Wzrok niemowlęcia nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Dziecko widzi jedynie szary, rozmazany obraz. Aby wspomóc rozwój tego zmysłu należy dostarczać odpowiednich bodźców. Czym są zabawki kontrastowe i dlaczego warto je kupić? Jakie wybrać zabawki do wózka i fotelika samochodowego? Sprawdź!

Jak rozwijać wzrok dziecka (0-3 miesiące)?

Wzrok to najsłabiej rozwinięty zmysł u niemowlęcia. Noworodek nie rozróżnia kolorów, a pole jego widzenia wynosi maksymalnie 30 cm. Dlatego też wybierając zabawki dla swojej pociechy, warto zwrócić uwagę na kontrastowe kolory oraz duże wzory. Dlaczego to ważne? Zabawki kontrastowe przyciągają uwagę dziecka. Według badań zdolność skupienia uwagi niemowlęcia wynosi przeciętnie jedynie 10 sekund, w przypadku biało-czarnych przedmiotów już po upływie tygodnia czas ten może wydłużyć się nawet 9-krotnie. Mamy zatem dowód, że zabawki kontrastowe wspierają tworzenie nowych połączeń nerwowych, czyli w skrócie rozwijają mózg dziecka.

Najlepsze zabawki dla niemowląt – na co warto zwrócić uwagę?


Pierwsze zabawki dla niemowląt 0-3 miesięcy powinny być w kolorach kontrastowych – bieli i czerni. Najlepiej pokazywać je dziecku już od urodzenia. Zabawki kontrastowe wyróżniają mocne kontrasty kolorystyczne, proste wzory, minimalizm oraz zróżnicowane faktury, które dodatkowo stymulują zmysły dziecka. Niektóre zabawki kontrastowe zawierają także ruchome elementy. Doskonałą zabawką dla niemowlęcia 0-3 jest mata edukacyjna, dzięki której dziecko odkrywa nowe dźwięki, a także w bezpiecznych warunkach uczy się przewracania na brzuszek.

Zabawki do wózka i fotelika samochodowego dla maluchów – które wybrać?

W czasie podróży odpowiednie zabawki do wózka i fotelika samochodowego mogą dostarczać maluchowi rozrywkę, stymulować zmysły oraz pomagać w rozwoju. Grzechotki lub grzechoczące przywieszki pobudzają słuch dziecka. Poduszki sensoryczne o różnorodnych fakturach wspierają ogólny jego rozwój. W przypadku niemowląt, które wcześnie zaczęły ząbkować świetnie sprawdzają się gryzaki, które uśmierzają ból i łagodzą swędzenie dziąseł. Dzieci uwielbiają także lusterka przypięte do wózka lub fotelika, dzięki którym mogą obserwować swoje odbicie.

Cudowne Mobile Montessori i inne pomoce dla niemowląt 0-3 miesięcy: Praktyczne propozycje do łóżeczka!

W przypadku tak małych dzieci sprawdzają się zabawki do łóżeczka, które delikatnie pobudzają zmysły. Mobile Montessori to najlepsza zabawka dla niemowląt 0-3 miesiące. Można ją zawiesić nad łóżeczkiem i w ten sposób wspierać rozwój wzroku maleństwa. Ważne, aby umieścić mobile poniżej wzroku dziecka, a nie tuż nad jego głową.

Zastanawiasz się jakie zabawki interaktywne wybrać? Elektroniczna karuzela sprawdzi się w domu, a także podczas spaceru lub podróży. Można ją przymocować do łóżeczka, wózka lub nosidełka. Co więcej, niektóre modele reagują na płacz dziecka uruchamiając kojące melodie. To niezawodne wsparcie dla opiekunów.

Przed zakupem sprawdź, czy zabawki są odpowiednie dla dziecka, np. czy nie mają ostrych krawędzi oraz czy są wykonane z materiałów bezpiecznych dla niemowląt.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online