Jeśli nie, to masz świetną okazję, żeby się z nimi zapoznać. Ale jeśli macie już na półce kilka egzemplarzy tego typu lektur, to w tym rankingu znajdziecie świetne pomysły na poszerzenie biblioteki.

Książki dla dzieci z otwieranymi okienkami są wspaniałe, ponieważ łączą w sobie właściwości książek edukacyjnych i sensorycznych. Dodatkowa aktywność w postaci odkrywania tajemniczych okienek znacznie podnosi ich atrakcyjność nawet dla niemowlaków. Tylko którą z propozycji wybrać?
W tym rankingu 2024 znalazły się wzbogacone okienkami książki dla dzieci polecane przez głównych zainteresowanych, czyli rodziców.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Po co jest nocnik

9.9

Droga


 

...po co jesz

9.8

Tania


 

Kto mieszka wlesie

9.7

Średnia


 

 

Moje pierwsze 100zwierząt

9.5

Średnia


 

 

Bing w ogrodzie

9.3

Średnia


 

 

PsiPatrol Nowe wyzwania

9.2

Średnia


 

 

Wybraliśmy sześć różnych pozycji, które cieszą się dużą popularnością i mają same dobre opinie. Na początku zrecenzuję każdą z nich, a później porównam. Dowiesz się też kilku ciekawych rzeczy o książkach dla dzieci, a potem zapraszamy Cię do artykułu na temat najlepszych książek interaktywnych dla dzieci.

„Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?” Anita Głowińska

Wydawnictwo: Media Rodzina, 14 stron, oprawa twarda. Kolejna książeczka z serii przygód kochanej przez dzieci Kici Koci. Tym razem przygody przeżywa razem z młodszym bratem Nunusiem. Kotki wybierają się do lasu.

Kicia Kocia jest tak popularna, ponieważ wszystko co robi i co jej się przytrafia, to zwyczajne sprawy dotyczące każdego dziecka. Dlatego tak łatwo jest dopasować kolejną książkę z kolekcji do wydarzenia z życia malucha. Spacer do lasu to może być wielka przygoda, podczas której poznajemy zwierzęta, rośliny i dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy. Rodzeństwo zapakowało plecak i wyrusza na wędrówkę. Na koniec urządzają sobie piknik. 38 okienek w książce kryje w sobie różne leśne tajemnice.

Ta część przygód Kici Koci jest tak samo rozchwytywana jak pozostałe. Zbiera świetne recenzje. Rodzice potwierdzają, że fani kociej bohaterki uwielbiają tą książeczkę z okienkami. Nadaje się dla dzieci od roku wzwyż, najwięcej wyciągną z niej trzylatki. Szata graficzna książki ma swój specyficzny rysunkowy styl, który może nie przypaść do gustu rodzicom. Jednak dzieciaki są żywo zainteresowane takimi ilustracjami.

Kicię Kocię możesz obejrzeć dokładnie w tym filmie.

„Bing w ogrodzie” Emma Drage

Wydawnictwo: Egmont, 12 stron, oprawa twarda. Polecana dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Książeczka z otwieranymi okienkami z serii przygód Binga – małego czarnego króliczka, bohatera m.in. telewizyjnej kreskówki.

W tej części przygód Bing występuje razem z koleżanką – małą słonicą Sulą. Przyjaciele wybierają się do ogrodu szukać biedronek. Okazuje się, że jest tam dużo więcej niesamowitych zwierząt, roślin i przedmiotów. Spacer do ogrodu to prawdziwa przygoda! Najfajniejsze sekrety są ukryte pod otwieranymi okienkami.

Wszystkie książki o Bingu są bardzo kolorowe i przyciągają uwagę dzieci. Książeczka z okienkami działa jeszcze bardziej, bo otwierane zakładki to coś nowego i interesującego. Wyróżniają się bardzo duże ilustracje i ilość tekstu, która nie znudzi kilkuletniego dziecka.

Bing jest bardzo popularny, zwłaszcza wśród dzieci, które lubią bajkę z jego udziałem. Wszystkie książki z czarnym króliczkiem są wykonane z grubej tektury, co nie jest bez znaczenia. Ta część zbiera bardzo pozytywne recenzje i jest dość tania.

Jeśli jeszcze nie znasz Binga, poniżej jeden z odcinków kreskówki.

„Psi Patrol. Nowe wyzwania” z serii Odkryj i czytaj

Wydawnictwo: Media Service Zawada, 10 stron, oprawa twarda. Książka na licencji bajki animowanej „Paw Patrol” od Nickelodeon. Seria Odkryj i czytaj została wzbogacona o okienka, po którymi kryją się różne niespodzianki.

Mądre i przebojowe szczeniaki, Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma i Skye oraz w towarzystwie dziesięcioletniego chłopca o imieniu Ryder są gotowi do pomocy zawsze i wszędzie. Psi Patrol ma mnóstwo niesamowitych przygód, w których biorą udział pojazdy pilotowane przez pieski. To wyjątkowo popularna kreskówka, która ma bardzo szeroką ofertę licencjonowanych zabawek, książeczek i gadżetów.

W książeczkach z okienkami dziecko odkrywa ważne szczegóły psiej misji. Dzieciaki, które z pasją oglądają Psi Patrol będą także zadowolone z tej książki. Nie jest to jednak literatura wysokich lotów. Wszystkie książki o przygodach piesków są przeciętne i dość nudne. W przeciwieństwie do książek opisywanych wyżej, tutaj nie można oczekiwać, że maluch nauczy się czegoś przy okazji czytania. Mimo to, lektura dobrze się sprzedaje.

„Po co jest nocnik?”

Wydawnictwo: Olesiejuk, 12 stron, oprawa twarda. Bardzo ciekawa propozycja książeczki z zakładkami do otwierania. Może pomóc oswoić dziecko z nocnikiem i przyspieszyć naukę korzystania z niego. Jest kierowana do najmłodszych dzieci, od urodzenia do drugiego roku życia.

Książka z okienkami Olesiejuk przybliża maluchowi sekrety korzystania z nocnika. Podpowie kiedy, po co i jak to zrobić. Pomoże przełamać strach i ułatwi rodzicom odpieluchowanie dziecka. Pod okienkami kryją się odpowiedzi na różne ciekawe i zaskakujące pytania. Książeczka ma ciekawy styl ilustracji, który z pewnością podoba się dzieciom.

W książeczce „Po co jest nocnik?” okienka są spore i zmieniają całą ilustrację, dopasowując ją do tekstu. To bardzo sprytne rozwiązanie. Popularność tej pozycji jest nieco mniejsza niż pozostałych. Nie brakuje jednak rodziców, którzy są nią zachwyceni i potwierdzają, że pomogła w nauce korzystania z toalety.

Rzetelną recenzję książki znajdziesz w tym filmie.

„Czy wiesz po co jesz?”

Wydawnictwo: Olesiejuk, 14 stron, oprawa twarda. Książka dla dzieci w wieku przedszkolnym. Podejmuje zagadnienie jedzenia, trawienia oraz wpływu określonych grup pokarmów na organizm człowieka.

Przy pomocy otwieranych okienek dziecko może prześledzić co się dzieje z jedzeniem, które wkładamy do buzi. Jak wędruje w naszym ciele i przekształca się w różne substancje, buduje kości, mięśnie i tkankę tłuszczową. Okienka nie tylko odpowiadają na pytania, ale także zawierają interesujące grafiki.

Wszystkie ilustracje są bardzo ciekawe, zwłaszcza dla kilkuletniego dziecka. Tajemnice funkcjonowania własnego organizmu, przedstawione w tak przystępnej formie, muszą być fascynujące. Przy okazji książka wspiera dobre nawyki żywieniowe. Dowiemy się z niej między innymi o otyłości i cukrzycy.

Recenzje „Czy wiesz po co jesz?” są fenomenalne. Rodzice jednym głosem mówią, że książka jest piękna, pełna wiedzy, przystępna dla dzieciaków i potrafi przykuć ich uwagę na długo. To właśnie esencja książek edukacyjnych – podejmują interesujące i ważne tematy w rozrywkowej formie. Dają dobrą zabawę i uczą ważnych rzeczy.

„Moje pierwsze 100 zwierząt. Odkrywaj i baw się” z serii Akademia Mądrego Dziecka

Wydawnictwo: Egmont, 14 stron, oprawa twarda. Książka polecana zarówno niemowlętom do drugiego roku życia, jak i przedszkolakom w wieku 3-5 lat.

W grupie książek „Odkrywaj i baw się” oprócz tej pozycji znaleźć można jeszcze: „Moje pierwsze 100 słów”, „Moje pierwsze 100 pojazdów”, „Moje pierwsze 100 słów na wsi”. Wszystkie zostały stworzone z myślą o odkrywaniu świata dookoła nas. A pomagają w tym wkomponowane w tekst i ilustracje otwierane okienka.

Jak nazwa wskazuje, ta książeczka dotyczy zwierząt z całego świata. Dziecko może nauczyć się nie tylko ich nazw, ale także miejsc, w których występują, sposobu życia i zdobywania pożywienia. To solidna dawka wiedzy dla małego dziecka w przystępnej formie.

„Moje pierwsze 100 zwierząt” to solidna książka, którą trudno będzie zniszczyć. Cieszy się umiarkowaną popularnością, ale cała seria Akademia Mądrego Dziecka zawiera same dobre i pożyteczne książki dla dzieci. Tej pozycji również można zaufać, chociaż jej szata graficzna nie porywa.

Z serią „Moje pierwsze 100…” możesz zapoznać się tutaj.

Jak wybierać książki dla dzieci?

Książki z okienkami są super. Pozwalają korzystać z książki na nowym poziomie, dają więcej zabawy i co ważne dla rodziców – zajmują dzieci na dłużej, niż zwykłe lektury. Na nic jednak dobra książka, jeśli nie jest dopasowna do dziecka.

Pierwsza rzecz, na którą zawsze trzeba zwrócić uwagę to rekomendowany wiek dziecka. Takie informacje często znajdują się na książkach edukacyjnych. To wskazanie warto też zweryfikować z opiniami rodziców oraz z umiejętnościami własnego malucha. Dzieciaki w pierwszych trzech latach życia rozwijają się w bardzo różnym tempie.

Druga najważniejsza sprawa to oczywiście temat. Tutaj zdania są podzielone. Ja jestem zwolennikiem tematyki bliskiej dziecku, bo wiem, że taka interesuje najbardziej tych najmłodszych. Stąd bierze się popularność takich serii jak „Kicia Kocia”. Druga strona to książki całkowicie oderwane od zwykłej codzienności. One też potrafią przykuć uwagę, zwłaszcza kiedy pokazują dzikie zwierzęta, lub uczą o czymś nowym.

Najmłodsi czytelnicy potrzebują twardej oprawy! Najlepsze są książki w całości wykonane z grubego i mocnego kartonu. Tylko takie przetrwają bliskie spotkanie z dziecięcymi łapkami i buziami. Liczba stron też ma znaczenie. Kilku letnie dziecko nie udźwignie więcej niż 15 stron za jednym razem. Maluszki potrzebują krótkich książek z niewielką ilością tekstu.

Duże znaczenie ma też wygląd książeczki z okienkami. Maluchy potrzebują kolorów, ale bez przesady. Czasami większe wrażenie robią na nich spokojniejsze kompozycje. Oczywiście najlepiej trafiają do dzieci rysunki uproszczone i typowo dziecięce. I właśnie takich warto szukać.

Ranking książek dla dzieci z okienkami 2024

Książki dla dzieci – ranking pozycji z okienkami jest bogaty w bardzo ciekawe propozycje dla najmłodszych. Aby łatwiej było wyłonić tą najlepszą, poniższa tabela  porównuje je według najważniejszych kryteriów.

Wiek dziecka

Strony/oprawa

Tematyka

Szata graficzna

Ocena

Kicia Kocia i Nunuś…

0+

14 / twarda

Las, przygody Kici Koci

Prosta, dziecięca

8/10

Bing w ogrodzie

2-4 lata

12 / twarda

Ogród, przygody Binga

W stylu bajki

6/10

Psi Patrol. Odkrywaj…

3-5 lat

10 / twarda

Misja Psiego Patrolu

W stylu bajki

5/10

Po co jest nocnik?

0

+12 / twarda

Nocnik i jak go używać

Bardzo ładna

10/10

Czy wiesz po co jesz?

3+

14 / twarda

Jedzenie, trawienie, dieta

Prosta ale ciekawa

9/10

Moje pierwsze 100 zwierząt

3-5 lat

14 / twarda

Zwierzęta, ich środowisko i zwyczaje

Przeciętna

7/10 

 

Książeczki z ruchomymi elementami- podsumowanie rankingu 2024

Najlepsza książka z okienkami dla dzieci to: „Po co jest nocnik?” wydawnictwa Olesiejuk.

Ta książeczka z otwieranymi zakładkami wygrywa z wielu powodów. Po pierwsze można ją podarować nawet niemowlakowi, ponieważ zainteresuje nawet takie maleństwo. Z drugiej strony przyda się półtora i dwuletnim dzieciom, które powoli przygotowują się do pożegnania z pieluchami. Pomoże również starszym maluchom, których do tej pory nie udało się oswoić z nocnikiem.

Nie tylko tematyka sprawia, że ta książka zwycięża ranking. Oprócz tego ma bardzo ciekawie zaprojektowane okienka, które całkiem odmieniają ilustracje, przedstawiając to, co dzieje się w tekście. Bardzo sprytne rozwiązanie, a jednocześnie interesująca zabawa dla malucha. Na uwagę zasługuje także styl ilustracji, delikatny i dziecięcy, ale trafiający także do rodziców.

Na drugim miejscu znalazła się książka „Czy wiesz po co jesz?”, która jest prawdziwą kopalnią wiedzy, jednak nie nadaje się dla najmłodszych dzieci. Jeśli masz w domu przedszkolaka, możesz też wybrać tą propozycję. Na pewno będzie pożyteczna.

Zobacz też jaką książkę dla rocznego dziecka polecamy w 2024 roku- KLIKNIJ LINK.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie książki dla dzieci z okienkami wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online