Czy zastanawiałeś się kiedyś nad zakupem jeździka dla dziecka? Wybór takiego pojazdu – pchacza może być dosyć trudny, szczególnie, że jest on dedykowany dla małych dzieci, których dobro i zdrowie szczególnie „leży nam na sercu”. Roczne dzieci zazwyczaj dopiero rozpoczynają swoją przygodę z chodzeniem. Jeśli chcemy ułatwić im naukę chodzenia, możemy zdecydować się na zakup specjalnego jeździka. Jednakże nie wszyscy rodzice wiedzą na co powinni zwracać uwagę, dokonując wyboru jednego spośród znajdujących się na rynku produktów, jakim jest jeździk dla rocznego dziecka. Jeśli i Ty należysz do tego grona – przeczytaj niniejszy ranking jeździków i poznaj produkty warte Twojej uwagi.

Wybrane produkty, czyli ranking jeździków dostępnych na rynku  2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Jeździk Mercedes

9.8

Drogi


 

 

Jeździk Kindereo

9.7

Tani

SPORT CAR DELUXE

9.5

Tani


 

FALK CLAAS AXOS

9.4

Średnia


 

Ekskluzywny i wielofunkcyjny pojazd dla Twojego dziecka to musi być Mercedes

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jeździki to specjalne pojazdy przeznaczone przede wszystkim dla dzieci w wieku do 3 lat. Przy czym sprawdzą się one także u tych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie chodzić. Tego rodzaju produkty zazwyczaj są dosyć sporych rozmiarów, zatem warto, aby spełniały one, jak najwięcej różnych funkcji. Piękny wielofunkcyjny jeździk to między innymi MERCEDES GL63 5w1, który może pełnić rolę jeździka, chodzika, pchacza, bujaka i kołyski.

R

Zalety

 • wielofunkcyjność (jeździk 5w1 – może jednocześnie być jeździkiem, chodzikiem, pchaczem, bujakiem, jak również kołyską);
 • efekty dźwiękowe, znajdujące się w kierownicy jeździka;
 • efekty świetlne, umieszczone w pojeździe;
 • duży schowek, umiejscowiony pod dużym i komfortowym siedziskiem z wygodnym oparciem, służący poprawie komfortu użytkowania pojazdu, i przechowywania dużej ilości przedmiotów (może służyć jako pojemnik na zabawki lub miejsce do przechowywania rzeczy, niezbędnych w trakcie spaceru z dzieckiem);
 • dodatkowy prowadnik i wyższe oparcie dla mniejszych dzieci oraz barierki, zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem.
Q

Wady

 • bardzo duże wymiary, powodujące problemy z przenoszeniem jeździka w trakcie spacerów, kiedy dziecko znudzi jeżdżenie.

Zobacz mini bike marki Kindereo

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejny produkt jest zdecydowanie mniejszą i poręczniejszą propozycją, dzięki czemu będzie idealnym rozwiązaniem właśnie w trakcie różnego rodzaju spacerów z dzieckiem. Jest to rowerek biegowy mini bike marki Kindereo. Jego funkcjonalność jest mniejsza, niż pierwszego z przedstawionych produktów, za to jest on łatwiejszy w użytkowaniu, właśnie dzięki zdecydowanie mniejszym wymiarom.

R

Zalety

 • stosunkowo niewielkie wymiary jeździka, ułatwiające jego przechowywanie i przenoszenie;
 • niewielka i lekka, a co za tym idzie łatwa do przenoszenia w trakcie spacerów z dzieckiem konstrukcja;
 • ciche, antypoślizgowe kółka, dające możliwość bezproblemowego użytkowania rowerka w domu – bez zarysowywania podłóg;
 • nauka jazdy na takim jeździku może stanowić doskonały wstęp do nauki jazdy na prawdziwym rowerze, ćwiczenie koordynacji ruchowej dziecka i naukę utrzymywania równowagi.
Q

Wady

 • brak posiadania dodatkowych funkcji i elementów dźwiękowych lub świetlnych;
 • brak możliwości przechowywania w nim jakichś przedmiotów;
 • brak występowania dodatkowych zabezpieczeń, chroniących szczególnie małe dzieci przed wypadnięciem z jeździka.

Pojemny jeździk SPORT CAR DELUXE

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Następny w naszym rankingu jest model o większej liczbie funkcji, ale można go kupić w zdecydowanie niższej cenie niż pierwszy z prezentowanych pojazdów, będący na licencji Mercedesa. Jest to jeździk SPORT CAR DELUXE z rączką – PCHACZEM. Samochodzik ten, tak samo, jak wcześniej opisywany model Mercedesa posiada ukryty pod siedzeniem pojemnik, pozwalający na przechowywanie w nim różnego rodzaju rzeczy, w zależności od potrzeby.

R

Zalety

 • wyposażenie w efekty dźwiękowe i świetlne, umilające dzieciom czas zabawy;
 • prowadnik i barierki zabezpieczające, szczególnie mniejsze dzieci przed wypadnięciem z pojazdu w trakcie jazdy;
 • koła wykonane z polipropylenu, dzięki czemu nie dochodzi do rysowania powierzchni podłóg w trakcie używania pojazdu w domu;
 • duża różnorodność w wyborze kolorystyki pojazdu (dostępny jest pchacz w kolorze różowym, niebieskim, czerwonym i białym).
Q

Wady

 • duże wymiary, przez co pojazd staje się nieporęczny, zwłaszcza w trakcie spacerów i wystąpienia konieczności jego przenoszenia;
 • mniejsza ilość funkcjonalności niż w wypadku podobnego, wcześniej opisanego jeździka, jakim był MERCEDES GL63.

Polecamy traktor FALK CLAAS AXOS

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ostatnią propozycją z naszego zestawienia jest pojazd, skierowany dla wielbicieli rolnictwa. Jest to traktor FALK CLAAS AXOS z przyczepą, w której można przewozić różne rzeczy. Jest to typowy chodzik, służący do odpychania się przez dziecko nogami. Został wyposażony w klakson, dopinaną do traktora przyczepkę i wysokie, wygodne oraz szerokie siedzisko.

R

Zalety

 • nietypowy design produktu – jedyny w takim rodzaju traktor, idealnie odwzorowujący tradycyjne produkty, przeznaczony dla małego traktorzysty;
 • szerokie i wygodne siodełko oraz duże skrętne kółka, zwiększające komfort jazdy;
 • odczepiana przyczepa, w której można przewozić skarby, a w razie potrzeby odczepić i korzystać jedynie z samego jeździka.
Q

Wady

 • brak dodatkowych zabezpieczeń, chroniących szczególnie mniejsze dzieci przed wypadnięciem z jeździka;
 • brak rączki do pchania, która ułatwiłaby korzystanie z jeździka przez najmniejsze dzieci;
 • bardzo duże wymiary całości, przez co jeździk w niektórych sytuacjach może stać się niewygodny.  

Na koniec warto jeszcze zauważyć, że wszystkie z prezentowanych w naszym zestawieniu produktów posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i są w 100% bezpieczne dla dzieci.

Jaki jest najlepszy jeździk dla dziecka?

Wciąż nie wiesz, co tak naprawdę powinien mieć jeździk, który będzie najlepszy dla Twojego dziecka? Przede wszystkim musi być on dla niego zdrowy, a korzystanie z niego powinno być dla dziecka przyjemnością. Aby mogło tak być należy odpowiednio dopasować jeździk do wzrostu i wieku naszego dziecka. Dziecko musi siedzieć w nim tak, aby mogło wygodnie odpychać się nogami od podłoża. Jednakże równocześnie lepiej, aby wybrany przez nas model pchacza był nieco większy, niż za mały. Musimy bowiem pamiętać o tym, że dzieci bardzo szybko rosną.

Dla najmniejszych dzieci najlepsze będą pchacze, które na początku, gdy jeszcze nie chodzą one samodzielnie dziecko będzie mogło pchać, łapiąc za znajdującą się z tyłu rączkę. Z kolei nieco większemu dziecku warto kupić jeździk, którym będzie mogło jeździć odpychając swoje nóżki od podłoża.

Co więcej, warto zauważyć, że niektóre z dostępnych na rynku jeździków łączą w sobie, zarówno funkcje pchacza, jak też jeździka. Przy czym wybór najlepszego dla nas produktu zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych preferencji i od zasobności naszego portfela. Wiadomo, że im dany produkt będzie posiadał więcej funkcji tym więcej będzie trzeba za niego zapłacić. Zatem decyzja o tym, jaki jeździk dla rocznego dziecka, a jaki dla nieco starszego należy do nas, jednak przy zakupie warto wziąć pod uwagę powyższe kwestie.

Czy jeździk w ogóle jest potrzebny naszemu dziecku, czyli o zbędnych i niezbędnych wydatkach na dziecko?

Codziennie jesteśmy bombardowani i zarzucani poprzez ogrom rzeczy, które powinniśmy kupić naszym dzieciom po to, aby zapewnić im, jak najlepszy i jak najbardziej zrównoważony rozwój. Nie ukrywajmy, większość z nich to tak naprawdę nikomu niepotrzebne do szczęścia gadżety. Czy jeździk jest także jednym z nich? Z pewnością nie i nie musi być wcale zaopatrzony w ogrom dodatkowych funkcji, aby odpowiednio wspierać koordynację ruchową naszego dziecka, pomagać mu w stawianiu pierwszych kroków i wspierać jego ogólny rozwój. Za to, o czym już wspomniano wcześniej, musi być przede wszystkim dobrze dobrany do naszego dziecka, biorąc pod uwagę szczególnie jego wzrost.

Ponadto jest to dosyć duża zabawka, za którą trzeba zapłacić dużo pieniędzy i której nie będzie, gdzie przechowywać. Jednakże ilość korzyści, jakie korzystanie z niej niesie naszemu dziecku powinna zdecydowanie przekonać nas do zakupu. O tym, jakie konkretnie korzyści niesie za sobą używanie przez dziecko z jeździka (oczywiście takiego, który będzie do niego odpowiednio dopasowany możecie poczytać ” https://www.sosrodzice.pl/jezdzik-dziecka-kupowac//„>tutaj.

Gdzie kupić jeździk dla dziecka?

Decydując się na zakup jeździka – pchacza dla naszego dziecka należy przede wszystkim zdecydować się na zakup nowego produktu. Musimy bowiem pamiętać o tym, że używane produkty, choć często zdecydowanie tańsze mogą posiadać liczne, ukryte przez sprzedającego wady. Wady te mogą prowadzić do różnych przykrych wypadków z udziałem naszych dzieci, a przecież to, na czym nam rodzicom zależy najbardziej to dbałość o zdrowie naszych pociech. Warto też dobrze przyjrzeć się produktom, którymi jesteśmy zainteresowani i przed dokonaniem zakupu poczytać pchacz opinie np. na różnych znanych parentingowych blogachNiezmiernie istotne są także w tej kwestii opinie fizjoterapeutów, którzy zajmują się zdrowiem i rozwojem ruchowym naszych dzieci.

Ostatnią już kwestią jest to, aby kupować produkty tylko sprawdzonych producentów, którzy oferują jeździki, spełniające wszystkie unijne normy i posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty. Dopiero wtedy możemy mieć 100% pewność, że wybrany przez nas chodzik jest w pełni bezpieczny dla naszego dziecka.

Chcąc mieć pewność, że kupiliśmy dla naszego dziecka możliwie, jak najlepszy produkt spośród dostępnych na rynku, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup rowerka w sklepie stacjonarnym, czy internetowym musimy pamiętać przede wszystkim o powyższych zasadach.

Jeździk dla rocznego dziecka – który produkt najlepiej spełni swoją rolę?

Podsumowując, najlepszym wyborem dla malucha, który jeszcze nie potrafi samodzielnie chodzić będzie jeździk, który jest równocześnie pchaczem. Jeśli, dodatkowo zależy nam na tym, aby wybrany przez nas produkt posiadał jakieś dodatkowe funkcje, umilające dziecku jego użytkowanie warto zdecydować się na zakup modelu AMG Mercedesa GL63 na licencji.

Tego rodzaju jeździk jest w pełni bezpieczny, już dla najmniejszych użytkowników (to pojazd dedykowany dla dzieci od 1. roku życia), gdyż posiada barierki oraz dodatkową rączkę do pchania. Może spełniać różne funkcję, a co więcej został wyposażony w dodatkowe elementy, takie jak światła samochodowe i dźwięki typu klakson. Dzięki takim dodatkowym atrakcjom każdy mały odkrywca poczuje się w nim, jakby jechał prawdziwym samochodem. Posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, świadczące o spełnianiu wszelkich norm bezpieczeństwa tego typu produktów. Jego zakupu w 2024 roku można dokonać tutaj.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki jeździk dla rocznego dziecka wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Arleta

Jeździk to bez wątpienia zabawka, która od samego początku wspomaga malucha w procesie nauki chodzenia. Początkowo jeździk może służyć jako pchacz, przez co staje się stabilnym wsparciem dla gibkiego ciałka, dziecko podtrzymując się jeździka, czuje się pewniejsze do stawiania pierwszych kroków. Gdy dziecko zacznie swobodnie poruszać się na nóżkach, jeździk stanie się kompanem zabaw i sposobem na przemieszczanie się.

 by Sonka

Roczne dziecko na ogół dużo rozumie, jest bardzo ciekawe i z chęcią poznaje świat już nie jako niemowlę. Taki smyk to czasem prawdziwe “utrapienie” rodziców. Zabawki takie jak jeździki i rowerki biegowe to doskonała alternatywa dla rowerów z doczepianą dodatkową parą kółeczek. Mały rowerzysta, który swoją historię z rowerem zaczyna od rowerka biegowego szybciej oswoi się z klasycznym modelem jednośladu.

 by Belzubi

Roczniakom dedykowane są naprawdę bardzo różne jeździki. Niektóre modele mają specjalny drążek do popychania. To bardzo ułatwia spacery rodzicom. Kiedy pociecha się zmęczy można po prostu popchnąć ją dalej. Poruszenia się takim pojazdem to wielka frajda.

 by Aneks

Jeździki napędza się nogami, dzięki czemu są narzędziem do siłowych ćwiczeń malucha. To wzmacnia nogi, ale warto pamiętać, żeby taki wysiłek nie trwał zbyt długo. Jeździkiem trzeba też kierować. To pierwsze szlify związane z panowaniem nad pojazdem i orientowaniem się w przestrzeni

 by Remka

Wybór odpowiedniego pierwszego jeździka dla maluszka nie jest prosty. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas pierwszy jeździk posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. I Bez dwóch zdań powinien być wykonany z materiałów, które charakteryzują się jak najwyższą jakością oraz posiadać trwałą i stabilną konstrukcję.

 by Zoja

Jeździki to pierwsze pojazdy dla maluchów, które świetnie sprawdzą się nawet w przypadku dzieci nie do końca radzących sobie z pewnym chodzeniem. Dzięki składanym pedałom, w odpowiednim dla dziecka czasie, może ono rozpocząć naukę pedałowania.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online