Pierwsze urodziny to wyjątkowy dzień w życiu naszego dziecka. Rodzice ciesząc się, że ich Maluch świętuje pierwszą rocznicę decydują się na urządzenie przyjęcia, zapraszając przy tym rodzinę i znajomych. Dla gości to również ważna okazja do świętowania, natomiast często poprzedzona jest wieloma tygodniami poszukiwań idealnego prezentu dla solenizanta. Nie tylko urodziny , ale również gwiazdka, czy inna okazja może przysporzyć wiele kłopotu kupującemu. Ile razy staliśmy w sklepie z zabawkami szukając idealnego prezentu dla dziecka? Trafny wybór nie tylko uszczęśliwi Malucha, ale również sprawi, że to my będziemy odczuwali satysfakcję ze swojego wyboru. A wybór najlepszej zabawki dla rocznego dziecka to dylemat między zachwycającym wyglądem, interaktywnością zabawki a chęcią zakupu czegoś, co będzie rozwijające dla maluszka. Aby nieco ułatwić zakup prezentu dla roczniaka przygotowaliśmy kilka pomysłów na prezent. Być może zdarzy się, że okażą się one świetnym pomysłem na zakup, a może będą dla nas inspiracją do zakupu czegoś podobnego.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Konik Sapphire Kids

9.9

Średnia


 

Stolik edukacyjny Smily

9.8

Drogi


 

 

Koparka laweta WADER

9.7

Tani


 

Sport car deluxe

9.6

Średnia

Ranking najlepszych zabawek dla rocznego dziecka w roku 2024.

Konik, z drzewa koń na biegunach marki Sapphire Kids

ranking fotelików samochodowych 15-36

Kto z nas nie miał konika na biegunach? Mogłoby się wydawać, że czasy konia na biegunach odeszły w niepamięć, jak się jednak okazuje nieco odmieniona wersja wciąż cieszy się popularnością. Interaktywny koń na biegunach Sapphire Kids ucieszy chyba każde dziecko. Dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów, konik jest nie tylko miękki i przyjemny w dotyku, ale również cieszy oko i jest w pełni bezpieczny dla rocznego dziecka. Co ważne, konik nie tylko daje nam możliwość bujania się, ale również posiada funkcje dźwiękowe: pyszczek porusza się w rytm muzyki, a konik wesoło macha ogonkiem kiedy nasze dziecko dotknie jednego z przycisków. Zastosowanie takich rozwiązań z pewnością sprawi, że obdarowane nim dziecko niejednokrotnie będzie bawić się z jego użyciem.

R

Zalety

– wysoka jakość wykonania, dbałość o szczegóły;
– atrakcyjny wygląd;
– zastosowanie funkcji dźwiękowych;
– możliwość wyboru wersji kolorystycznej;
Q

Wady

– zajmuje sporo miejsca w pokoju dziecięcym;

Stoliczku, nakryj się – stolik edukacyjny Smily

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Każde dziecko uwielbia, gdy zabawki po naciśnięciu wydają dźwięki, a przy tym mrugają kolorowymi światełkami. Muzyczny stolik edukacyjny od firmy Smily idealnie wpasowuje się w oczekiwania najmłodszych. Dzięki odpinanym nogom zabawka ta, może być używana zarówno przez dzieci stawiające pierwsze kroki, ale również kiedy nasze dziecko jeszcze nie opanowało tej umiejętności. Stolik ten to zabawka edukacyjna, kolorowe światełka i wesołe dźwięki wydawane w języku polskim stymulują zmysł słuchu i wzroku naszego dziecka. Dzięki wielu ruchomym elementom nasze dziecko nie tylko uczy się nowych kształtów czy kolorów, ale także rozwija się Jego koordynacja ruchowa. Co ważne stolik został wykonany z bardzo duża dokładnością, z wysokiej jakości plastiku, zapewniając tym samym bezpieczeństwo naszego Maluszka.

R

Zalety

– rozwijanie zdolności manualnych naszego dziecka;
– nauka myślenia przyczynowo – skutkowego;
– odporny na uszkodzenia;
– łatwy w utrzymaniu czystości;
Q

Wady

– brak antypoślizgowych nóżek;

Z motoryzacją za pan brat- samochodzik WADER

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Bez wątpienia, samochodziki są ulubionymi zabawkami naszych synków. Już od najmłodszych lat z zainteresowaniem sięgają właśnie po ten rodzaj zabawek. Firma WADER, jako lider wśród zabawek dziecięcych z tworzywa sztucznego wyprodukowała zestaw składający się z ciężarówki – lawety oraz koparki. Tego produktu nie mogło zabraknąć wśród naszych propozycji. Na uwagę zasługuje szczególnie wysoka jakość wykonania zabawki, z dbałością o szczegóły. Dzięki temu zestaw ten jest w pełni bezpieczny dla naszego dziecka, nie posiada ostrych krawędzi, ani nie ma ryzyka zadławienia się małym elementem. Tego typu zabawka niezwykle rozwija umiejętność samodzielnej zabawy. Mali chłopcy z pewnością spędzą nie jedną godzinę przewożąc m.in. klocki z jednego punktu do drugiego.

R

Zalety

– wysoka jakość wykonania;
– brak małych, niebezpiecznych elementów;
– spore wymiary – ciężarówka o długości 90 cm;
Q

Wady

– produkt skierowany głównie dla chłopców

Jak dorosnę będę jak Tata- Sport car deluxe 3 w 1

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ulubione miejsce do zabawy dla dzieci? Oczywiście jest to miejsce kierowcy w samochodzie. Niezależnie, czy to córka, czy syn, każde dziecko uwielbia kręcić kierownicą, dotykać wszystkich przycisków, a gdy nieco podrośnie parkować razem z Rodzicami. Idealną propozycją więc na prezent dla rocznego dziecka jest jeździk Sport car deluxe 3 w 1. Najważniejszą częścią, za którą pokochają ten produkt dzieci jest oczywiście kierownica z efektami dźwiękowymi. W jeździku tym nie zabrakło również schowka , podnóżków które są poprawiają komfort jazdy oraz oparcia z obejmą, które zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem. Dzięki demontowalnym elementom jeździk może służyć w wielu wariantach, jako jeździk-pchacz, a także jako sam jeździk. Możliwość konfiguracji jeździka pozwala na długie korzystanie z niego przez dzieci, będzie dobry zarówno dla rocznego dziecka, jak i dla trzylatka.

R

Zalety

– wielofunkcyjność;
– bezpieczna konstrukcja;
– maksymalne obciążenie – 27 kilogramów;
Q

Wady

– brak ochrony przed słońcem;
– duży gabaryt może stanowić problem w przechowywaniu np. zimą

Nie sposób zauważyć, iż szukając prezentu dla rocznego dziecka, można znaleźć mnóstwo ciekawych zabawek. Wybrane propozycje to jedynie kropla w morzu w rankingach polecanych zabawek dla rocznego dziecka.

Czym się więc kierować szukając prezentu dla roczniaka?

Przed zakupem warto podpytać rodziców o preferencje ich Maluszka, jedne dzieci uwielbiają proste, drewniane zabawki, dla innych mogłyby istnieć tylko te interaktywne. W dzisiejszych czasach dzieci zasypywane są ogromną ilością zabawek, dlatego rozmowa z rodzicami jest również bardzo ważna, ze względu na to, aby nie powtórzyć się z zabawką jaką już Maluch posiada. Kolejnym wartym uwagi aspektem jest rozmiar zabawki. Jeśli dziecko mieszka wraz z rodzicami w kawalerce, zakup wielkogabarytowej zabawki może być kłopotem. Ostatnią rzeczą , a może dla niektórych kluczową jest budżet jaki mamy przeznaczony na zakup prezentu. Podane inspiracje oscylują wokół jednej kwoty, może się jednak okazać, że chcemy przeznaczyć znacznie mniej.

Jaka powinna być dobra zabawka dla rocznego dziecka?

Stojąc przed wyborem zabawki dla rocznego dziecka, często szukamy opinii w internecie. To bardzo słuszne podejście, szczególnie jeśli sami nie mamy dzieci. Aby nieco ułatwić wybór, tym którzy poszukują inspiracji przeanalizujmy cechy jakie powinna spełniać zabawka dla takiego malucha. Oto niektóre z nich:

Edukacyjne

Nauka nowych rzeczy wcale nie musi być nudna. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym warto poszukać zabawek rozwijających dziecko od najmłodzych lat. Coraz więcej zabawek na rynku oferuje takie połączenie. Jakie zdolności mogą rozwijać zabawki edukacyjne?

Rozwój zdolności manualnych.

Małe rączki, które jeszcze nie tak dawno temu nie potrafiły chwytać, u rocznego dziecka radzą sobie już całkiem dobrze. Wybór zabawek, które wymagają ćwiczeń zdolności manualnych jest więc bardzo dobrym wyborem. Warto szukać zabawek, które wymagają od dziecka przesuwania elementów, trafiania w odpowiednie otwory czy precyzji ruchu. Niezawodne okażą się klocki, samochodziki, różnego rodzaju sortery, ale również zabawki wymagające działań przyczynowo – skutkowych (np. naciśnięcie guziczka powoduje wydanie dźwięku, pociągnięcie za sznurek powoduje poruszenie się zabawki). Jeśli chodzi o tego typu zabawki wybór na rynku jest naprawdę spory, a w zależności od zasobności portfela możemy zdecydować się na tańszą lub droższą zabawkę.

Logiczne myślenie

Tu z pomocą przychodzą zabawki, przy których dziecko musi się zastanowić nad kolejnym ruchem. Chcąc ułożyć wieżę z drewnianych klocków, musi wybierać je tak, aby była stabilna, a więc na samym dole muszą znaleźć się największe klocki, a idąc sukcesywnie w górę – mniejsze. Innym przykładem zabawki wykorzystującej zdolności logicznego myślenia są wszelkie zestawy majsterkowicza, a w przypadku dziewczynki mogą to być ubranka dla lalek. Tego typu zabawki nie tylko uczą nowych umiejętności, ale również pomagają na ćwiczenie rączek.

Kreatywność

Nauka kreatywności w pewnym sensie łączy się z nauką samodzielności. Wybierając zabawkę, warto pomyśleć, czy dziecko będzie potrafiło zająć się nią chociaż przez chwilę samo. Warto więc poszukać takich rozwiązań, które zapewnią dziecku sporo możliwości. Jeśli zabawka będzie polegać jedynie na wrzucaniu kuleczek do otworu, po którymś razie znudzi się, a dziecko będzie oczekiwać czegoś ciekawszego. Dobrym wyborem są więc zabawki, które da się używać nie tylko w jeden, określony sposób, ale również pozwolą dziecku na zabawę jego wyobraźnią.

Wspomagające naukę chodzenia

Roczne dziecko to ciekawy świata Maluch, niestety nie zawsze chodzenie opanowane ma do perfekcji. Zdarzają się upadki, czasem błahe, a czasem bardziej bolesne. W doskonaleniu chodzenia z pewnością pomogą mu zabawki dające oparcie, może to być pchacz, stolik edukacyjny, czy wózek dla lalek. Podczas nauki chodzenia ważne są również ćwiczenia, tutaj z pomocą może przyjść basen z kulkami, albo tunel, który zmusi naszego malucha do aktywności, a tym samym do wzmacniania mięśni. Ważna jest również nauka równowagi, świetnie sprawdzą się więc zabawki, które wymagają balansowania ciałem celem utrzymania pozycji pionowej.

Bezpieczeństwo w roku 2024

Tego punktu nie mogło zabraknąć. Wybierając zabawkę dla rocznego dziecka należy zwrócić szczególną uwagę z jakich materiałów została wykonana. Zabawki zawierające mnóstwo zakamarków są po pierwsze trudne w utrzymaniu czystości, a po drugie małe elementy mogą się oderwać. Ważne jest, żeby materiał z którego wykonana jest zabawka nie kruszył się, a w przypadku maskotek nie było elementów które mogą się łatwo oderwać. Zabawki, które mają spełniać rolę wsparcia podczas chodzenia, powinny być stabilne, a te stojące – wyposażone w antypoślizgowy materiał. Co ważne, zabawki powinny być dobrane do wieku dziecka, mimo iż pozornie wydawać by się mogło, że dziecko poradzi sobie ze stopniem trudności zabawki, może się okazać, że wykonane jest z materiałów nieodpowiednich dla Malucha.

Jaką zabawkę dla rocznego dziecka wybrać?

Odpowiadając na pytanie jakie zabawki dla rocznego dziecka kupić, polecamy kierować się nie tylko wyglądem ale również zastosowaniami. Wybierając jedną zabawkę z podanych propozycji byłby to z pewnością muzyczny stolik edukacyjny. Łączy On w sobie elementy idealnej zabawki dla ciekawego świata malucha. Dzięki polskim dźwiękom dziecko oswaja się z nowymi słowami. Połączenie przycisków, oraz elementów przesuwnych pozwala na rozwijanie zdolności manualnych. Tego typu zabawka zainteresuje malca na dłużej niż pięć minut, a więc kolejna podwójna korzyść. Rodzic może poświęcić chwilę na swoje obowiązki, a dziecko w ten sposób uczy się samodzielnej zabawy. Dzięki dużej ilości przycisków, efektom świetlnym i dźwiękowym, Maluch może za każdym razem odkrywać nowe funkcję, dzięki czemu zabawka staje się unikatowa i nie nudzi się zbyt szybko. Pozwala to na naukę kreatywności i wymyślania nowych zabaw.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online