Bezpieczeństwo najmłodszych jest dla rodziców priorytetem. Nic dziwnego, że musi być ono zachowane w każdym aspekcie, w tym przy wyborze ubranek dla niemowląt. Na jaką więc odzież warto się zdecydować, by być spokojnym o wpływ na maluszka?

Jakie rozmiary ubrań niemowlęcych na początek?

Wybór odpowiednich rozmiarów w ubrankach dla najmłodszych może być trudny z kilku powodów. Po pierwsze nie wiemy wcześniej, z jaką masą urodzeniową maleństwo przyjdzie na świat. Oczywiście podczas badań możemy zorientować się w tym temacie, jednak niejednokrotnie życie może spłatać figla i może się okazać, że zakupione ubranka będą za duże/za małe. Dlatego nie warto kupować dużej ilości ubranek dla niemowląt wcześniej. Na początek warto zaopatrzyć się w rozmiar 50-56 i 56-62. Jeśli maluch urodzi się mały, będziemy przygotowani, a większy rozmiar przyda się już niebawem. Natomiast jeśli urodzi się trochę większy, także będziemy mieli odpowiednie ubranka.

Rozmiar ma znaczenie – ubranka dla niemowląt także powinny być dopasowane

Przy wyborze ubranek dla niemowląt często kusi myśl, by wybierać rozmiary większe, przecież maluszki bardzo szybko rosną i za chwilę będą potrzebne kolejne ciuszki. Owszem, jednak warto zwrócić uwagę, że nikt nie lubi ubrań w niedopasowanych rozmiarach. Dla niemowlaków to także może być niekorzystne. Maleństwa większość czasu leżą i śpią. Zbyt duże ubranka mogą się im podwijać lub zaginać, tworząc fałdy np. na pleckach. Długie leżenie w tej pozycji z pewnością nie będzie przyjemne. Także zbyt długie rękawy mogą się plątać i denerwować bobasa. Lepiej więc kupować mniej ubrań, ale w odpowiednim rozmiarze, bo rzeczywiście, po niedługim czasie trzeba będzie je wymienić.

Materiały na ubranka dla niemowląt

Maluszki mają bardzo delikatną i wrażliwą skórę. Potrzebują najlepszej ochrony, ubranka muszą więc być miękkie, hipoalergiczne, muszą otulić delikatnością i zapewnić bezpieczeństwo. Sprawdzą się więc lekkie, przewiewne materiały, które będą przyjemne dla skóry. Warto też wybrać materiały o naturalnym pochodzeniu. Ważne by malec się w nich nie pocił, ale także nie marzł. Bardzo dobrym wyborem jest bawełna. Można postawić na klasyczną lub zdecydować się na bawełnę organiczną. Ważne by materiał można było prać w wysokich temperaturach i prasować, to niezbędne przy ubrankach dla niemowląt.

Jakie fasony będą najlepsze?

Dla niemowlaków sprawdzają się proste modele. Im mniej, tym lepiej. Ubranka, które mają ozdoby i gadżety może prezentują się ciekawiej, jednak dla dzieci są po prostu niewygodne. Ważne, by ciuszek dało się łatwo zakładać i zdejmować. Ta czynność będzie bowiem często powtarzana, zarówno do przebierania pieluchy, jak i z powodu zabrudzenia np. podczas karmienia. Dla najmłodszych warto wybrać kroje kopertowe, które zakłada się najłatwiej. Warto też pamiętać, by unikać wszelkich guzików i innych naszywek, które maluch może oderwać, wsadzić do buzi lub noska. Do zapięcia sprawdzą się płaskie napy, najlepiej by były bezniklowe. Ubranka powinny być także pozbawione uciskających gumek.

Pochodzenie i certyfikaty

Przed zakupem należy także sprawdzić, czy materiały mają certyfikaty i są wolne od substancji szkodliwych. Warto także sprawdzić kraj pochodzenia. Przy ubrankach dla niemowląt liczą się bowiem szczegóły, a bezpieczeństwo jest najważniejsze. W Polsce można znaleźć wiele ciekawych ubranek dla najmłodszych. Warto rozejrzeć się wśród rodzimych marek. Bogatą ofertę ubranek dla niemowląt można znaleźć w MyBasic. Polskie firmy zapewniają wysoką jakość i bardzo często krajową produkcję, warto sprawdzić, co przygotowały dla najmłodszych.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online