Wraz z kolejnymi miesiącami, Twoje dziecko rozwija się coraz bardziej, nabierając coraz to nowych umiejętności. Zainteresowanie dziecka światem pozwala mu na odkrywanie coraz to nowych zasad przyczynowo – skutkowych. Chcesz wspomóc rozwój swojego malucha? Zastanawiasz się co kupić półrocznemu dziecku na prezent? Pytanie to zadaje sobie wielu rodziców, szczególnie jeśli mamy do czynienia z pierwszym dzieckiem. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co kupić swojemu dziecku w prezencie, warto rozważyć zabawki, które stymulować będą jego rozwój. W dzisiejszym artykule dokładniej przyjrzeliśmy się więc niektórym propozycjom firm produkującym zabawki.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Fisher-Price Szczeniaczek uczniaczek

9.9

Średnia


 

 

Canpol-Babies Klocki Sensoryczne

9.8

Tania


 

 

Hula Kula Vtech

9.7

Średnia


 

 

MULTIMEDIALNY chodzik 2w1

9.6

Droga

Doris pchacz interaktywny

9.5

Średnia


 

Ranking 2024 – zabawki dla 6-miesięcznego dziecka

W dzisiejszym rankingu zebraliśmy propozycje najpopularniejszych zabawek dla półrocznego dziecka, które stymulują jego rozwój. Z racji faktu iż roczne dziecko jest na etapie poznawania świata, w tym rozpoczęcia pierwszych samodzielnych prób przemieszczania się, w rankingu nie zabrakło więc zabawek stymulujących stawianie pierwszych kroków czy też nauki raczkowania.

Szczeniaczek – uczniaczek Fisher price

co kupić półrocznemu dziecku na prezent

Szczeniaczek uczniaczek, to interaktywny pluszak, którym zainteresuje się zarówno półroczne dziecko, jak i nieco starsze. Dzięki wydzielonym 3 poziomom nauki, zabawka dopasowuje się do wieku oraz potrzeb naszej pociechy. Szczeniaczek nie tylkowydaje wesołe, melodyczne dźwięki, ale także uczy podstaw liczenia, alfabetu, części ciała czy kolorów. Jest to świetna propozycja dla każdego malucha. Naciskając poszczególne elementy ciała, dziecko może poznać ponad 100 złów a także 75 melodii.  W zależności od wyboru poziomu, nauka będzie na bardziej lub mniej zaawansowanym poziomie. Zabawka nie tylko zachęca do wspólnej nauki, ale także inspiruje do odgrywania scenek oraz rozwijania wyobrażni. Szczeniaczek prócz dźwięków, zachęca także kolorowym światełkiem w kształcie serduszka, które mruga w rytm muzyki. Zabawka zasilana jest bateriami, a dzięki możliwości wyboru głośności, możemy decydować, czy ma ona pracować w cichszym, czy też głośniejszym trybie. Sprawdza się to doskonale szczególnie, jeśli zabawka wykorzystywana ma być w różnych okolicznościach.

R

Zalety

 • dobre wykonanie zabawki;
 • zabawka bawi i rozwija;
 • trzy poziomy nauki;
Q

Wady

 • brak możliwośći prania.

Miękkie klocki sensoryczne Canpol

prezent dla 6 miesięcznego dziecka

Zestaw od firmy Canpol składa się z 12 sztuk klocków. Zostały one wykonane z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów, które mimo swojej miękkiej struktury są niezwykle trwałe.  Na każdej ze ścian klocka znajdują się wypukłe kształty, które pozwalają na dopasowanie i połączenie do siebie poszczególnych klocków. Każdy bok przedstawia inny kształt, na poszczególnych ścianach klocków znaleźć możemy między innymi cyfry, kształty, postaci zwierząt czy sensoryczne faktury. Kazdy klocek jest innego koloru, a cały zestaw utrzymany jest w pastelowej tonacji. Klocki po ściśnięciu wydają piszczące dźwięki. Ów zestaw świetnie sprawdzi się nie tylko do nauki i koordynacji ruchów, precyzyjności czy cierpliwości, ale także celem doskonalenia zmysłów wzroku oraz słuchu. Zestaw ten sprawdzi się idealnie także dla nieco starszych dzieci.

R

Zalety

 • miękkie;
 • wykonane z bezpiecznego materiału;
 • ćwiczą zmysł dotyku, słuchu i wzroku;
Q

Wady

 • pastelowe, mało kontrastowe kolory.

Interaktywna migocząca hula – kula

ranking zabawki dla 6-miesięcznego dziecka

Hula – kula to świetna zabawka, która stworzona jest z myślą o najmłodszych dzieciach, które dopiero zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki. W kuli zastosowano specjalny mechanizm,który samoczynnie wprawia kulę w ruch, tym samym zachęcając dziecko do podjęcia pierwszych kroków za nią. Kula wydaje wesołe dźwięki oraz mruga kolorowymi światełkami. Na kuli znajdują się specjalne guziki z cyferkami i zwierzatkami, któe po naciśnięćiu wygrywają wesołe melodie i piosenki. Dzięki nim dziecko ma możliwość zapoznania się nie tylko z melodią, ale także nauki podstawowych kształtów i kolorów. Na kuli znajdują się także wypukłe kształty zwierzątek, a wsród nich kotek, małpkam miś czy biedronka, a także wielokolorowe tasiemki, które zapewniają wrażenia dotyowe, doskonale rozwijając przy tym koordynację wzrokowo – ruchową. Hula – kula została wielokrotnie nagradzana, a także jest często polecana przez ekspertów branży dziecięcej.

R

Zalety

 • możliwość dostosowania głośności dźwięku;
 • samoczynne wprawianie w ruch;
 • rozwija nie tylko wyobrażnię, ale także sensorykę i motorykę;
 • polska wersja językowa
Q

Wady

 • nieporęczna wielkość.

Multimedialny chodzik dla dzieci 2w1

fajne zabawki dla 6 miesięcznego dziecka

Chodzik przystosowany został dla dzieci w wieku od 6 miesiąca życia i wykonany został z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów. Chodzik posiada europejskie normy bezpieczeństwa PN-EN 71-1 i PN-EN 1273. Głównym bohaterem chodzika jest kotek, a zabawka dostępna jest w 5 wariantach kolorystycznych: różowo-szarym, niebiesko-szarym, turkusowo-szarym, czerwono-kremowym oraz seledynowo-beżowym. Chodzik wyposażony został w multimedialny pulpit z dźwiękiem, swiatłem i zabawkami. Co ciekawe, posiada on rónież funkcję kołyski. W chodiku zastosowano gumowekółka, które gwarantują nie rysowanie podłogi podczas przesuwania się dziecka, a także specjalne stopegy, które blokują możliwość wjechania na klatkę schodową chodzikiem. Chodzik posiada możliwość regulowania wysokości, dzięki czemu rosnąć może razem z dzieckiem, a także specjalną, montowaną podłogę, która uniemożliwia samodzielne przemieszczanie.  Wykonany został z wysokiej jakości materiałów, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

R

Zalety

 • możliwość regulacji i dopasowania do wielkości dziecka;
 • interaktywny panel;
 • dostępność wielu wersji kolorystycznych;
Q

Wady

 • szkodliwość dla kręgosłupa malucha.

Chodzik – pchacz – interaktywny stolik edukacyjny 6w1

Wielofunkcyjna zabawka 6 w 1 umożliwia przekształcenie w chodzik-pchacz, stolik edukacyjny, panel do powieszenia w łóżeczku, telefonik, pianinko oraz sorter kształtów. Ów zabawka stanowić może dziecięcy prywatny plac zabaw, który nie tylko można wykorzystać jako zabawkę, która dopasowuje się do wieku i umiejętności dziecka, ale także realnie wpływa rozwój dziecka i jego koordynację ruchową. Chodzik-pchacz sprawdzi się idealnie dla dzieci, które zaczynają raczkować, a następnie stawieć swoje pierwsze kroki. Panel edukacyjny pozwala na zabawę dziecka i naukę cyfr, kształtów, a także wielu wesołych melodii. Pozwala on również stawiać swoje pierwsze samodzielne kroki, będąc d;a dziecka oparciem. Zabawka posiada antypoślizgowe gumowe koła, które zwiększają bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy, szczególnie pchaczem. Dodatkowo istnieje możliwość zablokowania tylnych kół pchacza, aby nie odjeżdżała ona podczas zabawy.

R

Zalety

 • możliwość rególacji głośności;
 • wielofunkcyjność;
 • wspiera rozwój motoryczny i intelektualny dziecka;
Q

Wady

 • zajmuje sporo miejsca.

Fajne zabawki dla 6-miesięcznego dziecka – najważniejsze cechy.

Cecha produktu

Szczeniaczek – uczniaczek Fisher price

Miękkie klocki sensoryczne Canpol

Interaktywna migocząca hula – kula

Multimedialny chodzik dla dzieci 2 w 1

Chodzik – pchacz – interaktywny stolik edukacyjny 6 w 1

Materiał i jakość wykonania

tworzywo sztuczne, zabawa/nauka

guma, zabawa/nauka

tworzywo sztuczne, zabawa/nauka

tworzywo sztuczne, zabawa/nauka

tworzywo sztuczne, zabawa/nauka

Sposób wykorzystania

stymulacja mowy

motoryka mała

stymulacja chodu, raczkowania

stymulacja chodu, raczkowania

stymulacja chodu, raczkowania

G

Wiek

Półroczne dziecko coraz więcej rozumie i potrafi. Aby jeszcze lepiej stymulować jego rozwój należy dokładnie przemyśleć zakup zabawek, które będą miały istotny wpływ na ów proces. Wielu rodziców, a także osób, które zamierzają podarować upominek dziecku, nie zdają sobie sprawy, że producenci zabawek i akcesoriów dziecięcych mają obowiązek informowania o minimalnym, bezpiecznym wieku użytkowników zabawki. W przypadku półrocznych dzieci należy szukać zabawek z oznaczeniem 6m+. Wybór zabawek dopasowanych do wieku dziecka jest niezwykle istotne, jeśli ważny jest dla nas jego rozwój intelektualny.

G

Materiał i jakość wykonania

Materiał z jakiego wykonane są zabawki powinien być wysokiej jakości, gdyż gwarantuje to bezpieczeństwo użytkowania ich przez nasze pociechy. Niezależnie czy wybieramy zabawki wykonane z tworzyw sztucznych, miękkiego pluszu czy drewna, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Biorąc pod uwagę materiał warto przeanalizować kwestie ewentualnego czyszczenia zabawki. Czy jest to łatwe, możliwe, a także czy nie będzie skutkowało uszkodzeniem zabawki lub materiału, z którego został wykonany.

G

Interaktywność

Dzieci uwielbiają kolorowe, grające zabawki. Szczególnie w okresie wczesnego rozwoju warto postawić na tzw. zabawki interaktywne. Charakteryzują się one efektami dźwiękowymi oraz świetlnymi, które stymulują zmysły słuchu, a także wzroku małego dziecka. Interaktywne zabawki charakteryzują się także dopasowaniem do wieku dziecka, przez co zabawka może rosnąć wraz z naszą pociechą. Nie da się ukryć, ze warto wybierać kolorowe zabawki, które przyciągają wzrok nie tylko dziecka, ale także dorosłych. Zabawki, które zainteresują malucha są chętniej wybierana jest do zabawy. Zależności te mają wpływ na rozwój dziecka, a właściwie na nabycie umiejętności samodzielności, w tym również samodzielnej zabawy.

G

Sposób wykorzystania

Zabawki dla 6-miesięcznego dziecka, zazwyczaj charakteryzują się stymulacją dziecka pod kątem jego rozwoju motorycznego, a także intelektualnego. Owe zabawki charakteryzują się więc wsparciem rozwoju stawiania pierwszych kroków, a także nauki raczkowania. Dobrze dobrana zabawka nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy. Na szczególną uwagę zasługują więc przedmioty, które wykorzystać możemy do codziennej nauki poprzez zabawę.

G

Wielkość

W zależności od tego gdzie chcemy wykorzystywać zabawkę, jej wielkość może mieć znaczenie. Warto zwrócić uwagę na tą cechę, jeśli prowadzimy dość intensywny tryb życia, przepełniony podróżami. Jeśli zabawka jest dość mała, albo łatwo ją złożyć, bez problemu będziecie mogli zabrać ją ze sobą w podróż. Dzieci często przywiązują się do zabawek, przez co zabranie ich ulubionych przedmiotów pozwoli na łatwiejszą adaptację w nowym miejscu.

Interaktywna migocząca hula kula – prezent dla 6 miesięcznego dziecka

Spośród przedstawionych w dzisiejszym rankingu zabawek dla 6 miesięcznego dziecka naszym faworytem jest interaktywna migocząca hula-kula. Hula kula świetnie sprawdzi się nie tylko w celu rozwoju intelektualnego dziecka powyżej 6 miesiąca życia, ale także będzie pomocny podczas stawiania pierwszych samodzielnych kroków dziecka. Istotną zaletą produktu  jest fakt, że dziecko ma możliwość korzystania z zabawki przez wiele miesięcy, a zabawka niejako rośnie wraz z nim. Zabawka jest dość kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu zabranie jej ze sobą w podróż. Hula kula to zabawka, która wykonana została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, przez co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania zarówno dziecku, jak i swobodę pozostawienia dziecka z zabawką – rodzicowi.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 6 miesięcznego dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online