest skierowanie go w kierunku drzwi. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z zaleceniami producenta ustawienie tyłem do kierunku jazdy powinno się stosować dla dzieci o wadze do 13 kg, a ustawienie przodem do kierunku jazdy będzie odpowiednie dla dzieci ważących od 9 do 18 kg. Fotelik charakteryzuje się też ciekawą stylistyką – prostą, a jednocześnie odmienną od większości konkurentów.

R

Zalety

– Łatwość ustawienia i wygoda w pozycji leżącej – Zintegrowany system Isofix – Wskaźniki zarówno poprawnego zapięcia pasów, jak i naprężenia nogi stabilizującej – Bardzo rozsądnie ustalona cena, szczególnie w porównaniu z bardziej znanymi modelami – Potencjał konfiguracyjny wynikający z funkcji obrotu o 360 stopni
Q

Wady

– Możliwość konfiguracji zarówno w pozycji przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy sprawia, że zbyt mocno może nas skusić ustawienie fotelika w tej pierwszej opcji – To stosunkowo mało popularny model, a zatem jest jeszcze niewiele realnych opinii od korzystających z niego osób

Ciekawa propozycja dla najmniejszych dzieci – JANE RWF GRAVITY I-SIZE BLACK (0-18 KG)

fotelik rwf ranking

To kolejny fotelik umożliwiający obrót o 360 stopni. Jest to jednocześnie nowoczesny fotelik, spełniający wymagania nowej homologacji I-SIZE, co jednak w praktyce oznacza, że jeśli nasz samochód nie jest z nią zgodny, to musimy się upewnić, że fotelik da się zamontować. W większości przypadków nie powinno być z tym najmniejszego problemu, warto jednak o tym pamiętać przed zakupem. Wymagany jest też tutaj system Isofix, co oczywiście zwiększa poziom bezpieczeństwa, ale ponownie dyskwalifikuje niektóre starsze samochody. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować z tego modelu. Wręcz przeciwnie, ma on wiele ciekawych cech sprawiających, że może to być świetny wybór. Jeśli bowiem do naszego auta będzie pasował akurat ten fotelik, to możemy być pewni, że poziom bezpieczeństwa naszego dziecka będzie bardzo wysoki.

R

Zalety

– Łatwość wkładania i wyjmowania dziecka ze względu na możliwość obrotu fotelika – Siedzisko jest umieszczony dość wysoko, co ułatwia obserwację dziecka w pozycji przodem do kierunku jazdy – Dzięki odpowiedniej wkładce fotelik może być wykorzystywany nawet przez wcześniaki (dziecko musi mieć co najmniej 40 cm) – Dolna część fotelika wyposażona jest w system wentylacji, zwiększający komfort dziecka – Zgodność z najnowszymi normami
Q

Wady

– Nie w każdym modelu samochodu uda się bezpiecznie zainstalować ten fotelik – Materiał wewnątrz fotelika mógłby być trochę bardziej przewiewny

Coś również dla większych dzieci – BRITAX & ROMER RWF MAX-WAY STORM GREY(9-25KG)

dobry fotelik rwf

Ten produkt jednej z najbardziej uznanych na polskim rynku firm staje się coraz bardziej popularny na naszym rynku. Jest wiele powodów, aby tak było, wśród najczęściej wymienianych znajduje się stosunkowo niewielki rozmiar zewnętrzny, sprawiający że łatwiej będzie korzystać z auta również pozostałym uczestnikom jazdy, a przy tym możliwość podróżowania tyłem do kierunku jazdy dziecka o wadze od 9 aż do 25 kg. Sprawia to, że nawet niektóre 6-latki będę w stanie korzystać z zalet jazdy w foteliku ustawionym tyłem. Pomimo dużego zakresu wagowego, wygodne i praktyczne opcje regulacji sprawiają, że jazda dziecka jest wyjątkowo komfortowa.

R

Zalety

– Bardzo rozsądna cena, szczególnie jak na produkt znanej marki – Możliwość korzystania przez dzieci od około 9 miesiąca, aż do 6 lat – Kompaktowa budowa, dzięki której łatwiej pomieścimy w aucie również innych podróżników – Innowacyjna podpórka, ułatwiające bezpieczne korzystanie z fotelika – Obicie można łatwo i wygodnie zdjąć i wyprać
Q

Wady

– Duży zakres wagowy sprawia, że fotelik będzie nam służył znacznie dłużej, natomiast z wielu rodziców czuje się bardziej komfortowo korzystając z fotelików o mniejszym zakresie, bardziej dopasowanych do danej kategorii wagowej.

Gdy ważna jest zgodność z innymi fotelikami – MAXI COSI RWF PEARL XP CONCRETE GREY (9-18 KG)

dobry fotelik samochodowy rwf

Kolejny reprezentant jednej z najbardziej uznanych na polskim rynku firm. Wraz z fotelikiem oferowana jest baza Familyfix XP, do której w razie potrzeby będziemy w stanie wpiąć również foteliki Cabriofix oraz Pebble. W modelu Pearl XP dużą uwagę przyłożono do sygnalizacji prawidłowego montażu – specjalny wyświetlacz czytelnie sygnalizuje prawidłowe zapięcie w systemie Isofix, właściwe wsparcie nogi, a także prawidłowy montaż samego siedziska w bazie. Wrażenie solidności, a jednocześnie wygodę dla dziecka podkreśla też bardzo duży i solidny zagłówek, który dodatkowo zabezpiecza głowę dziecka.

R

Zalety

– Bardzo bezpieczna tkanina, która dodatkowo jest dość łatwa do czyszczenia i prania – Dobrze zrealizowana sygnalizacja prawidłowego montażu – Jakość, potwierdzona przez wielu rodziców, gdyż model ten jest dość popularny w Polsce – Możliwość ustawienia pozycji półleżącej, co może ułatwić drzemkę w czasie jazdy
Q

Wady

– Brak możliwości oddzielnego zakupu fotelika i bazy, co może utrudniać życie osobom, które regularnie przenoszą fotelik pomiędzy dwoma autami

Rozważ opracowany i wyprodukowany w Finlandii KLIPPAN RWF KISS 2 PLUS SPORT 0-18KG

najlepszy fotelik samochodowy rwf

Fotelik ten zaprojektowany został szczególnie z myślą o noworodkach, jednak nawet dzieci do około 4 roku życia będą się w nim czuły bezpiecznie i komfortowo. Bardzo uniwersalnie zaprojektowano też system montażu. Możliwe jest oczywiście z korzystanie z systemu Isofix, jeśli jednak nasze auto go nie posiada, to można też zamontować bazę fotelika za pomocą tradycyjnych pasów bezpieczeństwa – zarówno dwupunktowych, jak i trzypunktowych, dzięki czemu zamontujemy fotelik praktycznie wszędzie.

R

Zalety

– Wiele możliwości montażu, dzięki którym fotelik sprawdzi się w praktycznie każdym aucie. – Możliwość dokupienia drugiej bazy, co ułatwi przenoszenie fotelika pomiędzy samochodami – Unikalny kształt nogi, w postaci odwróconej litery „T” – dodatkowo zwiększa stabilność – Fotelik można zamontować również bez bazy, choć maksymalna waga dziecka nie może wtedy przekraczać 10 kg – Bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych, w tym również przeprowadzonych przez ADAC
Q

Wady

– Dość oryginalna stylistyka niektórych elementów nie przez wszystkich jest doceniana

Dobrą ofertą będzie również babysafe westie.

najlepszy fotelik samochodowy rwf

Jeżeli szukamy uniwersalnego fotelika, które pomoże nam bezpiecznie przewozić naszego malucha od niemowlaka aż po dziecko ważące do 18 kilogramów, to babysafe westie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Warto odnotować, że w przypadku babysafe westie zestaw składa się z dwóch oddzielnych części – bazy siedzącej, którą montuje się w specjalne gniazda ISOFIX oraz siedziska.
Polski producent zdecydował się przygotować nam bardzo dobrze wykonany fotelik, który pochwalić się może ponadprzeciętnym rozmiarem siedziska. Oprócz tego zastosowano tutaj regulacje kąta nachylenia oparcia, regulowaną wysokość zagłówka, oraz możliwość zamontowania fotelika zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.
Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, nie możemy zapomnieć o pięciopunktowych pasach bezpieczeństwa, oraz specjalnie zaprojektowaną skorupę, która dodatkowo poprawia ochronę dziecka. Zastosowane zabezpieczenia w foteliku babysafe westie sprawiły, że jest on https://www.youtube.com/watch?v=RGPc0g4lOMshttps://www.youtube.com/watch?v=RGPc0g4lOMsjednym z najbezpieczniejszych fotelików na rynku. Producenci często chwalą się niezwykle dobrymi wynikami w europejskich testach, gdzie uzyskali wyniki o średnio 20% lepsze niż większość innych testowanych fotelików.
Wadą tego wózka jest natomiast ponadprzeciętna cena oraz tapicerka, która pomimo swojej oddychalności, nie jest najłatwiejsza w czyszczeniu.

R

Zalety

– Jeden z najbezpieczniejszych fotelików na rynku;
– Oddychająca tapicerka;
– Duże możliwości regulacyjne.

Q

Wady

– Wysoka cena.

Coto baby solario to kolejny produkt warty zarekomendowania.

najlepszy fotelik samochodowy rwf

Innym fotelikiem dla dzieci o wadze 0-18 kilogramów będzie Coto baby solario. Wykonany został on z myślą o najbardziej wymagających młodych podróżnikach. Dzięki zaawansowanemu systemowi regulacyjnemu idealnie dopasujemy wielkość oraz ustawienia fotelika do naszego malucha.
Warto odnotować, że z fotelika można korzystać do osiągnięcia przez dziecko czterech lat lub wagi 18 kilogramów. Producenci zastosowali tutaj system obrotu o 360 stopni, dzięki czemu będziemy mogli w bardzo prosty sposób zapiać dziecko w foteliku i ustawić przodem lub tyłem do kierunku jazdy.
Bardzo ważnym elementem tego fotelika jest jego regulacja zagłówka. Można ustawić jeden z siedmiu dostępnych poziomów, co na tle konkurencji jest jednym z najlepszych wyników. Oprócz tego producenci wykorzystali również pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo znajdziemy tutaj również wkładkę stabilizującą dla dzieci w przedziale wagowym od 0 do 13 kilogramów.
Dosyć ważnym punktem, który może zdecydować o zakupie tego produktu, jest jego cena. Zaawansowane opcje regulacyjne oraz przeciętna jakość wyposażenia to główne powody, przez który produkt ten kosztuje nieco więcej niż niejedna osoba jest w stanie zapłacić.

R

Zalety

– Duża możliwość regulacji zagłówka;
– System obrotu fotelika o 360 stopni;
– Ergonomiczny wygląd.

Q

Wady

– Dosyć drogi fotelik.

Cybex sirona lepsza od innych?

najlepszy fotelik samochodowy rwf

Fotelik samochodowy Cybex sirona to świetna propozycja dla każdego, dla kogo najwyższa jakość wykonania jest najważniejsza. Produkt ten wykonany został z bardzo wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, a design wyróżnia się na tle innych fotelików. Dzieki temu oferta firmy Cybex jest niezwykle atrakcyjna dla wszystkich użytkowników – nawet tych najbardziej wymagających.
Cybex Sirona może pochwalić się możliwością zamontowania przodem oraz tyłem do kierunku jazdy. Oprócz tego, warto również pamiętać o tym, że fotelik Sirona zyskał bardzo wysokie noty w testach bezpieczeństwa, co jest niezwykle ważnym – jeśli nie najważniejszym – elementem jeśli chodzi o fotelik samochodowy. Oprócz bardzo dobrych wyników zderzeniowych, zastosowano również poduszkę Active Response Technology, czyli A.R.T. Pozwala ona ma utrzymanie dziecka w najbezpieczniejszej strefie, co zwiększa bezpieczeństwo. Oprócz tego mamy do dyspozycji tutaj bardzo duże możliwości regulacyjne, dzięki czemu nasze dziecko będzie czuło się bardzo komfortowo w czasie jazdy.
Jednakże, problemem dla niejednego użytkownika może być cena, jaką producenci życzą sobie za ten fotelik. To aspekt, o którym z pewnością należy pamiętać wybierając odpowiedni fotelik.

R

Zalety

– Jeden z najbezpieczniejszych fotelików na rynku;
– Bogate możliwości regulacyjne;
– Możliwość ustawienia fotelika bokiem w celu łatwiejszego zamontowania;
– Dodatkowe systemy poprawiające bezpieczeństwo.

Q

Wady

– Bardzo duża cena.

A może to właśnie joie steadi będzie naszym wyborem?

najlepszy fotelik samochodowy rwf

Bardzo często w rekomendacjach pojawia się fotelik joie steadi i to nie bez powodu. Jest to produkt charakteryzujący się najnowszymi rozwiązaniami i systemami dbającymi o bezpieczeństwo naszego malucha w czasie jazdy.
Jeżeli mowa o zaletach, to warto przede wszystkim zwrócić uwagę na czterostopniową regulację fotelika, regulację zagłówka (tak zwana funkcja ‘grow together’), oraz regulację pochylenia oparcia w czterech różnych opcjach. Oznacza to, że fotelik można dostosować do dzieci o różnej wysokości oraz o różnej wadze. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to oprócz standardowych pasów bezpieczeństwa, producenci zdecydowali wyposażyć Joie Steadi w dodatkowe boczki chroniące nasze dzieci przed zderzeniami bocznymi. Ochraniają one ciało, biodra i głowę dziecka.
Oprócz zalet wymienionych powyżej, warto również zwrócić uwagę na fakt, że w foteli zastosowano tapicerkę, którą można zdjąć oraz bezproblemowo wyprać, co podnosi funkcjonalność tego produktu.
Cena nie jest wygórowana i zakup tego fotelika nie obciąży naszego budżetu. Warto jednak pamiętać o tym, że zastosowano tutaj trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Gwarantują one dostateczną ochronę, co niejednokrotnie pokazały europejskie testy. Jednakże, spotykamy już pasy pięciopunktowe, które oferują większą ochronę.

R

Zalety

– Niska cena;
– Duże możliwości regulacyjne;
– Boczki ochronne poprawiające bezpieczeństwo.

Q

Wady

– Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Jaki zatem jest najlepszy fotelik samochodowy RWF?

Opisanych wyżej kilka fotelików mówi nam, że różnorodność w kategorii RWF jest bardzo duża. Tym samym dobry fotelik samochodowy RWF, który świetnie sprawdza się u niektórych osób, u innych może być z różnych powodów zdyskwalifikowany. Dlatego też nie istnieje uniwersalny ranking fotelików RWF – za każdym razem warto zwrócić uwagę na różnice pomiędzy dostępnymi fotelikami, a także na nasze możliwości i przyzwyczajenia, oraz możliwość montażu w naszym aucie. Szczególnie ze względu na ten ostatni element zdecydowanie warto przymierzyć fotelik do naszego auta przed zakupem albo upewnić się, że dostępna jest bezproblemowa opcja jego zwrotu w przypadku, gdyby nie udało się go sensownie zamontować.

Czy opcja 360 stopni jest konieczna?

Coraz popularniejsze stają się foteliki, umożliwiające wygodny ich obrót w celu wyjęcia lub włożenie dziecka, lub nawet korzystanie z fotelika przodem do kierunku jazdy. Zastanówmy się jednak, czy będziemy z takiej możliwości korzystali. Większość standardowych fotelików bowiem umożliwia równie wygodne wkładanie czy wyjmowanie dziecka. Jeśli jednak nasze auto zapewnia ze względów konstrukcyjnych trochę bardziej ograniczony dostęp do fotelika – możliwość jego obrotu może być dla nas bezcenna. W przeciwnym wypadku, zastanówmy się czy chcemy płacić za możliwość, z której nie będziemy korzystali

jaki fotelik samochodowy rwf
bezpieczne fotelik samochodowy rwf

Dobry fotelik RWF, czy tańszy, tradycyjny?

To naturalne pytania, słyszane często od rodziców, zastanawiających się jaki typ fotelika wybrać. Rzeczywiście, tradycyjne foteliki są trochę tańsze i łatwiej dostępne. Czy zatem rzeczywiście należy interesować się modelem montowanym tyłem do kierunku jazdy? Kwestia bezpieczeństwa dzieci jest dla każdego rodzica priorytetem. Dlatego też, za każdym razem powinniśmy patrzeć na to, jaki poziom bezpieczeństwa zapewnia fotelik. Tymczasem, gdybyśmy chcieli stworzyć wspólny ranking fotelików samochodowych RWF i tradycyjnych, to poziom bezpieczeństwa oferowany przez RWF byłby nieporównanie większy – jak to wygląda w praktyce można zobaczyć na filmie amerykańskiego uniwersytetu w Ohio XXXX KOREKTA vV XXXX https://www.Youtube.Com/watch?V=tuZFVPv3Rpk. Wątpliwości nie pozostawiają również analizy, prezentowane przez największe portale https://moto.Wp.Pl/foteliki-tylem-do-kierunku-jazdy-sa-najbezpieczniejsze-dla-dzieci-6036893070881921a

Kluczowa kategoria wagowa

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych fotelików, każdy z nich zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dzieciom jedynie w zadeklarowanym przez producenta zakresie wagowym. Musimy tu więc podjąć decyzję, czy na przykład decydujemy się od razu na fotelik, który może pomieścić dzieci od noworodka aż do 18 kg – jak choćby model Klippan, czy też decydujemy się zacząć od modelu dla najmniejszych dzieci, a dopiero później przejść na taki dla dzieci powyżej 9 kg. W tym drugim przypadku jednak ponownie będziemy musieli podjąć decyzję – czy chcemy mieć fotelik na dłużej, jak BRITAX & ROMER – sprawdzający się aż do wagi 25 kg, czy też wybierzemy któryś z tradycyjnych modeli z zakresu 9-18 kg. Im mniejsze zakresy wybierzemy, tym częściej będziemy musieli przeglądać ranking fotelików RWF w celu wyboru kolejnego modelu. Plusem takiej strategii jest jednak ciągły rozwój technologii, dzięki czemu będą dla nas dostępne coraz bardziej bezpieczne foteliki samochodowe RWF

A zatem – jaki fotelik samochodowy RWF wybrać w 2024 roku?

Każdy, z oferowanych przez sprawdzone sklepy fotelików dostępnych na naszym rynku, zapewnia duży poziom bezpieczeństwa dla naszego dziecka. Jeżeli zdecydowaliśmy się na fotelik RWF ranking bezpieczeństwa jest zdecydowanie bardzo wysoki. Musimy więc uważnie poczytać o tych modelach, które wzbudziły nasze największe zainteresowanie i odnaleźć różnice pomiędzy nimi. Bardzo możliwe, że już na tym etapie nasz wybór znacząco się ograniczy, co też jest pozytywne, gdyż dzięki temu więcej uwagi będziemy mogli poświęcić na wybór spośród mniejszej liczby fotelików. Spójrzmy więc na dodatkowe funkcjonalności oferowane przez dany model, sprawdźmy jak pasuje do naszego auta, a w miarę możliwości – również jak czuje się w nim nasze dziecko. Na podstawie tych parametrów, każdy z nas będzie mógł stworzyć swój własny ranking fotelików samochodowych RWF. Pamiętajmy jedynie, że chodzi o bezpieczeństwo dziecka – nie pozwólmy więc, by kwestia wyglądu fotelika była decydująca.

[kkratings]
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking najlepszych fotelików samochodowych RWF
Average rating:  
 5 reviews
 by Ionka 1999


Wśród wielu firm i modeli dostępnych na rynku łatwo się pogubić, zwłaszcza gdy zakupu fotelika dokonuje się po raz pierwszy w życiu. Zadaniem fotelika jest bowiem zapewnienie ochrony maluchowi przed obrażeniami czy nawet śmiercią w czasie wypadku samochodowego. Dlatego fotelik jest niezbędny, i koniecznie musimy kupić.

 by Grażynka

Nie ma cudów, porządne foteliki, porządnie zaprojektowane i testowane muszę kosztować. Niekoniecznie całą pensję ale za te 100-200zł nie ma nic godnego uwagi. Dobry fotelik to przede wszystkim fotelik, który jest odpowiednio dobrany do auta i dziecka. Jest testowany ale nie „testowany gdzieś tam” tylko ma ADAC, Warentest czy Oamtc a dla fotelików 9-18 czy 9-25kg przede wszystkim Plus test. Fotelik w którym jak najdłużej można jeździć tyłem do kierunku jazdy, fotelik który nie jest od niemowlaka do bierzmowania… trochę tego jest

 by rita

dlaczego zabrakło concord reverso plus?

 by Kalina

Ja akurat wybrałam z mniejszego przedziału wagowego- po prostu są bezpieczniejsze, bardziej dopasowane do wieku, wzrostu i gabarytów dziecka. I mam ten RWF, czyli fotelik montowany tyłem, bo w przypadku zderzenia czy mocniejszego hamowania redukuje siły działające na odcinek szyjny kręgosłupa dziecka.

 by Sylwia


Sylwiadnia 19 marca 2019 o godz. 09:36 (Edytuj)

Nie polecam tanich fotelików marketowych, ważne by fotelik był z atestem z wykonywanymi różnymi testami zderzeniowymi itp. Obecnie synek ma 7m-cy (ok. 11kg) i zakupiliśmy mu duży fotelik od 9-36 kg.Marka fotelika to COLETTO lada dzień zaczniemy go używać ?

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online